LAJMI I FUNDIT:

Bletët

57 Artikuj

RMV: Ndryshimet klimatike nuk i kursejnë bletët, çdo i dhjeti lloj i rrezikuar nga zhdukja

RMV: Ndryshimet klimatike nuk i kursejnë bletët, çdo i dhjeti lloj i rrezikuar nga zhdukja

Maqedonia e Veriut
Pesë milionë bletë bien nga kamioni në Kanada, u krijua “një re e bletëve të zemëruara”

Pesë milionë bletë bien nga kamioni në Kanada, u krijua “një re e bletëve të zemëruara”

Kuriozitete
Pse bletët pickojnë vetëm një herë?

Pse bletët pickojnë vetëm një herë?

A e dini se...
Në rajonin e Dibrës arinjtë kanë shkatërruar rreth 200 koshere bletësh

Në rajonin e Dibrës arinjtë kanë shkatërruar rreth 200 koshere bletësh

Maqedonia e Veriut
Arinjtë sulmojnë kosheret e bletëve në Korçë, investimi i një viti shkon dëm

Arinjtë sulmojnë kosheret e bletëve në Korçë, investimi i një viti shkon dëm

Shqipëri
Rrëfimi i burrit nga Arizona që u sulmua nga 1 mijë bletë dhe e thumbuan mbi 250 herë

Rrëfimi i burrit nga Arizona që u sulmua nga 1 mijë bletë dhe e thumbuan mbi 250 herë

Amerika
Sulmi i bletëve transmetohet direkt, kamerat filmojnë skenën e dhimbshme – një burrë në Los Anxhelos nuk mund të qëndrojë në këmbë nga dhimbjet

Sulmi i bletëve transmetohet direkt, kamerat filmojnë skenën e dhimbshme – një burrë në Los Anxhelos nuk mund të qëndrojë në këmbë nga dhimbjet

Kuriozitete
Bletët mbysin gjashtë persona në Nikaragua, autobusi doli nga e rruga drejt në kosheret e insekteve vdekjeprurëse

Bletët mbysin gjashtë persona në Nikaragua, autobusi doli nga e rruga drejt në kosheret e insekteve vdekjeprurëse

Amerika Latine
Nëna me fëmijë sulmohet nga bletët në Arizona, shpëtoi vajzat – por ajo u thumbua mbi 70 herë

Nëna me fëmijë sulmohet nga bletët në Arizona, shpëtoi vajzat – por ajo u thumbua mbi 70 herë

Amerika
Arinjtë sulmojnë bletët në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Arinjtë sulmojnë bletët në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Maqedonia e Veriut
Nuk do ta merrni me mend kurrë se sa lloje bletësh ka në botë, madje disa prej tyre jetojnë edhe në hotele!

Nuk do ta merrni me mend kurrë se sa lloje bletësh ka në botë, madje disa prej tyre jetojnë edhe në hotele!

Trend
Mjalti filloi të “rridhte” nëpër mure, një familje në Angli zbuloi se shtëpia e tyre ishte shndërruar në një koshere gjigante bletësh

Mjalti filloi të “rridhte” nëpër mure, një familje në Angli zbuloi se shtëpia e tyre ishte shndërruar në një koshere gjigante bletësh

Interesante
Si të mbroheni nga bletët dhe grerëzat kur hani jashtë: Po ju zbulojmë një truk të hotelierëve

Si të mbroheni nga bletët dhe grerëzat kur hani jashtë: Po ju zbulojmë një truk të hotelierëve

Të tjera
Po krasiste pemët, preu rastësisht kosheren – i riu nga Ohio përfundon në koma pasi mbi 20 mijë herë e pickuan bletët

Po krasiste pemët, preu rastësisht kosheren – i riu nga Ohio përfundon në koma pasi mbi 20 mijë herë e pickuan bletët

Interesante
“Mund të dëgjonit gumëzhimën”: Rreth 6 mijë bletë gjenden brenda murit të një shtëpie në Nebraska

“Mund të dëgjonit gumëzhimën”: Rreth 6 mijë bletë gjenden brenda murit të një shtëpie në Nebraska

Interesante
A keni parë bletë ‘duke luajtur futboll’?

A keni parë bletë ‘duke luajtur futboll’?

Interesante
Oficerët në Kili pickohen nga bletët pas protestave të organizuara nga bletarët

Oficerët në Kili pickohen nga bletët pas protestave të organizuara nga bletarët

Amerika Latine
Dëgjonin gumëzhima të vazhdueshme, familja zbulon folenë e bletëve pas pllakave të banjës në një shtëpi në Florida

Dëgjonin gumëzhima të vazhdueshme, familja zbulon folenë e bletëve pas pllakave të banjës në një shtëpi në Florida

Interesante
Kopshti sekret i Pallatit Buckingham: Si e bëjnë familjet mbretërore mjaltin e tyre

Kopshti sekret i Pallatit Buckingham: Si e bëjnë familjet mbretërore mjaltin e tyre

Kopshtaria
‘Mbreti i Bletëve’ thotë se atë kurrë nuk e kanë pickuar, tregon se si ‘i bën për vete’ ato!

‘Mbreti i Bletëve’ thotë se atë kurrë nuk e kanë pickuar, tregon se si ‘i bën për vete’ ato!

Interesante
A do ta besonit? Dy bletë punojnë së bashku për të hequr kapakun e një shisheje të Fanta

A do ta besonit? Dy bletë punojnë së bashku për të hequr kapakun e një shisheje të Fanta

Interesante
Angelina Jolie pozon e mbuluar nga bletët

Angelina Jolie pozon e mbuluar nga bletët

Yjet
Shkencëtarët holandezë “stërvitin bletët për të nuhatur coronavirusin”

Shkencëtarët holandezë “stërvitin bletët për të nuhatur coronavirusin”

Shkencë
Kositja fatale e barit pranë koshereve, amerikani nuk e dinte që në pronë i ka mbi 60 mijë insekte të rrezikshme – humb jetën nga pickimi i tyre

Kositja fatale e barit pranë koshereve, amerikani nuk e dinte që në pronë i ka mbi 60 mijë insekte të rrezikshme – humb jetën nga pickimi i tyre

Kuriozitete