LAJMI I FUNDIT:

Deputetët e Kosovës

39 Artikuj

Pas një kohe të gjatë, AAK-ja merr vendim t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

Pas një kohe të gjatë, AAK-ja merr vendim t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

Kosovë
Kërkesa për shkarkimin e anëtarëve të KPM-së, gazetarja Hyseni-Kelmendi: Qasja e deputetëve joprofesionale

Kërkesa për shkarkimin e anëtarëve të KPM-së, gazetarja Hyseni-Kelmendi: Qasja e deputetëve joprofesionale

Kosovë
KMDLNj kundërshton fuqishëm marrëveshjen me Danimarkën për burgjet, rendit 15 arsye

KMDLNj kundërshton fuqishëm marrëveshjen me Danimarkën për burgjet, rendit 15 arsye

Kosovë
“Kemi pasur probleme, por jo në kuptimin fizik”, Konjufca thirrje deputetëve të vetëpërmbahen

“Kemi pasur probleme, por jo në kuptimin fizik”, Konjufca thirrje deputetëve të vetëpërmbahen

Kosovë
Deputetët e AAK-së takojnë Këshillin e Ambasadorëve Amerikanë, kërkojnë liberalizimin e vizave me ShBA-në

Deputetët e AAK-së takojnë Këshillin e Ambasadorëve Amerikanë, kërkojnë liberalizimin e vizave me ShBA-në

Kosovë
Ndahen 287 mijë euro si kompensim për delegatët e legjislaturës së vitit 1990

Ndahen 287 mijë euro si kompensim për delegatët e legjislaturës së vitit 1990

Kosovë
Mbi 1 mijë e 700 euro pagë në muaj për deputetët serbë që nuk shkojnë kurrë në Kuvend

Mbi 1 mijë e 700 euro pagë në muaj për deputetët serbë që nuk shkojnë kurrë në Kuvend

Kosovë
Me vonesë, deputetët nisin diskutimet ku do të raportojë Kurti për dialogun

Me vonesë, deputetët nisin diskutimet ku do të raportojë Kurti për dialogun

Kosovë
Erdogani pret në takim një grup të deputetëve të Kosovës

Erdogani pret në takim një grup të deputetëve të Kosovës

Kosovë
Deputetët e dorëhequr të Listës Serbe nuk marrin pagë kalimtare, Kuvendi: Kur japin dorëheqje u pushojnë të gjitha përfitimet

Deputetët e dorëhequr të Listës Serbe nuk marrin pagë kalimtare, Kuvendi: Kur japin dorëheqje u pushojnë të gjitha përfitimet

Kosovë
​Përfundon seanca, s’ka kuorum për votimin e rezolutës mbi gjendjen në shëndetësi

​Përfundon seanca, s’ka kuorum për votimin e rezolutës mbi gjendjen në shëndetësi

Kosovë
Betimi i deputetëve të Listës Serbe përmes fotografive

Betimi i deputetëve të Listës Serbe përmes fotografive

Elfije Boletini
​Ambasadori Abbott u kërkon deputetëve zgjidhje për Kodin Civil në mbështetje të komunitetit LGBTI

​Ambasadori Abbott u kërkon deputetëve zgjidhje për Kodin Civil në mbështetje të komunitetit LGBTI

Kosovë
Ambasadori britanik falënderon deputetët e Kosovës që nderuan me një minutë heshtje mbretëreshën Elizabeth II

Ambasadori britanik falënderon deputetët e Kosovës që nderuan me një minutë heshtje mbretëreshën Elizabeth II

Kosovë
Kuvendi shkon në pauzë – seanca vazhdon në orën 13:00

Kuvendi shkon në pauzë – seanca vazhdon në orën 13:00

Kosovë
Komisioni për buxhet përgjysmon kompensimet për deputetët

Komisioni për buxhet përgjysmon kompensimet për deputetët

Kosovë
Deputeti Muja kërkon të rishikohet pa eufori vendimi për benefitet e deputetëve

Deputeti Muja kërkon të rishikohet pa eufori vendimi për benefitet e deputetëve

Kosovë
Zotimi i 90 milionë eurove për subvencionimin e rrymës, shpenzimi i deputetëve për karburant dhe emërimi i Bordeve të Trepçës dhe KEK-ut – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Zotimi i 90 milionë eurove për subvencionimin e rrymës, shpenzimi i deputetëve për karburant dhe emërimi i Bordeve të Trepçës dhe KEK-ut – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Në restorantin e Kuvendit, pjatën plot mish deputetët e paguajnë 1.5 euro

Në restorantin e Kuvendit, pjatën plot mish deputetët e paguajnë 1.5 euro

Kosovë
Shpenzimet e larta të deputetëve, por cilat janë kompensimet që u takojnë sipas ligjit

Shpenzimet e larta të deputetëve, por cilat janë kompensimet që u takojnë sipas ligjit

Ekonomi
Paga të plota për pjesëmarrje të zbehtë në seancat e Kuvendit

Paga të plota për pjesëmarrje të zbehtë në seancat e Kuvendit

Kosovë
Nuk votohen shumë pika të mbetura të seancës së Kuvendit të Kosovës

Nuk votohen shumë pika të mbetura të seancës së Kuvendit të Kosovës

Politikë
Pagat e deputetëve për një muaj i kushtojnë buxhetit të Kosovës 185 mijë euro, KDI kërkon Kuvend që funksionon

Pagat e deputetëve për një muaj i kushtojnë buxhetit të Kosovës 185 mijë euro, KDI kërkon Kuvend që funksionon

Kosovë
Këto janë mëditjet që deputetët kanë marrë nga udhëtimet zyrtare jashtë vendit

Këto janë mëditjet që deputetët kanë marrë nga udhëtimet zyrtare jashtë vendit

Kosovë