LAJMI I FUNDIT:

BSPK

151 Artikuj

Suspendimi i kryesindikalistit, BSPK mbështet Sindikatën e Policisë së Kosovës

Suspendimi i kryesindikalistit, BSPK mbështet Sindikatën e Policisë së Kosovës

Siguri
Sindikata e Re e KEK-ut, ajo e Administratës dhe e Trepçës reagojnë ndaj kryetarit të BSPK-së për disa vendime

Sindikata e Re e KEK-ut, ajo e Administratës dhe e Trepçës reagojnë ndaj kryetarit të BSPK-së për disa vendime

Kosovë
BSPK u bën thirrje autoriteteve dhe punëdhënësve që të rrisin sigurinë në vendet e punës

BSPK u bën thirrje autoriteteve dhe punëdhënësve që të rrisin sigurinë në vendet e punës

Të Tjera
Atdhe Hykolli, kryetar i BSPK-së: Intervistë me shkas e me shkak

Atdhe Hykolli, kryetar i BSPK-së: Intervistë me shkas e me shkak

Gazmend Kajtazi
Kurti takoi kryetarin e BSPK-së, bisedojnë edhe për Ligjin për Pagën Minimale

Kurti takoi kryetarin e BSPK-së, bisedojnë edhe për Ligjin për Pagën Minimale

Financa
BSPK distancohet nga kritikat ndaj Qeverisë për koeficientin e pagave, thotë se do të deklarohen pas takimit me federatat sindikale

BSPK distancohet nga kritikat ndaj Qeverisë për koeficientin e pagave, thotë se do të deklarohen pas takimit me federatat sindikale

Financa
SSHCK-ja kërkon dorëheqjen e Hykollit – thonë se në takimin me Kurtin ai shiti interesin e punëtoreve

SSHCK-ja kërkon dorëheqjen e Hykollit – thonë se në takimin me Kurtin ai shiti interesin e punëtoreve

Kosovë
Takimi i Kurtit me Hykollin, SPAK: Mbështetja e dhënë për Ligjin për pagat dhe Zyrtarët Publikë qëndrim personal, jo i BSPK-së

Takimi i Kurtit me Hykollin, SPAK: Mbështetja e dhënë për Ligjin për pagat dhe Zyrtarët Publikë qëndrim personal, jo i BSPK-së

Kosovë
Qeveria thotë se BSPK ka mirëpritur Ligjin për Zyrtarët Publikë dhe Ligjin për Pagat në Sektorin Publik

Qeveria thotë se BSPK ka mirëpritur Ligjin për Zyrtarët Publikë dhe Ligjin për Pagat në Sektorin Publik

Kosovë
Pagat e grevistëve, Hykolli: Dalin të hënën, besoj që ka qenë gabim teknik

Pagat e grevistëve, Hykolli: Dalin të hënën, besoj që ka qenë gabim teknik

Kosovë
Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Meridiana Statovci
Gashi nga Këshilli Grevist: Sindikata nuk i takon PAN-it dhe asnjë partie tjetër

Gashi nga Këshilli Grevist: Sindikata nuk i takon PAN-it dhe asnjë partie tjetër

Kosovë
SBASHK-u: Kryeministri dhe Qeveria me deklarimet e tyre sikur po angazhohen që greva të vazhdojë  

SBASHK-u: Kryeministri dhe Qeveria me deklarimet e tyre sikur po angazhohen që greva të vazhdojë  

Kosovë
Mungon kuorumi, shtyhet votimi i rezolutës së PDK-së për ndërprerjen e grevës

Mungon kuorumi, shtyhet votimi i rezolutës së PDK-së për ndërprerjen e grevës

Arsim
BSPK e shqetësuar me zhvillimet në MPJD, paralajmëron veprime nëse nuk kthehen diplomatët në punë

BSPK e shqetësuar me zhvillimet në MPJD, paralajmëron veprime nëse nuk kthehen diplomatët në punë

Kosovë
Kuvendi i Kosovës edhe nesër debaton për grevën e përgjithshme

Kuvendi i Kosovës edhe nesër debaton për grevën e përgjithshme

Kosovë
SBASHK-u: Shkresa e Avokatit të popullit nuk solli asgjë të re, greva vazhdon

SBASHK-u: Shkresa e Avokatit të popullit nuk solli asgjë të re, greva vazhdon

Arsim
Fillimi i mësimit në disa shkolla, Jasharaj: Pas këtij vendimi qëndron presioni dhe shantazhi nga ministrja Nagavci

Fillimi i mësimit në disa shkolla, Jasharaj: Pas këtij vendimi qëndron presioni dhe shantazhi nga ministrja Nagavci

Meridiana Statovci
Sot në Kuvend debatohet për grevën e përgjithshme të BSPK-së

Sot në Kuvend debatohet për grevën e përgjithshme të BSPK-së

Kosovë
Shala: Qeveria fajtore kryesore për dëmin që po e pësojnë nxënësit, presim reflektim nga Kurti

Shala: Qeveria fajtore kryesore për dëmin që po e pësojnë nxënësit, presim reflektim nga Kurti

Kosovë
Të enjten seanca plenare e Kuvendit, mbahet debat parlamentar për grevën e përgjithshme të BSPK-së

Të enjten seanca plenare e Kuvendit, mbahet debat parlamentar për grevën e përgjithshme të BSPK-së

Kosovë
Jasharaj pas takimit me Qeverinë: Kërkuam më shumë se 50 euro, por nuk pranuan

Jasharaj pas takimit me Qeverinë: Kërkuam më shumë se 50 euro, por nuk pranuan

Kosovë
Kurti takon kryetarin e BSPK-së, nuk ka vendim për ndërprerjen e grevës

Kurti takon kryetarin e BSPK-së, nuk ka vendim për ndërprerjen e grevës

Kosovë
Hykolli i BSPK-së shpreson se shumë shpejt pritet të arrihet marrëveshja me Qeverinë

Hykolli i BSPK-së shpreson se shumë shpejt pritet të arrihet marrëveshja me Qeverinë

Kosovë