LAJMI I FUNDIT:

Faton Klinaku

161 Artikuj

Specialja arreston Fahri Fazliun, i njëjti thuhet se në kohën e luftës ishte vetëm 8 vjeç

Specialja arreston Fahri Fazliun, i njëjti thuhet se në kohën e luftës ishte vetëm 8 vjeç

Kosovë
Bastisjet nga Specialja, reagon Klinaku: Spektakël i radhës

Bastisjet nga Specialja, reagon Klinaku: Spektakël i radhës

Kosovë
Klinaku: Vendimi i Apelit ndaj “Calit”, skandaloz dhe politik

Klinaku: Vendimi i Apelit ndaj “Calit”, skandaloz dhe politik

Kosovë
Intervistimi i Haxhi Shalës, Klinaku: U bë për t’i mbuluar dështimet e Speciales

Intervistimi i Haxhi Shalës, Klinaku: U bë për t’i mbuluar dështimet e Speciales

Kosovë
Klinaku: Sapo u informova se Specialja ka bastisur shtëpinë e bashkëluftëtarit të Calit, Behar Berisha

Klinaku: Sapo u informova se Specialja ka bastisur shtëpinë e bashkëluftëtarit të Calit, Behar Berisha

Kosovë
OVL-UÇK fton qytetarët t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale

OVL-UÇK fton qytetarët t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale

Kosovë
Klinaku: Asociacioni mund të sjellë luftë

Klinaku: Asociacioni mund të sjellë luftë

Siguri
Bastisjet nga Specialja, Klinaku: Kush është cak i bastisjeve duhet të jetë prezent, ata janë në gjendje të montojnë prova

Bastisjet nga Specialja, Klinaku: Kush është cak i bastisjeve duhet të jetë prezent, ata janë në gjendje të montojnë prova

Kosovë
Klinaku: Një vendim për Haradinajn pritet të merret pas dy ose tre muajsh

Klinaku: Një vendim për Haradinajn pritet të merret pas dy ose tre muajsh

Kosovë
Merret vendim për lirimin e Hysni Gucatit, javën e ardhshme pritet të vijë në Kosovë

Merret vendim për lirimin e Hysni Gucatit, javën e ardhshme pritet të vijë në Kosovë

Kosovë
Klinaku: Specialja po gjykon vetëm shqiptarët, kërkojmë nga shteti të mos i lejojë bastisjet

Klinaku: Specialja po gjykon vetëm shqiptarët, kërkojmë nga shteti të mos i lejojë bastisjet

Kosovë
Bastisjet e fundit, OVL e UÇK-së proteston sot para selisë së EULEX-it

Bastisjet e fundit, OVL e UÇK-së proteston sot para selisë së EULEX-it

Kosovë
Bastisjet ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, OVL thërret protestë kundër Speciales dhe EULEX-it

Bastisjet ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, OVL thërret protestë kundër Speciales dhe EULEX-it

Kosovë
Klinaku e quan spektakël konfiskimin e telefonit të Nait Hasanit nga Specialja

Klinaku e quan spektakël konfiskimin e telefonit të Nait Hasanit nga Specialja

Drejtësi
Klinaku reagon për bastisjet e Speciales në familjet e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu: ZPS të poshtër, nuk ka shtet serioz

Klinaku reagon për bastisjet e Speciales në familjet e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu: ZPS të poshtër, nuk ka shtet serioz

Kosovë
Vazhdojnë përplasjet për deklaratën kërcënuese të Klinakut ndaj Kurtit

Vazhdojnë përplasjet për deklaratën kërcënuese të Klinakut ndaj Kurtit

Siguri
Avokati Jashari: Nuk mendoj që Kurti  ka ndjerë frikë apo ankth nga deklaratat e Klinakut

Avokati Jashari: Nuk mendoj që Kurti ka ndjerë frikë apo ankth nga deklaratat e Klinakut

Kosovë
Deputeti i LVV-së: Deklaratat e Klinakut, Haradinajt dhe Lushtakut po krijojnë klimë për eliminimin e Kurtit

Deputeti i LVV-së: Deklaratat e Klinakut, Haradinajt dhe Lushtakut po krijojnë klimë për eliminimin e Kurtit

Kosovë
Ish-komandanti i Pashtrikut: Klinaku nuk është vrasës e as kriminel, nuk e bën aktin që e ka thënë

Ish-komandanti i Pashtrikut: Klinaku nuk është vrasës e as kriminel, nuk e bën aktin që e ka thënë

Kosovë
Kërcënimi ndaj Kurtit, Klinaku: Njerëzit ekzagjerojnë, deklarata të tilla kam bërë edhe ndaj Ramushit e Hashimit

Kërcënimi ndaj Kurtit, Klinaku: Njerëzit ekzagjerojnë, deklarata të tilla kam bërë edhe ndaj Ramushit e Hashimit

Kosovë
Zafir Berisha: Kurti po e vret veten, nuk ka budalla në Kosovë që shkon në burg për të

Zafir Berisha: Kurti po e vret veten, nuk ka budalla në Kosovë që shkon në burg për të

Politikë
Reagon këshilltari i kryeministrit Kurti: Gjuha e Faton Klinakut nuk përfaqëson luftëtarin e UÇK-së, as veteranin e luftës

Reagon këshilltari i kryeministrit Kurti: Gjuha e Faton Klinakut nuk përfaqëson luftëtarin e UÇK-së, as veteranin e luftës

Kosovë
Abrashi tha se “PDK ende nuk e ka braktisur vrasjen si mjet ndaj kundërshtarëve të vet”, Gjoshi paralajmëron padi ndaj tij

Abrashi tha se “PDK ende nuk e ka braktisur vrasjen si mjet ndaj kundërshtarëve të vet”, Gjoshi paralajmëron padi ndaj tij

Politikë
Pas deklaratës se “më parë e vras Albin Kurtin, sesa ia lëshoj rrugën e iku nga Kosova” – Klinaku intervistohet nga policia

Pas deklaratës se “më parë e vras Albin Kurtin, sesa ia lëshoj rrugën e iku nga Kosova” – Klinaku intervistohet nga policia

Elfije Boletini