LAJMI I FUNDIT:

Fatmir Sejdiu

126 Artikuj

Ish-presidenti Sejdiu: S’duhet t’i ikim dialogut, sanksionet ndaj Serbisë po vonohen

Ish-presidenti Sejdiu: S’duhet t’i ikim dialogut, sanksionet ndaj Serbisë po vonohen

Kosovë
Sejdiu: S’do të lejohet të rrënohet ajo që është ndërtuar në Kosovë, Asociacioni s’ka përgjegjësi ekzekutive

Sejdiu: S’do të lejohet të rrënohet ajo që është ndërtuar në Kosovë, Asociacioni s’ka përgjegjësi ekzekutive

Kosovë
Sejdiu: Vendimi i GJND-së ishte përgjigje ndaj gjithë atyre lojërave dhe trysnive ndaj Kosovës

Sejdiu: Vendimi i GJND-së ishte përgjigje ndaj gjithë atyre lojërave dhe trysnive ndaj Kosovës

Kosovë
Draft-statuti i Ramës, Sejdiu: Nuk është në praktikën ndërkombëtare

Draft-statuti i Ramës, Sejdiu: Nuk është në praktikën ndërkombëtare

Kosovë
Privilegjet e ish-presidentëve: Sejdiu mori mbi 300 mijë euro, Atifete Jahjaga rreth 170 mijë euro, Thaçi 83 mijë euro

Privilegjet e ish-presidentëve: Sejdiu mori mbi 300 mijë euro, Atifete Jahjaga rreth 170 mijë euro, Thaçi 83 mijë euro

Kosovë
Njohjet – peng i marrëdhënieve me Serbinë

Njohjet – peng i marrëdhënieve me Serbinë

Politikë
​Sejdiu: Për planin franko-gjerman duhet pajtueshmëri ndërmjet pozitës dhe opozitës

​Sejdiu: Për planin franko-gjerman duhet pajtueshmëri ndërmjet pozitës dhe opozitës

Kosovë
Sejdiu flet për foton ku shihen me Thaçin në ballë të protestave të 1992-ës

Sejdiu flet për foton ku shihen me Thaçin në ballë të protestave të 1992-ës

Kosovë
Thaçi, Sejdiu e Jahjaga kishin falur dhjetëra të dënuar – presidentja Osmani ende nuk e ka falur asnjë të burgosur

Thaçi, Sejdiu e Jahjaga kishin falur dhjetëra të dënuar – presidentja Osmani ende nuk e ka falur asnjë të burgosur

Drejtësi
Sejdiu: Sakrificat e popullit shqiptar për të bërë Kosovën jo vetëm të pavarur, por edhe vend të jetueshëm e me dinjitet ishin të përhershme

Sejdiu: Sakrificat e popullit shqiptar për të bërë Kosovën jo vetëm të pavarur, por edhe vend të jetueshëm e me dinjitet ishin të përhershme

Kosovë
11 vjet më parë, Fatmir Sejdiu dha dorëheqje nga posti i presidentit

11 vjet më parë, Fatmir Sejdiu dha dorëheqje nga posti i presidentit

Kosovë
A mund të keqpërdoret falja presidenciale e të burgosurve?

A mund të keqpërdoret falja presidenciale e të burgosurve?

Kosovë
Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

Kosovë
Sejdiu: Rugovës ia bllokuan fondet, ai e dinte se lufta do të ndodhë

Sejdiu: Rugovës ia bllokuan fondet, ai e dinte se lufta do të ndodhë

Kosovë
Sejdiu para 13 viteve reagoi për “ndarjen funksionale” që pretendonte Serbia në Kosovë

Sejdiu para 13 viteve reagoi për “ndarjen funksionale” që pretendonte Serbia në Kosovë

Kosovë
Osmani së bashku me ish-presidentët nderojnë Ibrahim Rugovën, e quajnë arkitekt të shtetit dhe bashkues të popullit

Osmani së bashku me ish-presidentët nderojnë Ibrahim Rugovën, e quajnë arkitekt të shtetit dhe bashkues të popullit

Kosovë
Osmani takon tre nga pesë ish-presidentët e Kosovës

Osmani takon tre nga pesë ish-presidentët e Kosovës

Kosovë
Sejdiu dhe bashkëshortja e tij mposhtën coronavirusin

Sejdiu dhe bashkëshortja e tij mposhtën coronavirusin

Shëndetësi
Sejdiu: Uroj të jetë kuvend i mbarë dhe i unitetit

Sejdiu: Uroj të jetë kuvend i mbarë dhe i unitetit

Kosovë
LDK me kryetar të ri të dielën, këto janë detyrat dhe përgjegjësit e tij

LDK me kryetar të ri të dielën, këto janë detyrat dhe përgjegjësit e tij

Kosovë
Sejdiu për Mustafën: Thoshte fitoj me duar në xhepa

Sejdiu për Mustafën: Thoshte fitoj me duar në xhepa

Kosovë
Sejdiu: E paralajmërova LDK-në – Kuvendi i pazareve e solli këtë rezultat

Sejdiu: E paralajmërova LDK-në – Kuvendi i pazareve e solli këtë rezultat

Kosovë
Sejdiu: Dorëheqja e Isa Mustafës është me ‘bisht’, LDK pësoi nokaut

Sejdiu: Dorëheqja e Isa Mustafës është me ‘bisht’, LDK pësoi nokaut

Politikë
Ish-presidenti Sejdiu tregon pse u vendos që 17 shkurti të jetë data e Pavarësisë

Ish-presidenti Sejdiu tregon pse u vendos që 17 shkurti të jetë data e Pavarësisë

Kosovë