LAJMI I FUNDIT:

Brokoli

69 Artikuj

Ushqimet që do t’ju ndihmojnë t’i reduktoni efektet e dëmshme të ajrit të ndotur

Ushqimet që do t’ju ndihmojnë t’i reduktoni efektet e dëmshme të ajrit të ndotur

Ushqim i shëndetshëm
Brokoli fsheh sekretin e rinisë? Studimet zbulojnë diçka interesante

Brokoli fsheh sekretin e rinisë? Studimet zbulojnë diçka interesante

Shëndetësi Lajme
Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

Ushqimi dhe Dieta
Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha

Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha

Sallata
Ushqimet e preferuara për ta mbajtur nën kontroll diabetin

Ushqimet e preferuara për ta mbajtur nën kontroll diabetin

Këshilla mjekësore
Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Sallata
Rekomandohen nga nutricionistët: 10 ushqimet më të mira për të forcuar imunitetin

Rekomandohen nga nutricionistët: 10 ushqimet më të mira për të forcuar imunitetin

Këshilla mjekësore
Perimet që ndihmojnë të keni një mëlçi të shëndetshme 

Perimet që ndihmojnë të keni një mëlçi të shëndetshme 

Këshilla mjekësore
Gjërat që duhet të konsumoni kur jeni të ftohur

Gjërat që duhet të konsumoni kur jeni të ftohur

Shëndetësi Lajme
Perimet që konsiderohen si aleati më i mirë në uljen e kolesterolit

Perimet që konsiderohen si aleati më i mirë në uljen e kolesterolit

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që ndihmojnë kundër inflamacionit në tru: Një pije duhet të jetë në tryezën tuaj çdo ditë

Ushqimet që ndihmojnë kundër inflamacionit në tru: Një pije duhet të jetë në tryezën tuaj çdo ditë

Këshilla mjekësore
Konsumimi i ushqimeve që rritin ndjeshëm rrezikun për kancer

Konsumimi i ushqimeve që rritin ndjeshëm rrezikun për kancer

Të njohim produktet
Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Ushqim i shëndetshëm
Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin prill

Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin prill

Të njohim produktet
Makarona me brokoli: Një vakt i shijshëm që gatuhet në vetëm 15 minuta!

Makarona me brokoli: Një vakt i shijshëm që gatuhet në vetëm 15 minuta!

Pjata speciale
Gjashtë ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e mushkërive

Gjashtë ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e mushkërive

Të njohim produktet
Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin shkurt

Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin shkurt

Të njohim produktet
Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Të njohim produktet
Ushqimet që i shërbejnë shëndetit të mushkërive

Ushqimet që i shërbejnë shëndetit të mushkërive

Të njohim produktet
Pse zverdhet brokoli dhe a është i sigurt për ngrënie

Pse zverdhet brokoli dhe a është i sigurt për ngrënie

Të njohim produktet
Rëndësia e kalciumit dhe ushqimet ku gjendet

Rëndësia e kalciumit dhe ushqimet ku gjendet

Këshilla mjekësore
Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

Oreksndjellëse
Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

Receta gatimi
Brokoli i pjekur me mjaltë dhe mustardë – i shëndetshëm dhe i shijshëm

Brokoli i pjekur me mjaltë dhe mustardë – i shëndetshëm dhe i shijshëm

Receta gatimi