LAJMI I FUNDIT:

Dafina Gexha- Bunjaku

31 Artikuj

Ku u shpenzuan mbi 8 mijë euro nga ministri Vitia dhe zëvendësit e tij?

Ku u shpenzuan mbi 8 mijë euro nga ministri Vitia dhe zëvendësit e tij?

Jehona Hulaj
Konferenca “Shëndet për të gjithë”, theksohen mangësitë e sistemit shëndetësor në Kosovë

Konferenca “Shëndet për të gjithë”, theksohen mangësitë e sistemit shëndetësor në Kosovë

Shëndetësi
Gexha-Bunjaku: Punonjësit shëndetësor me ligjin e ri për paga kanë të ardhurat më të larta në rajon

Gexha-Bunjaku: Punonjësit shëndetësor me ligjin e ri për paga kanë të ardhurat më të larta në rajon

Kosovë
​Gexha: Ngritja e sigurimeve shëndetësore mbetet sfidë

​Gexha: Ngritja e sigurimeve shëndetësore mbetet sfidë

Kosovë
Hapet depoja e re në IKSHPK për ruajtjen e vaksinave

Hapet depoja e re në IKSHPK për ruajtjen e vaksinave

Shëndetësi
Kosova prin për përdorimin e “Ceftriaxone” – antibiotikët dhe blerja pa recetë e tyre sfidë për shëndetësinë

Kosova prin për përdorimin e “Ceftriaxone” – antibiotikët dhe blerja pa recetë e tyre sfidë për shëndetësinë

Shëndetësi
Kurti ende pa emër për ministrin e Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor po shkon drejt kolapsit

Kurti ende pa emër për ministrin e Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor po shkon drejt kolapsit

Shëndetësi
Kurti takoi anëtarët e Bordit të Drejtuesve të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Kurti takoi anëtarët e Bordit të Drejtuesve të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Shëndetësi
Kosova e Shqipëria së shpejti me marrëveshje të re bashkëpunimi në shëndetësi

Kosova e Shqipëria së shpejti me marrëveshje të re bashkëpunimi në shëndetësi

Shëndetësi
Rreth 28-30 për qind e popullatës së rritur konsumojnë duhan në Kosovë – ka rënie të zbatimit të Ligjit për kontrollin e duhanit

Rreth 28-30 për qind e popullatës së rritur konsumojnë duhan në Kosovë – ka rënie të zbatimit të Ligjit për kontrollin e duhanit

Besnike Salihu
Lija e Majmunit, MSH njofton për simptomat, kujdesin e trajtimin

Lija e Majmunit, MSH njofton për simptomat, kujdesin e trajtimin

Elfije Boletini
Protesta e stafit mbështetës gjatë pandemisë, Gexha: Në fund të javës pritet vendimi që të procedohet me paga

Protesta e stafit mbështetës gjatë pandemisë, Gexha: Në fund të javës pritet vendimi që të procedohet me paga

Shëndetësi
S’ka të infektuar në Kosovë, zëvendësministrja Gexha: Rreziku që Lia e Majmunëve të shfaqet është real, rastet e para janë konfirmuar në rajon

S’ka të infektuar në Kosovë, zëvendësministrja Gexha: Rreziku që Lia e Majmunëve të shfaqet është real, rastet e para janë konfirmuar në rajon

Shëndetësi
Shqetësime për ujë të turbulluar në Deçan, MSh: Rezultatet e analizave fiziko-kimike janë brenda kufijve

Shqetësime për ujë të turbulluar në Deçan, MSh: Rezultatet e analizave fiziko-kimike janë brenda kufijve

Kosovë
Zëvendësministrja e Shëndetësisë: Kosova është në fillim të valës së re të infektimeve me coronavirus

Zëvendësministrja e Shëndetësisë: Kosova është në fillim të valës së re të infektimeve me coronavirus

Shëndetësi
Osmani vizitoi institucionet që do të kujdestarojnë në ndërrimin e viteve

Osmani vizitoi institucionet që do të kujdestarojnë në ndërrimin e viteve

Kosovë
​Zëvendësministrja Bunjaku takon përfaqësuesin e OBSH-së për Evropë, diskutojnë për menaxhimin e pandemisë në Kosovë

​Zëvendësministrja Bunjaku takon përfaqësuesin e OBSH-së për Evropë, diskutojnë për menaxhimin e pandemisë në Kosovë

Shëndetësi
Ministrja Nagavci dhe zv.ministrja Gexha nisen për ta vizituar në Spitalin e Pejës të plagosurin e sulmit në Gllogjan

Ministrja Nagavci dhe zv.ministrja Gexha nisen për ta vizituar në Spitalin e Pejës të plagosurin e sulmit në Gllogjan

Kosovë
Vaksinimi mobil vazhdon, do të vizitohen zonat me frekuentim të lartë dhe ato rurale

Vaksinimi mobil vazhdon, do të vizitohen zonat me frekuentim të lartë dhe ato rurale

Shëndetësi
Ministrja Gexha dhe komandanti i KFOR-it apelojnë për vaksinim dhe zbatim të masave kundër COVID-19

Ministrja Gexha dhe komandanti i KFOR-it apelojnë për vaksinim dhe zbatim të masave kundër COVID-19

Shëndetësi
Ministrja Gexha-Bunjaku diskuton me ambasadorin e Italisë për pandeminë COVID-19

Ministrja Gexha-Bunjaku diskuton me ambasadorin e Italisë për pandeminë COVID-19

Shëndetësi
Masat e reja antiCOVID që pritet të miratohen nga Qeveria

Masat e reja antiCOVID që pritet të miratohen nga Qeveria

Shëndetësi
Pritet të lehtësohen masat antiCOVID, zgjatet orari i lëvizjes dhe i gastronomisë

Pritet të lehtësohen masat antiCOVID, zgjatet orari i lëvizjes dhe i gastronomisë

Kosovë
Ministrja e Shëndetësisë: Po shqyrtojmë masat antiCOVID

Ministrja e Shëndetësisë: Po shqyrtojmë masat antiCOVID

Shëndetësi