LAJMI I FUNDIT:

Bjellorusia

314 Artikuj

Mbi 2 mijë ekrane të vendosur në hapësira publike në Bjellorusi hakohen, transmetohet adresimi i opozitares në ekzil

Mbi 2 mijë ekrane të vendosur në hapësira publike në Bjellorusi hakohen, transmetohet adresimi i opozitares në ekzil

Evropa
“Mobilizohen” vendet baltike mes shqetësimeve të sigurisë, Estonia planifikon ndërtimin e qindra bunkerëve në kufi me Rusinë

“Mobilizohen” vendet baltike mes shqetësimeve të sigurisë, Estonia planifikon ndërtimin e qindra bunkerëve në kufi me Rusinë

Evropa
Lukashenko i jep vetes imunitet të përjetshëm nga ndjekja penale

Lukashenko i jep vetes imunitet të përjetshëm nga ndjekja penale

Evropa
Putin i dërgoi disa armë taktike bërthamore ruse në Bjellorusi

Putin i dërgoi disa armë taktike bërthamore ruse në Bjellorusi

Evropa
Istikame, mina e blloqe betoni – pamje nga kufiri Ukrainë-Bjellorusi

Istikame, mina e blloqe betoni – pamje nga kufiri Ukrainë-Bjellorusi

Evropa
Bullgaria dëboi kreun e kishës ortodokse ruse dhe priftërinjtë bjellorusë

Bullgaria dëboi kreun e kishës ortodokse ruse dhe priftërinjtë bjellorusë

Bullgaria
A po ‘çmontohet’ kampi i mercenarëve të Wagner në Bjellorusi?

A po ‘çmontohet’ kampi i mercenarëve të Wagner në Bjellorusi?

Nga Bota
Rusia tërheq pothuajse të gjithë aeroplanët ushtarakë nga Bjellorusia?

Rusia tërheq pothuajse të gjithë aeroplanët ushtarakë nga Bjellorusia?

Nga Bota
Nobel anulon vendimin për ta ftuar Rusinë dhe Bjellorusinë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve

Nobel anulon vendimin për ta ftuar Rusinë dhe Bjellorusinë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve

Evropa
Rusia dhe Bjellorusia ftohen sërish në ceremonitë e çmimeve Nobel

Rusia dhe Bjellorusia ftohen sërish në ceremonitë e çmimeve Nobel

Evropa
Polonia dhe shtetet baltike mund të mbyllin kufijtë me Bjellorusinë

Polonia dhe shtetet baltike mund të mbyllin kufijtë me Bjellorusinë

Evropa
Lukashenko: Prigozhinin e kam paralajmëruar se mund ta ketë një fund fatal, Putin nuk është fajtor

Lukashenko: Prigozhinin e kam paralajmëruar se mund ta ketë një fund fatal, Putin nuk është fajtor

Evropa
Amerikanët urdhërohen të largohen menjëherë nga Bjellorusia

Amerikanët urdhërohen të largohen menjëherë nga Bjellorusia

Evropa
Pse Bjellorusia mund të duhet të financojë grupin Wagner?

Pse Bjellorusia mund të duhet të financojë grupin Wagner?

Nga Bota
Polonia i përgjigjet “dëshirës së Lukashenkos për përmirësim të marrëdhënieve”

Polonia i përgjigjet “dëshirës së Lukashenkos për përmirësim të marrëdhënieve”

Evropa
Polonia dërgon dhjetë mijë ushtarë në kufirin me Bjellorusinë

Polonia dërgon dhjetë mijë ushtarë në kufirin me Bjellorusinë

Evropa
Polonia do të dërgojë 1000 trupa të tjera në kufirin me Bjellorusinë

Polonia do të dërgojë 1000 trupa të tjera në kufirin me Bjellorusinë

Evropa
Helikopterët bjellorusë shkelin hapësirën ajrore polake – Polonia dërgon ushtarë në kufirin me Bjellorusinë

Helikopterët bjellorusë shkelin hapësirën ajrore polake – Polonia dërgon ushtarë në kufirin me Bjellorusinë

Evropa
SHBA thotë se Wagneri nuk paraqet rrezik për Poloninë

SHBA thotë se Wagneri nuk paraqet rrezik për Poloninë

Evropa
Lituania dhe Polonia mund të mbyllin kufijtë e tyre me Bjellorusinë

Lituania dhe Polonia mund të mbyllin kufijtë e tyre me Bjellorusinë

Evropa
Bjellorusia shiti përmes ankandit apartamentin e lideres së opozitës Tsikhanouskaya

Bjellorusia shiti përmes ankandit apartamentin e lideres së opozitës Tsikhanouskaya

Evropa
BE ndalon eksportin e pajisjeve luftarake në Bjellorusi

BE ndalon eksportin e pajisjeve luftarake në Bjellorusi

Evropa
Kosova miraton pakon e re të sanksioneve ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë

Kosova miraton pakon e re të sanksioneve ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë

Kosovë
Luftëtarët e Wagner në Bjellorusi nuk kanë forcat e nevojshme për të nisur ndonjë ofensivë – imazhet e reja satelitore e dëshmojnë këtë

Luftëtarët e Wagner në Bjellorusi nuk kanë forcat e nevojshme për të nisur ndonjë ofensivë – imazhet e reja satelitore e dëshmojnë këtë

Nga Bota