LAJMI I FUNDIT:

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Paderborn ka mposhtur Schalken me rezultat 3-1 në kuadër të javës së tetë të Bundesliga 2, ku Florent Muslija shkëlqeu me dy gola.

Mesfushori i Kosovës luajti për 90 minuta në këtë përballje ku ishte lojtari më i mirë në fushë.


Ai shënoi fillimisht nga penalltia në minutën e 52-të për 2-0.

Nuk vonoi shumë dhe Muslija shënoi golin e dytë personal në minutën e 77-të për rezultatin 3-0.

Deri në fund Schalke shënoi një herë, por Paderborn mori fitoren e radhës.

Me dy golat e sotme Muslija shkon në shifrën e katër shënimeve këtë edicion në Bundesliga 2./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Kalo në kategori