LAJMI I FUNDIT:

Havai

104 Artikuj

Biden viziton Havain, nervozon banorët e atjeshëm me krahasimin që e bën me zjarrin në kuzhinën e tij dhe atë që mbyti qindra persona

Biden viziton Havain, nervozon banorët e atjeshëm me krahasimin që e bën me zjarrin në kuzhinën e tij dhe atë që mbyti qindra persona

Amerika
Disa shtëpi në Havai kanë mbetur të paprekura nga një zjarr i madh?

Disa shtëpi në Havai kanë mbetur të paprekura nga një zjarr i madh?

Amerika
Biden nuk ia din emrin qytetin Maui në Havai ku humbën jetën qindra persona nga zjarri që shkatërroi gjithçka

Biden nuk ia din emrin qytetin Maui në Havai ku humbën jetën qindra persona nga zjarri që shkatërroi gjithçka

Amerika
Numri i viktimave të zjarrit në Havai ka shkuar në 67, vazhdon kërkimi i të mbijetuarve

Numri i viktimave të zjarrit në Havai ka shkuar në 67, vazhdon kërkimi i të mbijetuarve

Amerika
Momenti kur banorët e Havait hidhen në oqean për t’i shpëtuar zjarrit katastrofik që shkatërroi gjithçka

Momenti kur banorët e Havait hidhen në oqean për t’i shpëtuar zjarrit katastrofik që shkatërroi gjithçka

Amerika
Babai nga Havai në lot për BBC: Oqeani gati sa më mori fëmijët

Babai nga Havai në lot për BBC: Oqeani gati sa më mori fëmijët

Amerika
Meteorologia nga Maui në Havai: Njerëzit vdisnin në oqean dhe po digjeshin në vetura

Meteorologia nga Maui në Havai: Njerëzit vdisnin në oqean dhe po digjeshin në vetura

Amerika
Çfarë e shkaktoi zjarrin që e shndërroi një qytet në Havai në hi?

Çfarë e shkaktoi zjarrin që e shndërroi një qytet në Havai në hi?

Amerika
Rrëfimi i banorit të Havait, të cilit i tha policia të hidhet në oqean për t’i shpëtuar vdekjes: Kemi dëgjuar britma si në filma horror

Rrëfimi i banorit të Havait, të cilit i tha policia të hidhet në oqean për t’i shpëtuar vdekjes: Kemi dëgjuar britma si në filma horror

Amerika
Biden shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Havai, fonde të konsiderueshme po u vihen në dispozicion banorëve të atjeshëm

Biden shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Havai, fonde të konsiderueshme po u vihen në dispozicion banorëve të atjeshëm

Amerika
Zjarri i madh në Havai është i dyti më vdekjeprurës në SHBA në 100 vitet e fundit

Zjarri i madh në Havai është i dyti më vdekjeprurës në SHBA në 100 vitet e fundit

Amerika
Skena të tmerrshme të krijuara nga zjarri në Havai, trupat e pajetë janë ende duke notuar në ujë

Skena të tmerrshme të krijuara nga zjarri në Havai, trupat e pajetë janë ende duke notuar në ujë

Amerika
Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë dëmet e shkaktuara nga zjarri në Havai

Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë dëmet e shkaktuara nga zjarri në Havai

Amerika
Hawaii po fshihet nga faqja e dheut – mijëra ndërtesa të djegura, numri i të vdekurve rritet në 36 persona

Hawaii po fshihet nga faqja e dheut – mijëra ndërtesa të djegura, numri i të vdekurve rritet në 36 persona

Amerika
Zjarret dogjën deri në themel një qytet historik në Hawaii – pamjet dramatike publikohen në rrjetet sociale

Zjarret dogjën deri në themel një qytet historik në Hawaii – pamjet dramatike publikohen në rrjetet sociale

Amerika
Njerëzit hidhen në oqean për t’i shpëtuar zjarreve në Hawaii – të paktën gjashtë të vdekur

Njerëzit hidhen në oqean për t’i shpëtuar zjarreve në Hawaii – të paktën gjashtë të vdekur

Amerika
Disa pasagjerë të lënduar pasi erërat e forta shkaktuan turbulenca në aeroplan, në fluturimin nga Hawaii në Australi

Disa pasagjerë të lënduar pasi erërat e forta shkaktuan turbulenca në aeroplan, në fluturimin nga Hawaii në Australi

Nga Bota
Ekipi i dokumentarëve të Netflix sulmohet nga peshkaqeni gjatë kohës sa po xhironte në Hawaii

Ekipi i dokumentarëve të Netflix sulmohet nga peshkaqeni gjatë kohës sa po xhironte në Hawaii

Nga Bota
Shikoni pamjet e shpërthimit të një prej vullkaneve më aktivë në botë

Shikoni pamjet e shpërthimit të një prej vullkaneve më aktivë në botë

Amerika
Kishte dalë për të lundruar me kajak brigjeve të Havait, momenti kur peshkatari për “një fije floku” i shpëton peshkaqenit 5-metërsh

Kishte dalë për të lundruar me kajak brigjeve të Havait, momenti kur peshkatari për “një fije floku” i shpëton peshkaqenit 5-metërsh

Amerika Latine
Ndoqën gabimisht navigacionin, turistët në Hawaii përfunduan me automjetin e tyre në oqean

Ndoqën gabimisht navigacionin, turistët në Hawaii përfunduan me automjetin e tyre në oqean

Auto Fun
Kina mendohet të jetë përgjegjëse për lëshimin e rrezeve lazer mbi shtetin amerikan Hawaii

Kina mendohet të jetë përgjegjëse për lëshimin e rrezeve lazer mbi shtetin amerikan Hawaii

Shkencë
Një spirale fluturuese misterioze është parë në qiell gjatë natës mbi Havai

Një spirale fluturuese misterioze është parë në qiell gjatë natës mbi Havai

Interesante
Zhytësi nxjerr kokën mbi sipërfaqen e ujit në Havai, varka që lëvizte me shpejtësi për pak sa nuk e godet

Zhytësi nxjerr kokën mbi sipërfaqen e ujit në Havai, varka që lëvizte me shpejtësi për pak sa nuk e godet

Kuriozitete