LAJMI I FUNDIT:

Bundesliga 2

178 Artikuj

Një nga klubet më të mëdha gjermane kërcënohet me shuarje – mund ta shpëtojë vetëm shitja e stadiumit

Një nga klubet më të mëdha gjermane kërcënohet me shuarje – mund ta shpëtojë vetëm shitja e stadiumit

Ligat tjera
Ndërprerjet e ndeshjeve dhanë frytet e tyre, tifozët në Gjermani festojnë fitoren ndaj Federatës

Ndërprerjet e ndeshjeve dhanë frytet e tyre, tifozët në Gjermani festojnë fitoren ndaj Federatës

Bundesliga
Nga vendosja e drynave në portë te kërcënimi i pronarit të klubit me vdekje – ndeshja Hamburg-Hannover u ndërpre për 30 minuta shkaku i incidenteve

Nga vendosja e drynave në portë te kërcënimi i pronarit të klubit me vdekje – ndeshja Hamburg-Hannover u ndërpre për 30 minuta shkaku i incidenteve

Bundesliga
Fillimi i vështirë e bëri të fortë dhe tani është lider te Schalke, Blendi Idrizi flet për formën e shkëlqyer: I shpëtojmë rënies, mezi pres rikthimin te Kosova

Fillimi i vështirë e bëri të fortë dhe tani është lider te Schalke, Blendi Idrizi flet për formën e shkëlqyer: I shpëtojmë rënies, mezi pres rikthimin te Kosova

Romak Zeqiri
Protesta unike ndaj Federatës së Futbollit, tifozët e Herthas ndërprenë ndeshjen derbi duke e mbushur fushën me topa tenisi

Protesta unike ndaj Federatës së Futbollit, tifozët e Herthas ndërprenë ndeshjen derbi duke e mbushur fushën me topa tenisi

Bundesliga
I mjaftoi vetëm një minutë, sulmuesi i talentuar nga Kosova bën debutim ëndrrash në futbollin profesionist: Gol dhe gëzim i papërshkrueshëm

I mjaftoi vetëm një minutë, sulmuesi i talentuar nga Kosova bën debutim ëndrrash në futbollin profesionist: Gol dhe gëzim i papërshkrueshëm

Bundesliga
Një nga klubet më të mëdha gjermane kërcënohet me rënie në ligat amatore

Një nga klubet më të mëdha gjermane kërcënohet me rënie në ligat amatore

Bundesliga
Viti i jashtëzakonshëm i Florent Muslijës me gola e asistime: Në 2024 për hapin e madh, dua ta vazhdoj me këtë ritëm

Viti i jashtëzakonshëm i Florent Muslijës me gola e asistime: Në 2024 për hapin e madh, dua ta vazhdoj me këtë ritëm

Romak Zeqiri
Paderborn i ka vendosur çmimin Florent Muslijës, klubet duket se janë larguar nga interesimi

Paderborn i ka vendosur çmimin Florent Muslijës, klubet duket se janë larguar nga interesimi

Bundesliga
Blendi Idrizi vazhdon me formë të mirë te Schalke, asiston në ndeshjen e fundit

Blendi Idrizi vazhdon me formë të mirë te Schalke, asiston në ndeshjen e fundit

Bundesliga
Blendi Idrizi realizon gol vendimtar për fitoren e madhe të Schalke 04

Blendi Idrizi realizon gol vendimtar për fitoren e madhe të Schalke 04

Bundesliga
Florent Muslija asistoi dy herë në fitoren e Paderborn, shpallet lojtar i ndeshjes

Florent Muslija asistoi dy herë në fitoren e Paderborn, shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Florent Muslija vendimtar me golin e tij në fitoren e Paderborn – shpallet lojtar i ndeshjes

Florent Muslija vendimtar me golin e tij në fitoren e Paderborn – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Autogol i çmendur në Gjermani – portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij  

Autogol i çmendur në Gjermani – portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij  

Bundesliga
Trajneri i Paderborn, Kwasniok: Muslija është lodhur shumë në ndeshjet e Kosovës, shihet në fytyrën e tij

Trajneri i Paderborn, Kwasniok: Muslija është lodhur shumë në ndeshjet e Kosovës, shihet në fytyrën e tij

Ligat tjera
Milani dhe Interi në ‘luftë’ për mesfushorin premtues të Schalkes

Milani dhe Interi në ‘luftë’ për mesfushorin premtues të Schalkes

Serie A
Muslija vazhdon shkëlqimin, realizon golin e gjashtë në Bundesliga 2

Muslija vazhdon shkëlqimin, realizon golin e gjashtë në Bundesliga 2

Bundesliga
Florent Muslija shënon golin e vitit në Gjermani, realizon nga gjysma e fushës 

Florent Muslija shënon golin e vitit në Gjermani, realizon nga gjysma e fushës 

Bundesliga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Valon Zumberi po largohet nga Hamburgu, e ardhmja e tij mes Holandës ,Belgjikës dhe Zvicrës

Valon Zumberi po largohet nga Hamburgu, e ardhmja e tij mes Holandës ,Belgjikës dhe Zvicrës

Bundesliga
Sezoni i ri me Muslijën që tregon formën e vjetër – Mesfushori dardan flet për golat, ofertat që ka dhe ndeshjet e shtatorit me Kosovën

Sezoni i ri me Muslijën që tregon formën e vjetër – Mesfushori dardan flet për golat, ofertat që ka dhe ndeshjet e shtatorit me Kosovën

Romak Zeqiri
Florent Muslija vazhdon me paraqitje fantastike këtë fillim sezoni – shënon edhe ndaj Fortuna Duseldorfit

Florent Muslija vazhdon me paraqitje fantastike këtë fillim sezoni – shënon edhe ndaj Fortuna Duseldorfit

Bundesliga
Visar Musliu nënshkruan për Paderbornin

Visar Musliu nënshkruan për Paderbornin

Ligat tjera
Andi Hoti drejt huazimit në Bundesliga 2 te Magdeburg

Andi Hoti drejt huazimit në Bundesliga 2 te Magdeburg

Serie A