LAJMI I FUNDIT:

Dinari serb

239 Artikuj

Mbyllja e institucioneve financiare, Franca i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të ndalojë çdo veprim të mëtejshëm në veri

Mbyllja e institucioneve financiare, Franca i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të ndalojë çdo veprim të mëtejshëm në veri

Kosovë
Aksioni i Policisë në veri, ku u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, BQK: Operimi i institucioneve financiare pa licencë është veprim i paligjshëm dhe i palejueshëm

Aksioni i Policisë në veri, ku u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, BQK: Operimi i institucioneve financiare pa licencë është veprim i paligjshëm dhe i palejueshëm

Besnike Salihu
Çka do të bëhet me paratë e marra nga institucionet serbe në veri?

Çka do të bëhet me paratë e marra nga institucionet serbe në veri?

Kosovë
Musliu: Të hënën në veri u pa i maskuar Aleksandar Bozhoviq – shok i pjesëtarëve të grupit terrorist të Radoiçiqit

Musliu: Të hënën në veri u pa i maskuar Aleksandar Bozhoviq – shok i pjesëtarëve të grupit terrorist të Radoiçiqit

Siguri
SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës

SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës

Kosovë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

Siguri
Lajçaku caktoi kushte për çështjen e dinarit, në pikëpyetje takimi tjetër

Lajçaku caktoi kushte për çështjen e dinarit, në pikëpyetje takimi tjetër

Kosovë
Policia dhe ATK me aksion në veri, mbyllin gjashtë njësi të ashtuquajturës “Banka Postare Kursimore”

Policia dhe ATK me aksion në veri, mbyllin gjashtë njësi të ashtuquajturës “Banka Postare Kursimore”

Kosovë
​Lajçak thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

​Lajçak thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

Politikë
Bislimi jep detaje për takimin në Bruksel: Propozimet e Serbisë ishin për legalizimin e strukturave paralele

Bislimi jep detaje për takimin në Bruksel: Propozimet e Serbisë ishin për legalizimin e strukturave paralele

Kosovë
BE: Kosova dhe Serbia s’janë të gatshme të bëjnë kompromis për dinarin

BE: Kosova dhe Serbia s’janë të gatshme të bëjnë kompromis për dinarin

Kosovë
Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

Kosovë
Çështja e dinarit – BQK përmend efektin që pati plani 10 pikësh për zbatimin e rregullores

Çështja e dinarit – BQK përmend efektin që pati plani 10 pikësh për zbatimin e rregullores

Kosovë
Kurti flet për dinarin: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

Kurti flet për dinarin: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

Kosovë
Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

Kosovë
​Përfundon periudha transitore: Nga sot, euro valuta e vetme për transaksione në Kosovë

​Përfundon periudha transitore: Nga sot, euro valuta e vetme për transaksione në Kosovë

Financa
Përfundoi periudha tranzitore për dinarin

Përfundoi periudha tranzitore për dinarin

Financa
Lajçak pas takimit trepalësh në Bruksel: Paraqita një dokument kompromisi për “çështjen e dinarit”

Lajçak pas takimit trepalësh në Bruksel: Paraqita një dokument kompromisi për “çështjen e dinarit”

Kosovë
Pas takimit me Bislimin në Bruksel, Petkoviq: Bisedime të vështira dhe të tensionuara

Pas takimit me Bislimin në Bruksel, Petkoviq: Bisedime të vështira dhe të tensionuara

Kosovë
Fillon takimi trepalësh në Bruksel për dinarin

Fillon takimi trepalësh në Bruksel për dinarin

Kosovë
Të enjten në Bruksel, takimi i kryenegociatorëve për dinarin serb

Të enjten në Bruksel, takimi i kryenegociatorëve për dinarin serb

Kosovë
Lajçak: Janë zvogëluar dallimet për dinarin, presim propozime konkrete në takimin e ardhshëm

Lajçak: Janë zvogëluar dallimet për dinarin, presim propozime konkrete në takimin e ardhshëm

Kosovë
Pa marrëveshje për dinarin, Bislimi: Ishte takim i kotë, Serbia e painteresuar për marrëveshje

Pa marrëveshje për dinarin, Bislimi: Ishte takim i kotë, Serbia e painteresuar për marrëveshje

Kosovë
Edhe një takim i pasuksesshëm në Bruksel, s’ka marrëveshje për dinarin

Edhe një takim i pasuksesshëm në Bruksel, s’ka marrëveshje për dinarin

Kosovë