LAJMI I FUNDIT:

Janusz Bugajski

53 Artikuj

Uniteti i Evropës shumë shpejt do të vihet në provë

Uniteti i Evropës shumë shpejt do të vihet në provë

Janusz Bugajski
Bugajski: Serbia e njeh Kosovën kur Rusia të humbë luftën në Ukrainë

Bugajski: Serbia e njeh Kosovën kur Rusia të humbë luftën në Ukrainë

Kosovë
Çfarë do sillte rrënimi i Rusisë?

Çfarë do sillte rrënimi i Rusisë?

Janusz Bugajski
Bugajski flet për ndezjen e një fitili tjetër ballkanik në Kosovë

Bugajski flet për ndezjen e një fitili tjetër ballkanik në Kosovë

Kosovë
Përfitimet nga shpërbërja e ardhshme e Rusisë

Përfitimet nga shpërbërja e ardhshme e Rusisë

Opinione
Pse Rusisë i duhet urgjentisht një “kartë ballkanike”

Pse Rusisë i duhet urgjentisht një “kartë ballkanike”

Janusz Bugajski
Bugajski: Sa më shumë që shtyhet njohja Kosovë-Serbi, aq më shumë Vuçiq do të destabilizojë rajonin

Bugajski: Sa më shumë që shtyhet njohja Kosovë-Serbi, aq më shumë Vuçiq do të destabilizojë rajonin

Kosovë
Dobësia strategjike e Gjermanisë: Ndikimi rus dhe hipokrizia e Berlinit në Ballkan e në Ukrainë

Dobësia strategjike e Gjermanisë: Ndikimi rus dhe hipokrizia e Berlinit në Ballkan e në Ukrainë

Janusz Bugajski
Bugajski: Vuçiq dikur propagandist i Millosheviqit tani i Putinit, minimi i rolit të tij eliminon ndikimin rus në Ballkan

Bugajski: Vuçiq dikur propagandist i Millosheviqit tani i Putinit, minimi i rolit të tij eliminon ndikimin rus në Ballkan

Serbia
Marrëveshja Rusi-Serbi alarmon BE-në, Von Cramon: Të ngrihen bisedimet me Serbinë, hyrja në BE nuk kalon përmes Moskës

Marrëveshja Rusi-Serbi alarmon BE-në, Von Cramon: Të ngrihen bisedimet me Serbinë, hyrja në BE nuk kalon përmes Moskës

Kosovë
Analisti Bugajski: Koha për të sanksionuar Serbinë, po i mbështetë kriminelët e luftës në Kremlin

Analisti Bugajski: Koha për të sanksionuar Serbinë, po i mbështetë kriminelët e luftës në Kremlin

Kosovë
Përmes subversionit rus, Shqipëria mund të tërhiqet brenda një konflikti rajonal

Përmes subversionit rus, Shqipëria mund të tërhiqet brenda një konflikti rajonal

Janusz Bugajski
Bugajski: Vuçiq dhe Putin po luajnë me kartën e Kosovës për kriza të reja në Ballkan

Bugajski: Vuçiq dhe Putin po luajnë me kartën e Kosovës për kriza të reja në Ballkan

Politikë
​Bugajski e pyet Lajçakun: Kur do të takoheni me përfaqësuesit shqiptarë në Serbi

​Bugajski e pyet Lajçakun: Kur do të takoheni me përfaqësuesit shqiptarë në Serbi

Kosovë
Bugajski: Ndryshe nga Kosova, Serbia është në vijën e parë për imperializmin rus

Bugajski: Ndryshe nga Kosova, Serbia është në vijën e parë për imperializmin rus

Politikë
Rusia duhet dekolonizuar

Rusia duhet dekolonizuar

Janusz Bugajski
Tre muajt e ardhshëm të luftës Rusi-Ukrainë do kenë ndikim të drejtpërdrejtë në Ballkanin Perëndimor!

Tre muajt e ardhshëm të luftës Rusi-Ukrainë do kenë ndikim të drejtpërdrejtë në Ballkanin Perëndimor!

Janusz Bugajski
Pas anulimit të vizitës së Lavrovit në Beograd dhe mbështetjes së Ballkanit të Hapur nga Rusia – reagon Bugajski: Bën thirrje të mos ndiqet axhenda Moskë-Beograd  

Pas anulimit të vizitës së Lavrovit në Beograd dhe mbështetjes së Ballkanit të Hapur nga Rusia – reagon Bugajski: Bën thirrje të mos ndiqet axhenda Moskë-Beograd  

Serbia
​Deputetët e Parlamentit Evropian kërkojnë mbylljen e të ashtuquajturës ‘Qendra Humanitare Serbo-Ruse në Nish’

​Deputetët e Parlamentit Evropian kërkojnë mbylljen e të ashtuquajturës ‘Qendra Humanitare Serbo-Ruse në Nish’

Serbia
Serbia bleu armatim nga Kina, Bugajski: Anëtarësimi i Kosovës e i Bosnje-Hercegovinës, në NATO është thelbësore për të penguar luftën

Serbia bleu armatim nga Kina, Bugajski: Anëtarësimi i Kosovës e i Bosnje-Hercegovinës, në NATO është thelbësore për të penguar luftën

Kosovë
Ukraina duhet të jetë pjesë e NATO-s

Ukraina duhet të jetë pjesë e NATO-s

Janusz Bugajski
Bugajski: Rusia do të shpërbëhet, koha që Kosova të jetë pjesë e NATO-s

Bugajski: Rusia do të shpërbëhet, koha që Kosova të jetë pjesë e NATO-s

Kosovë
Anëtarësimi i mundshëm i Kosovës në NATO dhe BE – shtohen kërkesat nga miqtë ndërkombëtarë

Anëtarësimi i mundshëm i Kosovës në NATO dhe BE – shtohen kërkesat nga miqtë ndërkombëtarë

Jehona Hulaj
Bugajski i reagon Lajçakut pas takimit për targat: Rusët e serbët po destabilizojnë Evropën, është koha që Kosova e Bosnja të hyjnë në NATO

Bugajski i reagon Lajçakut pas takimit për targat: Rusët e serbët po destabilizojnë Evropën, është koha që Kosova e Bosnja të hyjnë në NATO

Kosovë