LAJMI I FUNDIT:
Granit Xhaka

Granit Xhaka

1729 Artikuj

Info

Granit Xhaka është futbollist shqiptar me origjinë nga Kosova që e përfaqëson Zvicrën. Ai është i lindur më 27 shtator të vitit 1992 dhe aktualisht bart fanellën e Arsenalit.

“Asnjë ofertë për Xhakën”

“Asnjë ofertë për Xhakën”

Bundesliga
Wenger flet për transferimin e Xhakës

Wenger flet për transferimin e Xhakës

Premier League
E pabesueshme – Arsenali e ka përcjellë Xhakën në 30 ndeshje

E pabesueshme – Arsenali e ka përcjellë Xhakën në 30 ndeshje

Premier League
A do ta donte De Biasi në skuadër Granit Xhakën?

A do ta donte De Biasi në skuadër Granit Xhakën?

Kombëtarja e Shqipërisë
Xhaka te Arsenali për 45 milionë euro

Xhaka te Arsenali për 45 milionë euro

Bundesliga
E kryer, Gladbach vendos shitjen e Xhakës për një shumë të ‘çmendur’

E kryer, Gladbach vendos shitjen e Xhakës për një shumë të ‘çmendur’

Romak Zeqiri
Profili i Granit Xhakës sipas Sky Sports

Profili i Granit Xhakës sipas Sky Sports

Bundesliga
Zvicra e shqiptarëve pëson në Irlandë

Zvicra e shqiptarëve pëson në Irlandë

Futboll
Shqiptari kapiten i Zvicrës (Foto)

Shqiptari kapiten i Zvicrës (Foto)

Romak Zeqiri
Wenger takohet me babain e Xhakës – gati 43 milionë euro (Video)

Wenger takohet me babain e Xhakës – gati 43 milionë euro (Video)

Premier League
Taulanti: Graniti e di forcën tonë

Taulanti: Graniti e di forcën tonë

Kombëtarja e Shqipërisë
Xhaka ‘injoron’ shkrimet për Arsenalin, fokusohet te kombëtarja

Xhaka ‘injoron’ shkrimet për Arsenalin, fokusohet te kombëtarja

Përfaqësueset
Mediat zvicerane: Shqipëria, mrekulli futbolli

Mediat zvicerane: Shqipëria, mrekulli futbolli

Përfaqësueset
Kjo është oferta marramendëse që Wenger ka përgatitur për Xhakën

Kjo është oferta marramendëse që Wenger ka përgatitur për Xhakën

Premier League
Wenger bisedon me Xhakën

Wenger bisedon me Xhakën

Bundesliga
Graniti i frikësohet Shqipërisë

Graniti i frikësohet Shqipërisë

Përfaqësueset
Grumbullohen shqiptarët e Zvicrës, do të befasoheni me veturat e tyre (Foto)

Grumbullohen shqiptarët e Zvicrës, do të befasoheni me veturat e tyre (Foto)

Futboll
Xhaka vlerësohet si më i miri

Xhaka vlerësohet si më i miri

Bundesliga
Xhaka mposhtet nga Schalke 04

Xhaka mposhtet nga Schalke 04

Bundesliga
Xhaka ‘bëhet’ Superman dhe Batman (Foto)

Xhaka ‘bëhet’ Superman dhe Batman (Foto)

Bundesliga
Probleme edhe për Xhakën

Probleme edhe për Xhakën

Bundesliga
Xhaka kërkon tre pikë kundër Frankfurtit (Foto)

Xhaka kërkon tre pikë kundër Frankfurtit (Foto)

Bundesliga
Xhaka kërkon fitore ndaj Wolfsburgut

Xhaka kërkon fitore ndaj Wolfsburgut

Bundesliga
Liverpooli prin garën për Xhakën

Liverpooli prin garën për Xhakën

Bundesliga