LAJMI I FUNDIT:

Gabriele Gravina

37 Artikuj

Vendim historik nga Federata Italiane e Futbollit, futbollistët shqiptarë nuk do të konsiderohen të huaj

Vendim historik nga Federata Italiane e Futbollit, futbollistët shqiptarë nuk do të konsiderohen të huaj

Serie A
Gravina kërkon që Italia të përsërisë suksesin e njëjtë si në Euro 2020

Gravina kërkon që Italia të përsërisë suksesin e njëjtë si në Euro 2020

Përfaqësueset
Tonali dënohet zyrtarisht me 10 muaj mos lojë shkaku i vënies së basteve

Tonali dënohet zyrtarisht me 10 muaj mos lojë shkaku i vënies së basteve

Ndërkombëtare
Federata italiane po mendon të kërkojë dëmshpërblim nga Mancini pas ikjes së tij të parapritur

Federata italiane po mendon të kërkojë dëmshpërblim nga Mancini pas ikjes së tij të parapritur

Përfaqësueset
Gravina i kundërpërgjigjet Mancinit: Nuk i kam ndërhyrë në formacion

Gravina i kundërpërgjigjet Mancinit: Nuk i kam ndërhyrë në formacion

Serie A
Mancini thyen heshtjen dhe tregon arsyen e largimit të papritur nga Italia: Nuk e kam tradhtuar askënd

Mancini thyen heshtjen dhe tregon arsyen e largimit të papritur nga Italia: Nuk e kam tradhtuar askënd

Ndërkombëtare
Ndalohet bartja e fanellës me numrin 88 nga FIGC dhe për këtë ka një arsye të fuqishme

Ndalohet bartja e fanellës me numrin 88 nga FIGC dhe për këtë ka një arsye të fuqishme

Serie A
Zyrtare: Hiqet pezullimi i Lukakut nga presidenti i FIGC, Gravina – ai mund të luajë ndaj Juventusit

Zyrtare: Hiqet pezullimi i Lukakut nga presidenti i FIGC, Gravina – ai mund të luajë ndaj Juventusit

Serie A
Federata e Italisë i thotë La Ligas të mos merret me Juventusin, por me Barcelonën dhe Real Madridin

Federata e Italisë i thotë La Ligas të mos merret me Juventusin, por me Barcelonën dhe Real Madridin

Serie A
E konfirmon presidenti i FIGC: Shqipëri – Itali, do të luhet ndeshje miqësore në Tiranë

E konfirmon presidenti i FIGC: Shqipëri – Itali, do të luhet ndeshje miqësore në Tiranë

Kombëtarja e Shqipërisë
Përse Mancini qëndroi te Italia

Përse Mancini qëndroi te Italia

Përfaqësueset
Mancini konfirmon qëndrimin te Italia, nuk justifikon dështimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Mancini konfirmon qëndrimin te Italia, nuk justifikon dështimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Përfaqësueset
Kombëtarja e Italisë parashikon projekt madhor me Mancinin

Kombëtarja e Italisë parashikon projekt madhor me Mancinin

Përfaqësueset
Presidenti i FIGC, Gravina: Juventusi do të përjashtohet nga Serie A nëse Superliga Evropiane realizohet

Presidenti i FIGC, Gravina: Juventusi do të përjashtohet nga Serie A nëse Superliga Evropiane realizohet

Ndërkombëtare
Tensione në Serie A, presidenti i Lazios përplaset me kryetarin e Federatës Italiane të Futbollit

Tensione në Serie A, presidenti i Lazios përplaset me kryetarin e Federatës Italiane të Futbollit

Serie A
Vaksina anti-COVID mund të bëhet e detyrueshme për lojtarët e Serie A

Vaksina anti-COVID mund të bëhet e detyrueshme për lojtarët e Serie A

Serie A
Zyrtare: Mancini zgjat kontratën me Italinë deri në vitin 2026

Zyrtare: Mancini zgjat kontratën me Italinë deri në vitin 2026

Përfaqësueset
Pas kërcënimit, Gravina shprehet i hapur për dialog me Juventusin

Pas kërcënimit, Gravina shprehet i hapur për dialog me Juventusin

Serie A
Juventusi do të përjashtohet nga Serie A nëse nuk tërhiqet nga Superliga Evropiane

Juventusi do të përjashtohet nga Serie A nëse nuk tërhiqet nga Superliga Evropiane

Serie A
Milani dhe Juventusi në rrezik nga përjashtimi prej Serie A-së

Milani dhe Juventusi në rrezik nga përjashtimi prej Serie A-së

Serie A
Ademi, Gravina, Duka e Sejdini dakordohen për bashkëpunim të ngushtë: Flitet edhe për një miqësore Kosovë – Itali

Ademi, Gravina, Duka e Sejdini dakordohen për bashkëpunim të ngushtë: Flitet edhe për një miqësore Kosovë – Itali

Përfaqësuesja e Kosovës
Serie A konfirmon rregullin për pesë zëvendësime edhe në sezonin 2020/21

Serie A konfirmon rregullin për pesë zëvendësime edhe në sezonin 2020/21

Serie A
Presidenti i Federatës italiane, Gravina: Tifozët në stadiume nga fillimi i muajit korrik

Presidenti i Federatës italiane, Gravina: Tifozët në stadiume nga fillimi i muajit korrik

Serie A
Presidenti i Federatës së Italisë, Gravina: Serie A ka planin C dhe formatet alternative për edicionin e ri

Presidenti i Federatës së Italisë, Gravina: Serie A ka planin C dhe formatet alternative për edicionin e ri

Serie A