LAJMI I FUNDIT:

Insulina

59 Artikuj

Ilaçet që përdoren për humbje të peshës mund ta ulin rrezikun për kancerin e zorrëve

Ilaçet që përdoren për humbje të peshës mund ta ulin rrezikun për kancerin e zorrëve

Shëndetësi Lajme
Një ndryshim i pazakontë në sqetull, qafë dhe ijë – mund të jetë shenjë e hershme e diabetit

Një ndryshim i pazakontë në sqetull, qafë dhe ijë – mund të jetë shenjë e hershme e diabetit

Shëndetësi Lajme
Humbja e madhe në peshë e Sharon Osbourne, efektet anësore dhe njerëzit që duhet të kenë kujdes nga ilaçi i diskutueshëm

Humbja e madhe në peshë e Sharon Osbourne, efektet anësore dhe njerëzit që duhet të kenë kujdes nga ilaçi i diskutueshëm

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Simptomat paralajmëruese të mëlçisë yndyrore

Simptomat paralajmëruese të mëlçisë yndyrore

Këshilla mjekësore
Tentim vjedhja e insulinave në një depo në Graçanicë, flasin nga prokuroria

Tentim vjedhja e insulinave në një depo në Graçanicë, flasin nga prokuroria

Kosovë
Vidhen insulina në një depo në Graçanicë – policia nis hetimet

Vidhen insulina në një depo në Graçanicë – policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Vitia thotë se ka siguruar furnizim me insulina: Nga tetori s’do të ekzistojë termi mungesë e barnave esenciale

Vitia thotë se ka siguruar furnizim me insulina: Nga tetori s’do të ekzistojë termi mungesë e barnave esenciale

Shëndetësi
Vitia prezanton dëshmi për parregullsi në tenderin e insulinave, dyshohet për falsifikim të dokumenteve nga “Pharma Leader”

Vitia prezanton dëshmi për parregullsi në tenderin e insulinave, dyshohet për falsifikim të dokumenteve nga “Pharma Leader”

Shëndetësi
Këtë helm e pini çdo ditë – nuk e dini se sa ai ju vret

Këtë helm e pini çdo ditë – nuk e dini se sa ai ju vret

Këshilla mjekësore
Julia Fox mohon spekulimet të ketë humbur peshë përmes injeksioneve të insulinës

Julia Fox mohon spekulimet të ketë humbur peshë përmes injeksioneve të insulinës

Bukuri dhe Kujdes
Stërvitja pasdite ose në mbrëmje rregullon më mirë sheqerin në gjak

Stërvitja pasdite ose në mbrëmje rregullon më mirë sheqerin në gjak

Shëndetësi Lajme
Kujdesi që duhet të tregoni me nivelin e ulët të sheqerit në gjak

Kujdesi që duhet të tregoni me nivelin e ulët të sheqerit në gjak

Këshilla mjekësore
Mjeku ka zbuluar një keqkuptim për sheqerin në gjak: Vlera juaj mund të jetë normale, por ju jeni duke shkuar drejt diabetit

Mjeku ka zbuluar një keqkuptim për sheqerin në gjak: Vlera juaj mund të jetë normale, por ju jeni duke shkuar drejt diabetit

Shëndetësi Lajme
Pesë shenja që tregojnë që hormonet janë fajtorët kryesorë për dhjamin tuaj në stomak

Pesë shenja që tregojnë që hormonet janë fajtorët kryesorë për dhjamin tuaj në stomak

Këshilla mjekësore
Lila Moss tregon monitorin e diabetit në fushatën reklamuese Fendi-Versace

Lila Moss tregon monitorin e diabetit në fushatën reklamuese Fendi-Versace

Moda
Simptomat e rezistencës ndaj insulinës mund të shihen në lëkurën e qafës, kushtojini vëmendje!

Simptomat e rezistencës ndaj insulinës mund të shihen në lëkurën e qafës, kushtojini vëmendje!

Shëndetësi Lajme
Peja furnizohet me Insulinë, Loci thotë se problemi ishte te Ministria e Shëndetësisë

Peja furnizohet me Insulinë, Loci thotë se problemi ishte te Ministria e Shëndetësisë

Kosovë
Pas katër muajsh arrijnë insulinat, në Obiliq shpërndarja fillon nesër

Pas katër muajsh arrijnë insulinat, në Obiliq shpërndarja fillon nesër

Shëndetësi
Nis shpërndarja e insulinës për diabetikët në Kosovë

Nis shpërndarja e insulinës për diabetikët në Kosovë

Shëndetësi
Haradinaj: Ministria e Shëndetësisë urgjentisht të sigurojë insulinën për diabetikët

Haradinaj: Ministria e Shëndetësisë urgjentisht të sigurojë insulinën për diabetikët

Shëndetësi
Komunat e tjera nuk ndjekin shembullin e Prishtinës, ministri Vitia premtoi furnizim me insulinë javën e ardhshme

Komunat e tjera nuk ndjekin shembullin e Prishtinës, ministri Vitia premtoi furnizim me insulinë javën e ardhshme

Xhejlane Kaçiu
Komuna e Prishtinës siguroi insulinë për 5 muaj, i kushtuan më pak se 200 mijë euro

Komuna e Prishtinës siguroi insulinë për 5 muaj, i kushtuan më pak se 200 mijë euro

Shëndetësi
Në Prishtinë fillon furnizimi me insulinë

Në Prishtinë fillon furnizimi me insulinë

Kosovë
Nga nesër qytetarët e Prishtinës do të furnizohen me insulinë

Nga nesër qytetarët e Prishtinës do të furnizohen me insulinë

Shëndetësi