LAJMI I FUNDIT:

Helsinki

30 Artikuj

Në njërin prej tyre, pista pastrohet në vetëm 11 minuta – pse disa aeroporte e përballojnë borën më mirë se të tjerët?

Në njërin prej tyre, pista pastrohet në vetëm 11 minuta – pse disa aeroporte e përballojnë borën më mirë se të tjerët?

Nga Bota
Finlanda dëbon diplomatë rusë

Finlanda dëbon diplomatë rusë

Evropa
Seppälä flet për mundësinë e bashkëpunimit mes start-upeve nga Finlanda dhe Kosova

Seppälä flet për mundësinë e bashkëpunimit mes start-upeve nga Finlanda dhe Kosova

Albert Spahiu
Finlanda dhe Estonia ndërtojnë tunelin më të gjatë hekurudhor në botë nën det, do të jetë 92 kilometra dhe kostoja e tij kap vlerën e 14 miliardë eurove

Finlanda dhe Estonia ndërtojnë tunelin më të gjatë hekurudhor në botë nën det, do të jetë 92 kilometra dhe kostoja e tij kap vlerën e 14 miliardë eurove

Evropa
Aeroporti i Helsinkit përdor qentë për të nuhatur dhe detektuar pasagjerët, që mund të jenë të infektuar me coronavirus

Aeroporti i Helsinkit përdor qentë për të nuhatur dhe detektuar pasagjerët, që mund të jenë të infektuar me coronavirus

Nga Bota
Tri qytetet që kanë balancimin më të mirë në botë të jetës personale me profesionale

Tri qytetet që kanë balancimin më të mirë në botë të jetës personale me profesionale

Çfarë të vizitosh
Pavarësisht kundërshtimeve nga Serbia, BE-ja e trajton Kosovën të barabartë me shtetet tjera në takimin në Helsinki

Pavarësisht kundërshtimeve nga Serbia, BE-ja e trajton Kosovën të barabartë me shtetet tjera në takimin në Helsinki

Kosovë
Cakaj pjesë e takimit joformal të Ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Helsinki

Cakaj pjesë e takimit joformal të Ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Helsinki

Shqipëri
BE fton Kosovën në takimin e ministrave në Helsinki, reagon Daçiqi

BE fton Kosovën në takimin e ministrave në Helsinki, reagon Daçiqi

Politikë
Fituan për herë të dytë në kampionatin e bartjes së gruas, shpërblehen në litra birre sa pesha saj (Video)

Fituan për herë të dytë në kampionatin e bartjes së gruas, shpërblehen në litra birre sa pesha saj (Video)

Fun Lajme
Google do të investojë 600 milionë euro në Finlandë

Google do të investojë 600 milionë euro në Finlandë

Të Tjera
Brusha rrotulluese për të larë trupin, sikurse pastrohen veturat në autolarje (Video)

Brusha rrotulluese për të larë trupin, sikurse pastrohen veturat në autolarje (Video)

Fun Lajme
Trump shtyri takimin me Putinin deri në vitin e ardhshëm

Trump shtyri takimin me Putinin deri në vitin e ardhshëm

Nga Bota
Finlanda ka përgatitur bunkerin gjigant, në rast të ndonjë sulmi nga Rusia (Video)

Finlanda ka përgatitur bunkerin gjigant, në rast të ndonjë sulmi nga Rusia (Video)

Nga Bota
Trump nuk do të lejojë palën ruse të marrë në pyetje oficerët amerikanë

Trump nuk do të lejojë palën ruse të marrë në pyetje oficerët amerikanë

Nga Bota
​Trump pranon se ka gabuar në deklaratën e tij me presidentin rus

​Trump pranon se ka gabuar në deklaratën e tij me presidentin rus

Nga Bota
Gjithçka që duhet të dini për takimin Trump-Putin (Foto/Video)

Gjithçka që duhet të dini për takimin Trump-Putin (Foto/Video)

Nga Bota
“Garë limuzinash”: Putin shfaqet në Helsinki me “Kortezh”, Trump me “Bishën” (Foto/Video)

“Garë limuzinash”: Putin shfaqet në Helsinki me “Kortezh”, Trump me “Bishën” (Foto/Video)

Nga Bota
Një burrë nxirret me forcë nga salla nga pjesëtarët e sigurimit ku po mbahet konferenca e përbashkët për media e Trumpit dhe Putinit (Video)

Një burrë nxirret me forcë nga salla nga pjesëtarët e sigurimit ku po mbahet konferenca e përbashkët për media e Trumpit dhe Putinit (Video)

Nga Bota
Ekspertja e gjuhës së trupit flet për takimin Trump-Putin (Foto/Video)

Ekspertja e gjuhës së trupit flet për takimin Trump-Putin (Foto/Video)

Nga Bota
Në prag të takimit të Helsinkit: Siria dhe armët bërthamore, mes çështjeve që pritet të diskutohen

Në prag të takimit të Helsinkit: Siria dhe armët bërthamore, mes çështjeve që pritet të diskutohen

Nga Bota
Gjithçka gati për takimin e nesërm ndërmjet Trumpit dhe Putinit në Helsinki

Gjithçka gati për takimin e nesërm ndërmjet Trumpit dhe Putinit në Helsinki

Nga Bota
Samiti në mes Trump dhe Putin, kthim i Luftës së Ftohtë në Helsinki

Samiti në mes Trump dhe Putin, kthim i Luftës së Ftohtë në Helsinki

Nga Bota
Pajtim Statovci shkrimtari i vitit në Helsinki

Pajtim Statovci shkrimtari i vitit në Helsinki

Kosovë