LAJMI I FUNDIT:
Radamel Falcao

Radamel Falcao

102 Artikuj

Info

Falcao është futbollist kolumbian i lindur më 10 shkurt 1986.

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe Unitedit, Falcao pranë kalimit befasues te klubi i Liridon Krasniqit

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe Unitedit, Falcao pranë kalimit befasues te klubi i Liridon Krasniqit

Ndërkombëtare
Emrat e mëdhenj që mungojnë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’

Emrat e mëdhenj që mungojnë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’

Përfaqësueset
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Atletico Madrid 1-1 Rayo Vallecano: Griezmann e Balliu më të vlerësuarit

Notat e lojtarëve, Atletico Madrid 1-1 Rayo Vallecano: Griezmann e Balliu më të vlerësuarit

La Liga
“Mallkimi” mbi numrin 9-të të Chelseat ka dekada që sillet – por a do të jetë Aubameyangu i radhës?

“Mallkimi” mbi numrin 9-të të Chelseat ka dekada që sillet – por a do të jetë Aubameyangu i radhës?

Premier League
Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Shkumbin Pireva
Zbulohen emrat e 20 lojtarëve që kanë shënuar më shumë penallti në këtë shekull

Zbulohen emrat e 20 lojtarëve që kanë shënuar më shumë penallti në këtë shekull

Ndërkombëtare
Top 20 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola me kokë në këtë shekull – vendi i parë ka diferencë të thellë

Top 20 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola me kokë në këtë shekull – vendi i parë ka diferencë të thellë

Ndërkombëtare
Çdo fitues i Topit të Artë në epokën Ronaldo – Messi, nëse dyshja mund ta fitonin vetëm nga një herë

Çdo fitues i Topit të Artë në epokën Ronaldo – Messi, nëse dyshja mund ta fitonin vetëm nga një herë

Ndërkombëtare
Vazhdon kriza te Barca, mposhtet nga Rayo Vallecano

Vazhdon kriza te Barca, mposhtet nga Rayo Vallecano

La Liga
Tchouameni, ylli i fundit nga fabrika e Monacos: Klubi pret të mbush sërish arkat, siç ka bërë shpesh në 10 vitet e fundit

Tchouameni, ylli i fundit nga fabrika e Monacos: Klubi pret të mbush sërish arkat, siç ka bërë shpesh në 10 vitet e fundit

Ligue 1
Radamel Falcao zbuloi arsyen e veçantë pse mori fanellën me numër 3 te Rayo Vallecano

Radamel Falcao zbuloi arsyen e veçantë pse mori fanellën me numër 3 te Rayo Vallecano

La Liga
Zyrtare: Falcao rikthehet në La Liga, nënshkruan me Vallecanon

Zyrtare: Falcao rikthehet në La Liga, nënshkruan me Vallecanon

La Liga
Radamel Falcao po rikthehet në La Liga

Radamel Falcao po rikthehet në La Liga

La Liga
Tifozët e Galatasarayt të trishtuar dhe në shok: Radamael Falcao ka pësuar një lëndim horror në fytyrë

Tifozët e Galatasarayt të trishtuar dhe në shok: Radamael Falcao ka pësuar një lëndim horror në fytyrë

Ndërkombëtare
Top 50 lojtarët me më së shumti het-trike të realizuara në këtë shekull

Top 50 lojtarët me më së shumti het-trike të realizuara në këtë shekull

Ndërkombëtare
Falcao pritet të largohet nga Galatasaray, e ardhmja e tij në MLS

Falcao pritet të largohet nga Galatasaray, e ardhmja e tij në MLS

Ndërkombëtare
Ëndrra amerikane: Pesë yjet që kanë shprehur hapur dëshirën që një ditë të transferohen në MLS

Ëndrra amerikane: Pesë yjet që kanë shprehur hapur dëshirën që një ditë të transferohen në MLS

Ligat tjera
Falcao i padëshiruar nga tifozët e Galatasarayt, i blejnë biletën e avionit për tu larguar nga klubi

Falcao i padëshiruar nga tifozët e Galatasarayt, i blejnë biletën e avionit për tu larguar nga klubi

Ndërkombëtare
Suarez vë rekord të ri te Atletico pas golit ndaj Alavesit

Suarez vë rekord të ri te Atletico pas golit ndaj Alavesit

La Liga
Kane, i shtati në listë për het-trike – anglezi nuk është as afër Ronaldos

Kane, i shtati në listë për het-trike – anglezi nuk është as afër Ronaldos

Ndërkombëtare
Tifozët rendisin Top 50 lojtarët që cilësohen si të mbivlerësuar në histori të futbollit

Tifozët rendisin Top 50 lojtarët që cilësohen si të mbivlerësuar në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Sulmuesit që dështuan në Ligën Premier – ata që kalojnë nga La Liga e kanë të vështirë adaptimin

Sulmuesit që dështuan në Ligën Premier – ata që kalojnë nga La Liga e kanë të vështirë adaptimin

Premier League
Transferimet më të dështuara në histori të Manchester United – nga Sanchez deri te Forlan

Transferimet më të dështuara në histori të Manchester United – nga Sanchez deri te Forlan

Premier League