LAJMI I FUNDIT:

Nga Vicario i Tottenham Hotspur te Dybala i Romës apo kampioni i botës Barzagli – Ujkani zgjedh 11-shen më të mirë me të cilët ka luajtur në një skuadër

Nga Vicario i Tottenham Hotspur te Dybala i Romës apo kampioni i botës Barzagli – Ujkani zgjedh 11-shen më të mirë me të cilët ka luajtur në një skuadër

Portieri dhe kapiteni i Përfaqësues së Kosovës, Samir Ujkani i ka dhënë fund karrierës, pasi ruajti portën e shumë klubeve, ku kulmin e karrierës pa dyshim e kishte në Serie A, ndërsa pjesë e Përfaqësueses së Kosovës ishte për nëntë vite.

Palermo, Novara, Chievo, Genoa, Torino dhe Empoli ishte klubet e njohura në Serie A ku ai ruajti portën.

Në një intervistë të gjatë për Telegrafin, portierit vushtrrias i është kërkuar nga gazetari Betim Zeqiri që të krijojë një formacion me lojtarët më të mirë që ka luajtur.


Si 19 vjeçar u transferua në Serie A, Ujkani tregon shumën e majme që pagoi Palermo për të dhe interesin nga gjiganti anglez
Lexo po ashtu Si 19 vjeçar u transferua në Serie A, Ujkani tregon shumën e majme që pagoi Palermo për të dhe interesin nga gjiganti anglez

Samir Ujkani ka thënë se i pëlqen formacionin 4-2-3-1, por në formacionin me lojtarët që ka luajtur ka vendosur formacionin 4-2-4.

Në portë e ka vendosur portierin italian, Guglielmo Vicario, me të cilën për dy vite ka qenë në Empoli, ndërsa tash ruan portën e Tottenhamit me shumë sukses.

Në të djathtë e ka vendosur Cristian Ansaldin, ndërsa në qendër janë emra si Andrea Barzagli dhe Simon Kjaer. Në të majtë është Federico Balzaretti.

Në mesfushë ka renditun emrin e njohur i futbollit italian Fabio Liverani dhe francezin Soualiho Meite.

Sa i përket sulmit ai është bombastik, ku emrat e Paulo Dybalas, Fabrizio Miccoli, Amauri dhe Diego Perotti.

Jashtë formacionit të Ujkanit kanë mbetur emra si Edinson Cavani, Mattis Perin dhe Javier Pastore me të cilët ka luajtur me ta në Serie A. /Telegrafi/

Intervistën e plotë mund ta ndiqni më poshtë…

Në trend Sport

Më shumë
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Yamal zbulon arsyen e fortë pse fotoja me Messin që u bë virale ishte mbajtur fshehtë nga publiku

Yamal zbulon arsyen e fortë pse fotoja me Messin që u bë virale ishte mbajtur fshehtë nga publiku

Ndërkombëtare
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Përfaqësueset
Rodri zbulon lojtarin e Anglisë të cilin Spanja duhet ‘ta mbajë nën kontroll’ gjatë finales

Rodri zbulon lojtarin e Anglisë të cilin Spanja duhet ‘ta mbajë nën kontroll’ gjatë finales

Përfaqësueset
Kalo në kategori