LAJMI I FUNDIT:

Schalke 04

433 Artikuj

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kevin Prince Boateng pensionohet nga futbolli

Kevin Prince Boateng pensionohet nga futbolli

Ndërkombëtare
Prezantimi më i mirë i një transferimi deri më tani në këtë afat – Hoffenhemi duket se e ka fituar trendin

Prezantimi më i mirë i një transferimi deri më tani në këtë afat – Hoffenhemi duket se e ka fituar trendin

Bundesliga
Rrudhani drejt transferimit në futbollin gjerman, dy skuadra të mëdha pas tij

Rrudhani drejt transferimit në futbollin gjerman, dy skuadra të mëdha pas tij

Bundesliga
Xhiro e fundit në Bundesliga nuk e vendosi vetëm titullin – këto janë ekipet që do të luajnë garat evropiane dhe ato që zbritën një kategori më poshtë

Xhiro e fundit në Bundesliga nuk e vendosi vetëm titullin – këto janë ekipet që do të luajnë garat evropiane dhe ato që zbritën një kategori më poshtë

Bundesliga
Bayern Munich shkatërron Schalken, bën hap të madh drejt titullit

Bayern Munich shkatërron Schalken, bën hap të madh drejt titullit

Bundesliga
Bayern Munich dhe Schalke duan vetëm fitoren, formacionet zyrtare

Bayern Munich dhe Schalke duan vetëm fitoren, formacionet zyrtare

Bundesliga
Mesut Ozil pensionohet nga futbolli në moshën 34-vjeçare

Mesut Ozil pensionohet nga futbolli në moshën 34-vjeçare

Ndërkombëtare
Blendi Idrizi në formë para ndeshjeve me Kosovën: Jam i lumtur për ftesën, mund të bëjmë gjëra të mëdha dhe të shkojmë në Evropian

Blendi Idrizi në formë para ndeshjeve me Kosovën: Jam i lumtur për ftesën, mund të bëjmë gjëra të mëdha dhe të shkojmë në Evropian

Romak Zeqiri
Zbulohen fanellat e disa skuadrave evropiane për sezonin 2023/24 – Real Madridi i ‘rikthehet’ asaj të edicionit 2011/12

Zbulohen fanellat e disa skuadrave evropiane për sezonin 2023/24 – Real Madridi i ‘rikthehet’ asaj të edicionit 2011/12

Ndërkombëtare
Katër gola në derbi, Borussia ndalet nga Schalke

Katër gola në derbi, Borussia ndalet nga Schalke

Bundesliga
Borussia Dormund kërkon fitore për kreun ndaj Schalkes, formacionet zyrtare

Borussia Dormund kërkon fitore për kreun ndaj Schalkes, formacionet zyrtare

Bundesliga
Super kompjuteri i Optas parashikon tabelën finale të Bundesligës: Shanset për kampion, vendet e Ligës së Kampionëve dhe kush bije nga liga

Super kompjuteri i Optas parashikon tabelën finale të Bundesligës: Shanset për kampion, vendet e Ligës së Kampionëve dhe kush bije nga liga

Bundesliga
Notat e lojtarëve, Schalke 0-2 Bayern Munich: Musiala më i miri

Notat e lojtarëve, Schalke 0-2 Bayern Munich: Musiala më i miri

Bundesliga
Bayern Munich fiton me lehtësi ndaj Schalkes, fillon shmangien në renditje

Bayern Munich fiton me lehtësi ndaj Schalkes, fillon shmangien në renditje

Bundesliga
I pari luan me të fundit: Schalke – Bayern Munich, formacionet zyrtare

I pari luan me të fundit: Schalke – Bayern Munich, formacionet zyrtare

Bundesliga
Gjiganti gjerman Schalke e shkarkoi trajnerin Kramer, ky është shkarkimi i tetë i trajnerëve në tre vjet

Gjiganti gjerman Schalke e shkarkoi trajnerin Kramer, ky është shkarkimi i tetë i trajnerëve në tre vjet

Bundesliga
Në Bundesliga luhet derbi i zjarrtë mes Dortmundit dhe Schalkes, formacionet zyrtare

Në Bundesliga luhet derbi i zjarrtë mes Dortmundit dhe Schalkes, formacionet zyrtare

Bundesliga
Zyrtare: Blendi Idrizi kalon si huazim te Jahn Regensburg

Zyrtare: Blendi Idrizi kalon si huazim te Jahn Regensburg

Bundesliga
Milani siguron shërbimet e mbrojtësit te talentuar Malick Thiaw

Milani siguron shërbimet e mbrojtësit te talentuar Malick Thiaw

Bundesliga
Shkon në tre numri i skuadrave gjermane që duan shërbimet e Mërgim Berishës

Shkon në tre numri i skuadrave gjermane që duan shërbimet e Mërgim Berishës

Bundesliga
Lajm i rëndë në futbollin gjerman, gjendet i vdekur një tifoz në kampin stërvitor të Schalkes

Lajm i rëndë në futbollin gjerman, gjendet i vdekur një tifoz në kampin stërvitor të Schalkes

Bundesliga
Cili klub ka shikueshmërinë më të lartë në shekullin e XXI në stadium – renditja mund t’iu zë në befasi

Cili klub ka shikueshmërinë më të lartë në shekullin e XXI në stadium – renditja mund t’iu zë në befasi

Ndërkombëtare
Gazetari specialist për transferimet e lojtarëve, Fabrizio Romano, e ka befasuar futbollistin japonez me informacione: As gruaja ime nuk e dinte për këtë ofertë

Gazetari specialist për transferimet e lojtarëve, Fabrizio Romano, e ka befasuar futbollistin japonez me informacione: As gruaja ime nuk e dinte për këtë ofertë

Bundesliga