LAJMI I FUNDIT:

IFFHS

11 Artikuj

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Messi shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022 nga IFFHS, lë shumë mbrapa rivalët

Messi shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022 nga IFFHS, lë shumë mbrapa rivalët

Ndërkombëtare
Nga Vokrri te Hasi, vëllezërit Muriqi dhe Rrahmani – IFFHS publikon ‘formacionin e ëndrrave’ të Kosovës

Nga Vokrri te Hasi, vëllezërit Muriqi dhe Rrahmani – IFFHS publikon ‘formacionin e ëndrrave’ të Kosovës

Shkumbin Pireva
IFFHS shpall formacionin e vitit: Emra të mëdhenj zënë vend në 11-shen startuese, por mungon Mo Salah

IFFHS shpall formacionin e vitit: Emra të mëdhenj zënë vend në 11-shen startuese, por mungon Mo Salah

Ndërkombëtare
Barcelona është klubi më i mirë në botë në shekullin 21 sipas IFFHS, ndiqet nga Real Madridi dhe Bayern Munichu

Barcelona është klubi më i mirë në botë në shekullin 21 sipas IFFHS, ndiqet nga Real Madridi dhe Bayern Munichu

Ndërkombëtare
IFFHS publikon listën me dhjetë trajnerët më të mirë të shekullit XXI – prin Jose Mourinho, mungojnë Zinedine Zidane e Jurgen Klopp

IFFHS publikon listën me dhjetë trajnerët më të mirë të shekullit XXI – prin Jose Mourinho, mungojnë Zinedine Zidane e Jurgen Klopp

Ndërkombëtare
Messi, Ronaldo dhe Van Dijk – IFFHS zgjedh formacionin më të mirë të dekadës

Messi, Ronaldo dhe Van Dijk – IFFHS zgjedh formacionin më të mirë të dekadës

Ndërkombëtare
Formacioni ideal i vitit 2020, sipas IFFHS

Formacioni ideal i vitit 2020, sipas IFFHS

Ndërkombëtare
IFFHS zgjedh Modricin para Messit dhe Ronaldos si më të mirin e vitit 2018, tek trajnerët triumfon Zidane

IFFHS zgjedh Modricin para Messit dhe Ronaldos si më të mirin e vitit 2018, tek trajnerët triumfon Zidane

Ndërkombëtare
Ronaldo nderohet me çmimin “shënuesi i vitit në botë për 2016” nga IFFHS (Foto)

Ronaldo nderohet me çmimin “shënuesi i vitit në botë për 2016” nga IFFHS (Foto)

La Liga
IFFHS befason: Atletico Nacional, ekipi më i mirë në botë

IFFHS befason: Atletico Nacional, ekipi më i mirë në botë

Ligat tjera