LAJMI I FUNDIT:

Filipine

222 Artikuj

Zelensky promovon samitin e paqes për Ukrainën në një vizitë të papritur në Filipine

Zelensky promovon samitin e paqes për Ukrainën në një vizitë të papritur në Filipine

Nga Bota
Tërmet i fuqishëm në Filipine

Tërmet i fuqishëm në Filipine

Azia
Rrëshqitja e dheut varrosi autobusë dhe shtëpi, 11 persona të vdekur: Kaos në Filipine, mbi 100 persona të zhdukur

Rrëshqitja e dheut varrosi autobusë dhe shtëpi, 11 persona të vdekur: Kaos në Filipine, mbi 100 persona të zhdukur

Azia
32-vjeçari nga Kosova grabit dhe rrah tri vajza filipinase në Tiranë, arrestohet në Laç në tentativë për t’u arratisur

32-vjeçari nga Kosova grabit dhe rrah tri vajza filipinase në Tiranë, arrestohet në Laç në tentativë për t’u arratisur

Shqipëri
Tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, po vlerësohet mundësia e cunamit

Tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, po vlerësohet mundësia e cunamit

Azia
Filipinet akuzojnë Kinën se ka gjuajtur me topa uji anijet e saj

Filipinet akuzojnë Kinën se ka gjuajtur me topa uji anijet e saj

Azia
A po e nxit Kina edhe një luftë në botë – kinezët sulmojnë me topa uji anijet e Filipineve

A po e nxit Kina edhe një luftë në botë – kinezët sulmojnë me topa uji anijet e Filipineve

Azia
Shpërthim gjatë meshës, të paktën katër të vrarë dhe dhjetëra të plagosur nga sulmi me bombë në Filipine

Shpërthim gjatë meshës, të paktën katër të vrarë dhe dhjetëra të plagosur nga sulmi me bombë në Filipine

Azia
Tërmet me magnitudë 7.5 godet një ishull në Filipine

Tërmet me magnitudë 7.5 godet një ishull në Filipine

Azia
Tërmeti i fuqishëm në Filipine, të paktën gjashtë të vdekur

Tërmeti i fuqishëm në Filipine, të paktën gjashtë të vdekur

Azia
Filipinet u goditën nga një tërmet nënujor me magnitudë 7.2

Filipinet u goditën nga një tërmet nënujor me magnitudë 7.2

Azia
Moderatori vritet në transmetim të drejtpërdrejtë në Filipine, sulmuesi futet në studio dhe e qëllon me dy plumba në kokë, kamerat filmojnë gjithçka

Moderatori vritet në transmetim të drejtpërdrejtë në Filipine, sulmuesi futet në studio dhe e qëllon me dy plumba në kokë, kamerat filmojnë gjithçka

Azia
E kishte rrëmbyer 8-vjeçaren dhe e transportonte me një valixhe, policia në Filipine arreston rrëmbyesin dhe shpëton vajzën

E kishte rrëmbyer 8-vjeçaren dhe e transportonte me një valixhe, policia në Filipine arreston rrëmbyesin dhe shpëton vajzën

Azia
Lakuriqi me ‘madhësi të njeriut’, fotografia e shkrepur në Filipine që po bën xhiron e botës

Lakuriqi me ‘madhësi të njeriut’, fotografia e shkrepur në Filipine që po bën xhiron e botës

Interesante