LAJMI I FUNDIT:

Drenas

522 Artikuj

Shumë armë pa leje në duart e qytetarëve, ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave ndëshkimore

Shumë armë pa leje në duart e qytetarëve, ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave ndëshkimore

Siguri
Gjendet pa shenja jete një grua në Drenas

Gjendet pa shenja jete një grua në Drenas

Kronika e Zezë
Arrestohen dy persona në Drenas, të dyshuar për disa vjedhje të rënda

Arrestohen dy persona në Drenas, të dyshuar për disa vjedhje të rënda

Kronika e Zezë
Rrahje mes gjashtë personave në Drenas, pesë prej tyre përfunduan në spital

Rrahje mes gjashtë personave në Drenas, pesë prej tyre përfunduan në spital

Kronika e Zezë
Gjobitet me 300 euro dhe 3 muaj heqje të patentës shoferi në rrugën Skenderaj-Drenas, voziti 173 km/h në zonën 80 km/h

Gjobitet me 300 euro dhe 3 muaj heqje të patentës shoferi në rrugën Skenderaj-Drenas, voziti 173 km/h në zonën 80 km/h

Kronika e Zezë
Nuk përfilli urdhrin e gjykatës dhe ushtroi dhunë psikike ndaj gruas – arrestohet i dyshuari nga Drenasi

Nuk përfilli urdhrin e gjykatës dhe ushtroi dhunë psikike ndaj gruas – arrestohet i dyshuari nga Drenasi

Kronika e Zezë
Vdes në moshën 94 vjeçare, nënë Halimja – kishte ndihmuar shumë gra drejt shtatzënisë

Vdes në moshën 94 vjeçare, nënë Halimja – kishte ndihmuar shumë gra drejt shtatzënisë

Kosovë
Gjendet gruaja nga Drenasi që u raportua e zhdukur

Gjendet gruaja nga Drenasi që u raportua e zhdukur

Kronika e Zezë
Zhduket një grua nga Drenasi, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e saj

Zhduket një grua nga Drenasi, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e saj

Kronika e Zezë
Një i mitur sulmoi fizikisht disa persona në Drenas

Një i mitur sulmoi fizikisht disa persona në Drenas

Kronika e Zezë
Përurohet rinovimi i shkollës me vlerë rreth 500 mijë euro, donacion nga ShBA-ja

Përurohet rinovimi i shkollës me vlerë rreth 500 mijë euro, donacion nga ShBA-ja

Arsim
Vrasja e 15 vjeçarit dhe babait të tij në Drenas, i akuzuari dënohet me burgim të përjetshëm

Vrasja e 15 vjeçarit dhe babait të tij në Drenas, i akuzuari dënohet me burgim të përjetshëm

Drejtësi
Një person gjendet pa shenja jete në një bunar në Abri të Epërme, ishte larguar nga shtëpia ditë më parë

Një person gjendet pa shenja jete në një bunar në Abri të Epërme, ishte larguar nga shtëpia ditë më parë

Kronika e Zezë
Goditet për vdekje një këmbësor në Drenas

Goditet për vdekje një këmbësor në Drenas

Kronika e Zezë
Ngritët aktakuzë ndaj një personi për krime lufte, në vitin 1998 kishte marrë një mjek në Drenas dhe deri tani nuk dihet asgjë për të

Ngritët aktakuzë ndaj një personi për krime lufte, në vitin 1998 kishte marrë një mjek në Drenas dhe deri tani nuk dihet asgjë për të

Drejtësi
Arrestohet një person në Drenas – sulmoi fizikisht një grua

Arrestohet një person në Drenas – sulmoi fizikisht një grua

Kronika e Zezë
Apeli kthen në rigjykim rastin ndaj të akuzuarit për shantazh e vjedhje të 96 mijë eurove

Apeli kthen në rigjykim rastin ndaj të akuzuarit për shantazh e vjedhje të 96 mijë eurove

Drejtësi
Drenas, zhduket një familje që kishte ardhur për pushime në Kosovë

Drenas, zhduket një familje që kishte ardhur për pushime në Kosovë

Kronika e Zezë
Pesë persona kanosin një tjetër në Llapushnik të Drenasit

Pesë persona kanosin një tjetër në Llapushnik të Drenasit

Kronika e Zezë
Policia jep detaje për aksidentin në Drenas, ku humbi jetën një person dhe tre të tjerë u lënduan

Policia jep detaje për aksidentin në Drenas, ku humbi jetën një person dhe tre të tjerë u lënduan

Kronika e Zezë
Një i vdekur e tre të lënduar në një aksident trafiku në Drenas

Një i vdekur e tre të lënduar në një aksident trafiku në Drenas

Kronika e Zezë
Sekuestrohen medikamente të kontrabanduara në Drenas

Sekuestrohen medikamente të kontrabanduara në Drenas

Kosovë
I riu që vdiq në Drenas dyshohet se u rrëzua gjatë ngarkimit të druve në rimorkio

I riu që vdiq në Drenas dyshohet se u rrëzua gjatë ngarkimit të druve në rimorkio

Kronika e Zezë
Vdes në rrethana të dyshimta një 25-vjeçar në Shtrubullovë të Drenasit

Vdes në rrethana të dyshimta një 25-vjeçar në Shtrubullovë të Drenasit

Kronika e Zezë