LAJMI I FUNDIT:

Bruksel

507 Artikuj

Opozita e quan zmbrapsje të Bislimit refuzimin për të shkuar në takimin e Brukselit

Opozita e quan zmbrapsje të Bislimit refuzimin për të shkuar në takimin e Brukselit

Kosovë
BQK pas takimit në Bruksel: Nuk u kontestua rregullorja, ka brenga për ndikimin te komuniteti serb

BQK pas takimit në Bruksel: Nuk u kontestua rregullorja, ka brenga për ndikimin te komuniteti serb

Ekonomi
Fermerët e zemëruar godasin me traktorë barrikadat e vendosura nga policia në Bruksel – nisen drejt selisë së BE-së

Fermerët e zemëruar godasin me traktorë barrikadat e vendosura nga policia në Bruksel – nisen drejt selisë së BE-së

Evropa
Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”

Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”

Kosovë
Hoti ironizon me Kurtin: Mund t’i thuash jo dialogut në Bruksel për dinarin, por pastaj nuk mundesh

Hoti ironizon me Kurtin: Mund t’i thuash jo dialogut në Bruksel për dinarin, por pastaj nuk mundesh

Politikë
Çështja Beleri në Bruksel, Rama i përgjigjet zyrtarit grek: Nuk ka arsye për të alarmuar botën, Shqipëria nuk është Siberi

Çështja Beleri në Bruksel, Rama i përgjigjet zyrtarit grek: Nuk ka arsye për të alarmuar botën, Shqipëria nuk është Siberi

Shqipëri
Brenda një magazine të vjetër në Bruksel zbulohet koleksioni i rrallë me 22 vetura sportive, kapin vlerën e miliona eurove

Brenda një magazine të vjetër në Bruksel zbulohet koleksioni i rrallë me 22 vetura sportive, kapin vlerën e miliona eurove

Auto Lajme
Gani Jakupi i reagon zëdhënësit të BE-së për BQK-në, me një gjuhë të papërshtatshme

Gani Jakupi i reagon zëdhënësit të BE-së për BQK-në, me një gjuhë të papërshtatshme

Kosovë
Kapet në Bruksel i kërkuari nga drejtësia shqiptare, pranga dhe të kërkuarit në Itali

Kapet në Bruksel i kërkuari nga drejtësia shqiptare, pranga dhe të kërkuarit në Itali

Shqipëri
Osmani takohet me Lajçakun, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Osmani takohet me Lajçakun, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Serbia vazhdon me pretendime, Petkoviq: Kosova nuk mund të rishkruajë marrëveshjet e Brukselit

Serbia vazhdon me pretendime, Petkoviq: Kosova nuk mund të rishkruajë marrëveshjet e Brukselit

Politikë
Kontrata komerciale ndërmjet KEDS-it dhe Elektroseverit, Abazi: Shpresoj të zbatohet, hap drejt faturimit në katër komunat në veri

Kontrata komerciale ndërmjet KEDS-it dhe Elektroseverit, Abazi: Shpresoj të zbatohet, hap drejt faturimit në katër komunat në veri

Elfije Boletini
Në takim me Von der Leyen, Osmani kërkon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Në takim me Von der Leyen, Osmani kërkon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Kosovë
Osmani në Bruksel: Serbia po planifikon sulme të reja në Kosovë

Osmani në Bruksel: Serbia po planifikon sulme të reja në Kosovë

Kosovë
“Të hiqet rregulli i vetos”, Scholz para samitit në Bruksel: Shansi historik për të lidhur përfundimisht rajonin me Evropën

“Të hiqet rregulli i vetos”, Scholz para samitit në Bruksel: Shansi historik për të lidhur përfundimisht rajonin me Evropën

Kosovë
Lajçak paralajmëron takime të ndara me kryenegociatorët, Bislimi dhe Petkoviq

Lajçak paralajmëron takime të ndara me kryenegociatorët, Bislimi dhe Petkoviq

Kosovë
Lajçak takon ambasadorin Hill në Bruksel: Bashkëpunim i shkëlqyer BE-SHBA në dialog

Lajçak takon ambasadorin Hill në Bruksel: Bashkëpunim i shkëlqyer BE-SHBA në dialog

Kosovë
Borrell thotë se do të vazhdojnë të sigurojnë stabilitet në veri të Kosovës

Borrell thotë se do të vazhdojnë të sigurojnë stabilitet në veri të Kosovës

Kosovë
Nga Brukseli, Sveçla: Prezantova të arriturat e Kosovës në tre vitet e fundit si në hetim, arrestim të të dyshuarve dhe identifikim të viktimave

Nga Brukseli, Sveçla: Prezantova të arriturat e Kosovës në tre vitet e fundit si në hetim, arrestim të të dyshuarve dhe identifikim të viktimave

Kosovë
Inaugurimi i zyrës në Pejë: Forumi Politik Diplomatik Ballkanik zgjeron rrjetin e bashkëpunimit në Ballkan

Inaugurimi i zyrës në Pejë: Forumi Politik Diplomatik Ballkanik zgjeron rrjetin e bashkëpunimit në Ballkan

Kosovë
Lajçak pas takimit me Bislimin në Bruksel: Diskutimet ishin të frytshme për të përparuar në disa çështje

Lajçak pas takimit me Bislimin në Bruksel: Diskutimet ishin të frytshme për të përparuar në disa çështje

Kosovë
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Draft-propozimi për Asociacionin nuk ishte pjesë e diskutimeve

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Draft-propozimi për Asociacionin nuk ishte pjesë e diskutimeve

Kosovë
Krasniqi kërkon nga BE-ja që Kosova të ketë vend meritor dhe perspektivë të qartë evropiane

Krasniqi kërkon nga BE-ja që Kosova të ketë vend meritor dhe perspektivë të qartë evropiane

Kosovë
Bislimi pas takimeve në Bruksel: Pa nënshkrim të marrëveshjeve nuk mund të ecet drejt zbatimit

Bislimi pas takimeve në Bruksel: Pa nënshkrim të marrëveshjeve nuk mund të ecet drejt zbatimit

Kosovë