LAJMI I FUNDIT:
Jack Wilshere

Jack Wilshere

120 Artikuj

Info

Jack Andrew Garry Wilshere është futbollist anglez i lindur më 1 janar 1992.

Autobusi ngatërroi rrugën dhe grupmoshat U18 të Arsenalit që do luanin ndaj Brighton, përfunduan në qytetin e gabuar

Autobusi ngatërroi rrugën dhe grupmoshat U18 të Arsenalit që do luanin ndaj Brighton, përfunduan në qytetin e gabuar

Premier League
Jack Wilshere emëron pesë bashkëlojtarët më të mirë – nuk ka vend për Mesut Ozil 

Jack Wilshere emëron pesë bashkëlojtarët më të mirë – nuk ka vend për Mesut Ozil 

Premier League
Sot Paul Pogba, por janë edhe 12 superyje të futbollit që karriera e të cilëve u shkatërrua nga lëndimet

Sot Paul Pogba, por janë edhe 12 superyje të futbollit që karriera e të cilëve u shkatërrua nga lëndimet

Ndërkombëtare
Nga Williams te Federer, Pique dhe Vettel – sportistët që u pensionuan gjatë vitit 2022

Nga Williams te Federer, Pique dhe Vettel – sportistët që u pensionuan gjatë vitit 2022

Shkumbin Pireva
Shtatë yjet e Anglisë që mendohej se do të shkëlqenin në Kupën e Botës, por ku shkoi keq për ta?

Shtatë yjet e Anglisë që mendohej se do të shkëlqenin në Kupën e Botës, por ku shkoi keq për ta?

Driton Gajraku
Wilshere zyrtarizohet si trajner i ekipit të Arsenalit U-18

Wilshere zyrtarizohet si trajner i ekipit të Arsenalit U-18

Premier League
Wilshere u tërhoq nga futbolli, Arsenali e rikthen anglezin në radhët e veta

Wilshere u tërhoq nga futbolli, Arsenali e rikthen anglezin në radhët e veta

Premier League
Jack Wilshere njofton pensionimin nga futbolli në moshën 30-vjeçare

Jack Wilshere njofton pensionimin nga futbolli në moshën 30-vjeçare

Ndërkombëtare
Jack Wilshere e nis keq aventurën te skuadra e re, nuk ia del të shënon në portën e zbrazur

Jack Wilshere e nis keq aventurën te skuadra e re, nuk ia del të shënon në portën e zbrazur

Ndërkombëtare
Më në fund, Jack Wilshere bëhet me skuadër të re

Më në fund, Jack Wilshere bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Lojtarët që janë pa klub – formacioni më i mirë i mundshëm me emra si Costa, Wilshere e shumë yje të tjerë

Lojtarët që janë pa klub – formacioni më i mirë i mundshëm me emra si Costa, Wilshere e shumë yje të tjerë

Ndërkombëtare
Wilshere tregon momentin kur ishte gati të largohej nga futbolli – tani po kërkon një klub të ri

Wilshere tregon momentin kur ishte gati të largohej nga futbolli – tani po kërkon një klub të ri

Premier League
Futbollistët më të mirë që janë të lirë në tregun e transferimeve

Futbollistët më të mirë që janë të lirë në tregun e transferimeve

Ndërkombëtare
“Oh, do të ishte mirë” – Wilsheres i pëlqen ideja të luante jashtë Ligës Premier

“Oh, do të ishte mirë” – Wilsheres i pëlqen ideja të luante jashtë Ligës Premier

Ndërkombëtare
“Si t’i shpjegoj djalit tim se asnjë ekip nuk më do?”, Wilshere vjen me një intervistë ku tregon histori interesante nga karriera

“Si t’i shpjegoj djalit tim se asnjë ekip nuk më do?”, Wilshere vjen me një intervistë ku tregon histori interesante nga karriera

Ndërkombëtare
Nga Carlos Tevez te Jesse Lingard – tetë huazimet më të mira në epokën e Ligës Premier

Nga Carlos Tevez te Jesse Lingard – tetë huazimet më të mira në epokën e Ligës Premier

Premier League
Wilshere flet për ndeshjen e jetës: Isha në tunel pranë Messit – Arsenali nuk e preku topin për 20 minuta, por një moment i imi ndryshoi gjithçka

Wilshere flet për ndeshjen e jetës: Isha në tunel pranë Messit – Arsenali nuk e preku topin për 20 minuta, por një moment i imi ndryshoi gjithçka

Liga e Kampionëve
Tifozët e Barcelonës të acaruar me deklaratën e Wilshere në lidhje me Xavin, Iniestan dhe Busquetsin

Tifozët e Barcelonës të acaruar me deklaratën e Wilshere në lidhje me Xavin, Iniestan dhe Busquetsin

Liga e Kampionëve
Wilshere: Kurrë nuk e kam imagjinuar ndonjëherë se do të luaja në Championship

Wilshere: Kurrë nuk e kam imagjinuar ndonjëherë se do të luaja në Championship

Premier League
Arsenali dhe politika e keqe e transferimeve – i bleu për rreth 200 milionë euro, i largoi falas

Arsenali dhe politika e keqe e transferimeve – i bleu për rreth 200 milionë euro, i largoi falas

Premier League
Dikur shihej si njëri nga lojtarët më perspektiv në botë, sot Jack Wilshere në prova tek skuadra e kategorisë së dytë angleze

Dikur shihej si njëri nga lojtarët më perspektiv në botë, sot Jack Wilshere në prova tek skuadra e kategorisë së dytë angleze

Premier League
Wilshere: Kthimi te Arsenali do të ishte një ëndërr    

Wilshere: Kthimi te Arsenali do të ishte një ëndërr    

Premier League
Fabregas zbulon emrat e dy ish-bashkëlojtarëve të tij te Arsenali që mund të kishin luajtur për Barcelonën

Fabregas zbulon emrat e dy ish-bashkëlojtarëve të tij te Arsenali që mund të kishin luajtur për Barcelonën

Ndërkombëtare
Pesë transferimet e lira që mund t’i realizojë Barcelona për të zëvendësuar Ansu Fatin e lënduar – përfshirë ish-yjet e Ligës Premier

Pesë transferimet e lira që mund t’i realizojë Barcelona për të zëvendësuar Ansu Fatin e lënduar – përfshirë ish-yjet e Ligës Premier

La Liga