LAJMI I FUNDIT:

Diplomatët

19 Artikuj

Diplomatëve kosovarë u kthehen pagat siç i kishin para miratimit të Ligjit të pagave

Diplomatëve kosovarë u kthehen pagat siç i kishin para miratimit të Ligjit të pagave

Kosovë
BSPK e shqetësuar me zhvillimet në MPJD, paralajmëron veprime nëse nuk kthehen diplomatët në punë

BSPK e shqetësuar me zhvillimet në MPJD, paralajmëron veprime nëse nuk kthehen diplomatët në punë

Kosovë
Problemet në MPJD nuk kanë të ndalur, AAK: Qeveri e përgjumur në diplomaci

Problemet në MPJD nuk kanë të ndalur, AAK: Qeveri e përgjumur në diplomaci

Jehona Hulaj
Konjufca para 47 diplomatëve të karrierës: Synimi i Kosovës është i qartë, anëtarësimi në BE dhe NATO

Konjufca para 47 diplomatëve të karrierës: Synimi i Kosovës është i qartë, anëtarësimi në BE dhe NATO

Kosovë
Haradinaj-Stublla rikthen në ministri anëtarët e personelit diplomatik e konsullor, të cilëve u ka kaluar mandati

Haradinaj-Stublla rikthen në ministri anëtarët e personelit diplomatik e konsullor, të cilëve u ka kaluar mandati

Kosovë
Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë kinezë të dyshuar për spiunazh

Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë kinezë të dyshuar për spiunazh

Nga Bota
Para se të vriste veten, diplomati amerikan vrau gruan e tij – pasi e kuptoi se do të punonte në Serbi (Foto)

Para se të vriste veten, diplomati amerikan vrau gruan e tij – pasi e kuptoi se do të punonte në Serbi (Foto)

Nga Bota
Gent Cakaj shkarkon 20 diplomatë të Shqipërisë (Video)

Gent Cakaj shkarkon 20 diplomatë të Shqipërisë (Video)

Shqipëri
Rusia urdhëron dëbimin e dhjetëra diplomatëve

Rusia urdhëron dëbimin e dhjetëra diplomatëve

Nga Bota
“Non grata” dy diplomatë shqiptarë, MPJ: Reagimi i Moskës nuk ishte surprizë

“Non grata” dy diplomatë shqiptarë, MPJ: Reagimi i Moskës nuk ishte surprizë

Shqipëri
Rusia vazhdon dëbimin e diplomatëve perëndimorë (Foto)

Rusia vazhdon dëbimin e diplomatëve perëndimorë (Foto)

Nga Bota
Kundërpërgjigjet Rusia: Dëbon 60 diplomatë amerikanë dhe mbyll konsullatën e SHBA-ve në Shën Petersburg

Kundërpërgjigjet Rusia: Dëbon 60 diplomatë amerikanë dhe mbyll konsullatën e SHBA-ve në Shën Petersburg

Nga Bota
Lista e plotë e vendeve që i kanë dëbuar diplomatët rusë (Foto)

Lista e plotë e vendeve që i kanë dëbuar diplomatët rusë (Foto)

Nga Bota
Do të zëvendësohen 22 diplomatë të Kosovës

Do të zëvendësohen 22 diplomatë të Kosovës

Kosovë
Diplomatët koreano-veriorë shpallen “persona non grata”

Diplomatët koreano-veriorë shpallen “persona non grata”

Nga Bota
SHBA: Dënohet kërkesa e Putinit për largimin e 755 diplomatëve

SHBA: Dënohet kërkesa e Putinit për largimin e 755 diplomatëve

Nga Bota
Shqiptarët nga Kosova, në listën e Ramës për të drejtuar diplomacinë e Shqipërisë

Shqiptarët nga Kosova, në listën e Ramës për të drejtuar diplomacinë e Shqipërisë

Shqipëri
SHBA: Dëbohen 35 diplomatë rusë, shpallen sanksione të reja

SHBA: Dëbohen 35 diplomatë rusë, shpallen sanksione të reja

Nga Bota
Diplomatët e Turqisë kërkojnë azil në Gjermani

Diplomatët e Turqisë kërkojnë azil në Gjermani

Nga Bota