LAJMI I FUNDIT:
Diego Perotti

Diego Perotti

59 Artikuj

Info

Diego Perotti është sulmues argjentinas i lindur më 26 korrik 1988.

Futbollistët më të mirë që janë të lirë në tregun e transferimeve

Futbollistët më të mirë që janë të lirë në tregun e transferimeve

Ndërkombëtare
Perotti mungon për tri javë

Perotti mungon për tri javë

Serie A
Juventus 1-3 Roma, vlerësimet e futbollistëve

Juventus 1-3 Roma, vlerësimet e futbollistëve

Serie A
Roma pritet ta rikthejë El Shaarawyn nga Kina

Roma pritet ta rikthejë El Shaarawyn nga Kina

Serie A
Juventusi rimerr kreun e tabelës, pas fitores në derbin ndaj Romës në Serie A

Juventusi rimerr kreun e tabelës, pas fitores në derbin ndaj Romës në Serie A

Serie A
Notat e lojtarëve, Roma 2-2 Wolfsberger: Perotti lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Roma 2-2 Wolfsberger: Perotti lojtar i ndeshjes

Liga e Evropës
Roma fiton me rezultat bindës ndaj Veronës

Roma fiton me rezultat bindës ndaj Veronës

Serie A
Roma konfirmon se Perotti mbetet jashtë fushës për dy muaj

Roma konfirmon se Perotti mbetet jashtë fushës për dy muaj

Serie A
Roma e mposht Realin me anë të penalltive në Mabel Green Cup

Roma e mposht Realin me anë të penalltive në Mabel Green Cup

Ndërkombëtare
Roma fiton ndaj Parmës, por në sezoni i ri luan në Ligën e Evropës

Roma fiton ndaj Parmës, por në sezoni i ri luan në Ligën e Evropës

Serie A
Notat e lojtarëve: Roma 2-2 Fiorentina, shkëlqen Perotti

Notat e lojtarëve: Roma 2-2 Fiorentina, shkëlqen Perotti

Serie A
Roma dhe Fiorentina ndajnë pikët

Roma dhe Fiorentina ndajnë pikët

Serie A
Roma pëson humbje nga Spali

Roma pëson humbje nga Spali

Serie A
Porto 3-1 Roma: Notat e lojtarëve nga drama në Estadio do Dragao

Porto 3-1 Roma: Notat e lojtarëve nga drama në Estadio do Dragao

Liga e Kampionëve
Bologna 2-0 Roma: Nota e Xhemailit dhe të tjerëve

Bologna 2-0 Roma: Nota e Xhemailit dhe të tjerëve

Serie A
Roma i ‘hakmerret’ Barcelonës për Malcomin – Fitore me shumë gola e italianëve, por braziliani që futi në sherr dy klubet shënon një herë

Roma i ‘hakmerret’ Barcelonës për Malcomin – Fitore me shumë gola e italianëve, por braziliani që futi në sherr dy klubet shënon një herë

Ndërkombëtare
Lanzini jashtë, Perotti dhe Lamela të preferuar para Icardit

Lanzini jashtë, Perotti dhe Lamela të preferuar para Icardit

Përfaqësueset
Perotti dhe Strootman jashtë skuadrës për ndeshjen me Liverpoolin

Perotti dhe Strootman jashtë skuadrës për ndeshjen me Liverpoolin

Liga e Kampionëve
Roma 0-2 Milan, notat e lojtarëve

Roma 0-2 Milan, notat e lojtarëve

Serie A
Shakhtar 2-1 Roma, notat e lojtarëve

Shakhtar 2-1 Roma, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
Roma 5-2 Benevento: Notat e lojtarëve, Under më i miri

Roma 5-2 Benevento: Notat e lojtarëve, Under më i miri

Serie A
Zyrtare: Perotti vazhdon me Romën

Zyrtare: Perotti vazhdon me Romën

Serie A
Perotti do ta vazhdojë kontratën me Romën

Perotti do ta vazhdojë kontratën me Romën

Serie A
Roma – Qarabag: Formacionet e mundshme, rikthehen Perotti e Nainggolan

Roma – Qarabag: Formacionet e mundshme, rikthehen Perotti e Nainggolan

Liga e Kampionëve