LAJMI I FUNDIT:

Drita

25 Artikuj

Çfarë kuptimi kanë xixat që shihni kur mbyllni sytë?

Çfarë kuptimi kanë xixat që shihni kur mbyllni sytë?

Shëndetësi Lajme
Misteri i dritës në spitalin e braktisur mbetet ende i pazgjidhur

Misteri i dritës në spitalin e braktisur mbetet ende i pazgjidhur

Interesante
Si do të dukej për njerëzimin udhëtimi me shpejtësinë e dritës në planetin Tokë?

Si do të dukej për njerëzimin udhëtimi me shpejtësinë e dritës në planetin Tokë?

Shkencë
Çfarë do të thotë kur ndizet drita e motorit tek vetura juaj, simboli që duhet merret gjithsesi parasysh nga shoferët e mirë

Çfarë do të thotë kur ndizet drita e motorit tek vetura juaj, simboli që duhet merret gjithsesi parasysh nga shoferët e mirë

Auto Lajme
A flini me dritën ndezur? Arsyet pse duhet ta shmangni

A flini me dritën ndezur? Arsyet pse duhet ta shmangni

Këshilla mjekësore
Shtatë shenja dhe simptoma që nuk duhen injoruar

Shtatë shenja dhe simptoma që nuk duhen injoruar

Këshilla mjekësore
Pini kafe në lukth të zbrazët? Duhet t’i bëni katër gjëra, para se ta shijoni pijen e preferuar

Pini kafe në lukth të zbrazët? Duhet t’i bëni katër gjëra, para se ta shijoni pijen e preferuar

Si të…
Përdorni ngjyra të caktuara ndriçimi për të ‘zmbrapsur’ mushkonjat nga shtëpitë

Përdorni ngjyra të caktuara ndriçimi për të ‘zmbrapsur’ mushkonjat nga shtëpitë

Bëje vet
Zbulohet misteri i dritës misterioze rozë në Australi

Zbulohet misteri i dritës misterioze rozë në Australi

Interesante
Pse ka drita në frigorifer dhe jo në frigorifer me ngrirje të thellë? Përgjigjja do t’ju befasojë!

Pse ka drita në frigorifer dhe jo në frigorifer me ngrirje të thellë? Përgjigjja do t’ju befasojë!

Këshilla dhe ide
Zgjidhet misteri 840-vjeçar i “dritës së pazakontë” në qiell

Zgjidhet misteri 840-vjeçar i “dritës së pazakontë” në qiell

Shkencë
Thuhet se llambat e reja LED Philips zgjasin gati 50 vjet

Thuhet se llambat e reja LED Philips zgjasin gati 50 vjet

Lajme Teknologji
Ndalimi i shitjeve: BE paralajmëron fundin e llambave të kursimit të energjisë

Ndalimi i shitjeve: BE paralajmëron fundin e llambave të kursimit të energjisë

Lajme Teknologji
Tri rregullime të vogla që rrisin vlerën e pronës së shtëpisë tuaj pa shpenzuar shumë

Tri rregullime të vogla që rrisin vlerën e pronës së shtëpisë tuaj pa shpenzuar shumë

Rregullimi i shtëpisë
Policët u habitën kur panë atë që ai vuri në makinë

Policët u habitën kur panë atë që ai vuri në makinë

Auto Lajme
Si të përballoni viruset në sezonin e ftohtë, si ndihmon ‘terapia e dritës’

Si të përballoni viruset në sezonin e ftohtë, si ndihmon ‘terapia e dritës’

Shëndetësi Lajme
Shkencëtarët krijojnë ‘materialet më të ndritshme të njohura ndonjëherë’

Shkencëtarët krijojnë ‘materialet më të ndritshme të njohura ndonjëherë’

Interesante
Drita që binte në shkallët lëvizëse, shkaktonte iluzionin optik sikur të jetë duke rrëshqitur (Video)

Drita që binte në shkallët lëvizëse, shkaktonte iluzionin optik sikur të jetë duke rrëshqitur (Video)

Interesante
Blogerja shqetësoi ndjekësit, me imazhin që postoi nga kabina luksoze e aeroplanit (Foto)

Blogerja shqetësoi ndjekësit, me imazhin që postoi nga kabina luksoze e aeroplanit (Foto)

Dështime
Arti i dritave… për një botë më të mirë!

Arti i dritave… për një botë më të mirë!

PamArt
Kërkoni ta bëjë këtë: Do të bëhet tri herë më i mirë në krevat!

Kërkoni ta bëjë këtë: Do të bëhet tri herë më i mirë në krevat!

Intimitet dhe Pasion
Formacionet zyrtare, Lincoln Red Imps – Drita

Formacionet zyrtare, Lincoln Red Imps – Drita

Liga e Kampionëve
Presidenti uron Dritën për titullin e kampionit

Presidenti uron Dritën për titullin e kampionit

Kosovë
Duken bukur, por dritat LED nuk krijojnë ndriçim të mjaftueshëm (Foto)

Duken bukur, por dritat LED nuk krijojnë ndriçim të mjaftueshëm (Foto)

Auto Lajme