LAJMI I FUNDIT:

Jack Ma

57 Artikuj

Bien aksionet e kompanisë kineze Alibaba

Bien aksionet e kompanisë kineze Alibaba

Botë
Kina gjobit “Ant Group” të Jack Ma gati 1 miliard dollarë

Kina gjobit “Ant Group” të Jack Ma gati 1 miliard dollarë

Botë
Jack Ma: Themeluesi i Alibaba shihet në Kinë pas një mungese të gjatë

Jack Ma: Themeluesi i Alibaba shihet në Kinë pas një mungese të gjatë

Nga Bota
Kriza ekonomike në Kinë ul dukshëm numrin e miliarderëve në këtë vend

Kriza ekonomike në Kinë ul dukshëm numrin e miliarderëve në këtë vend

Botë
Regjimi komunist kinez ‘fundos’ miliarderin Jack Ma, autoritetet e largojnë nga drejtimi i Ant Group

Regjimi komunist kinez ‘fundos’ miliarderin Jack Ma, autoritetet e largojnë nga drejtimi i Ant Group

Botë
Miliarderi kinez dhe themeluesi i Alibaba, fshihet në Tokio

Miliarderi kinez dhe themeluesi i Alibaba, fshihet në Tokio

Azia
Njerëzit e varfër janë pa para dhe dështojnë për këtë shkak: Konstaton themeluesi i faqes Alibaba, Jack Ma!

Njerëzit e varfër janë pa para dhe dështojnë për këtë shkak: Konstaton themeluesi i faqes Alibaba, Jack Ma!

Këshilla Lifestyle
Rregullatori kinez i konkurrencës gjobit “Alibaba” me 2.8 miliardë dollarë

Rregullatori kinez i konkurrencës gjobit “Alibaba” me 2.8 miliardë dollarë

Botë
Jack Ma nuk është më personi më i pasur i Kinës

Jack Ma nuk është më personi më i pasur i Kinës

Botë
Kritikoi qeverinë, Jack Ma nën llupën e Pekinit – e heqin nga lista e ndërmarrësve të rëndësishëm

Kritikoi qeverinë, Jack Ma nën llupën e Pekinit – e heqin nga lista e ndërmarrësve të rëndësishëm

Biznes
“Rregulli 5-orësh”, zbuloni çelësin e suksesit të Bill Gates, Jack Ma e Elon Musk

“Rregulli 5-orësh”, zbuloni çelësin e suksesit të Bill Gates, Jack Ma e Elon Musk

Trend
Cili është rregulli 5 orësh, çelës i suksesit të Bill Gates, Jack Ma dhe Elon Musk?

Cili është rregulli 5 orësh, çelës i suksesit të Bill Gates, Jack Ma dhe Elon Musk?

Interesante
Rishfaqet Jack Ma – themeluesi i Alibaba bën paraqitjen e parë publike, pas frikës “se ishte zhdukur” për gati tre muaj

Rishfaqet Jack Ma – themeluesi i Alibaba bën paraqitjen e parë publike, pas frikës “se ishte zhdukur” për gati tre muaj

Nga Bota
Të dhëna të reja në lidhje me zhdukjen e themeluesit të Alibaba, Jack Ma

Të dhëna të reja në lidhje me zhdukjen e themeluesit të Alibaba, Jack Ma

Azia
Vazhdon misteri i zhdukjes së tij – ku është themeluesi i Alibaba, Jack Ma?

Vazhdon misteri i zhdukjes së tij – ku është themeluesi i Alibaba, Jack Ma?

Azia
Cili është sekreti i zhdukjeve misterioze të miliarderëve kinezë?

Cili është sekreti i zhdukjeve misterioze të miliarderëve kinezë?

Azia
Ku është miliarderi kinez Jack Ma? Kritikoi qeverinë kineze, themeluesi i Alibaba nuk shfaqet në publik për më shumë se dy muaj

Ku është miliarderi kinez Jack Ma? Kritikoi qeverinë kineze, themeluesi i Alibaba nuk shfaqet në publik për më shumë se dy muaj

Azia
Kompania e Jack Ma thyen një rekord botëror, nxjerr aksione në shitje për 28.7 miliardë euro

Kompania e Jack Ma thyen një rekord botëror, nxjerr aksione në shitje për 28.7 miliardë euro

Botë
Themeluesi i “Alibaba” nuk është më personi më i pasur në Kinë

Themeluesi i “Alibaba” nuk është më personi më i pasur në Kinë

Botë
Jack Ma ul shumën e aksioneve në Alibaba, i shet ato për 9.6 miliardë dollarë

Jack Ma ul shumën e aksioneve në Alibaba, i shet ato për 9.6 miliardë dollarë

Botë
Pas humbjeve miliarda dollarëshe, Jack Ma do të largohet nga bordi i Soft Bank

Pas humbjeve miliarda dollarëshe, Jack Ma do të largohet nga bordi i Soft Bank

Botë
Që nga Bill Gates, deri tek Jack Ma: Si kanë reaguar disa nga miliarderët botërorë, ndaj pandemisë së coronavirusit

Që nga Bill Gates, deri tek Jack Ma: Si kanë reaguar disa nga miliarderët botërorë, ndaj pandemisë së coronavirusit

Botë
Jack Ma dhuron 14 milionë dollarë për të ndihmuar shkencëtarët të zhvillojnë vaksinën kundër coronavirusit

Jack Ma dhuron 14 milionë dollarë për të ndihmuar shkencëtarët të zhvillojnë vaksinën kundër coronavirusit

Nga Bota
Forbes publikon renditjen e dhjetë miliarderëve të dekadës – pasuria e tyre u shtua për 555 miliardë dollarë

Forbes publikon renditjen e dhjetë miliarderëve të dekadës – pasuria e tyre u shtua për 555 miliardë dollarë

Financa