LAJMI I FUNDIT:

BE

2084 Artikuj

“Isha pjesëmarrës virtualisht”, Kurti sqaron mungesën e tij në Samitin e Tiranës

“Isha pjesëmarrës virtualisht”, Kurti sqaron mungesën e tij në Samitin e Tiranës

Kosovë
Nurellari: Në korridoret e BE-së po diskutohet ideja e një anëtarësimi të shpejtë të Shqipërisë

Nurellari: Në korridoret e BE-së po diskutohet ideja e një anëtarësimi të shpejtë të Shqipërisë

Shqipëri
Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”

Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”

Kosovë
Vendet e NATO-s dhe BE-së po shqyrtojnë dërgimin e trupave në Ukrainë?

Vendet e NATO-s dhe BE-së po shqyrtojnë dërgimin e trupave në Ukrainë?

Nga Bota
“Qeveria mbyll veshët para protestuesve dhe ndërkombëtarëve”, ligji për zonat e mbrojtura votohet në Kuvendin e Shqipërisë

“Qeveria mbyll veshët para protestuesve dhe ndërkombëtarëve”, ligji për zonat e mbrojtura votohet në Kuvendin e Shqipërisë

Shqipëri
Ligji për zonat e mbrojtura, BE kërkon transparencë, reagon Rama: Të parët në rajon për numrin e parqeve kombëtare

Ligji për zonat e mbrojtura, BE kërkon transparencë, reagon Rama: Të parët në rajon për numrin e parqeve kombëtare

Shqipëri
Austria vazhdon të mbështesë Kosovën drejt integrimit europian

Austria vazhdon të mbështesë Kosovën drejt integrimit europian

Kosovë
Zëdhënësi i BE-së: Nuk ka plane për raund të ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së: Nuk ka plane për raund të ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
“Të tjerët vendosin për fatin e Serbisë”, a po i ndryshon Vuçiq qëndrimet edhe në raport me Kosovën?

“Të tjerët vendosin për fatin e Serbisë”, a po i ndryshon Vuçiq qëndrimet edhe në raport me Kosovën?

Kosovë
Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

Lajme Teknologji
BE nis hetim zyrtar ndaj TikTok mbi shkeljet e mundshme të përmbajtjes

BE nis hetim zyrtar ndaj TikTok mbi shkeljet e mundshme të përmbajtjes

Lajme Teknologji
Porosia e Osmanit: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Porosia e Osmanit: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Kosovë
Pse Kosova nuk duhet ta pranojë draftin e Asociacionit sipas ekspertit evropian

Pse Kosova nuk duhet ta pranojë draftin e Asociacionit sipas ekspertit evropian

Kosovë
Vogel: Vuçiq po pret rizgjedhjen e Donald Trump dhe zgjedhjet në PE për të ndryshuar qasja me Kosovën

Vogel: Vuçiq po pret rizgjedhjen e Donald Trump dhe zgjedhjet në PE për të ndryshuar qasja me Kosovën

Kemajl Berisha
Intervistë, Toby Vogel: Pse Ballkani Perëndimor është në rrezik, dhe çfarë dëmi do të shkaktonte Trump II

Intervistë, Toby Vogel: Pse Ballkani Perëndimor është në rrezik, dhe çfarë dëmi do të shkaktonte Trump II

Kemajl Berisha
Polonia sërish kërcënohet nga një tiran – Evropa këtë herë nuk duhet ta kthejë kokën në anën tjetër

Polonia sërish kërcënohet nga një tiran – Evropa këtë herë nuk duhet ta kthejë kokën në anën tjetër

Simon Tisdall
Zvicra do të rrisë shpenzimet e mbrojtjes ndërsa kërcënimet për sigurinë rriten

Zvicra do të rrisë shpenzimet e mbrojtjes ndërsa kërcënimet për sigurinë rriten

Botë
“Vuçiqit nuk i duhet shumë për ta destabilizuar Ballkanin”, Serwer: Uashingtoni dhe Brukseli ta ndalojnë

“Vuçiqit nuk i duhet shumë për ta destabilizuar Ballkanin”, Serwer: Uashingtoni dhe Brukseli ta ndalojnë

Kosovë
Lajçak: S’ka kthim prapa, çdo progres në dialog është jetik për Kosovën dhe Serbinë

Lajçak: S’ka kthim prapa, çdo progres në dialog është jetik për Kosovën dhe Serbinë

Kosovë
Deputeti gjerman: Vuçiqi është pengesa më e madhe e Serbisë për të hyrë në BE

Deputeti gjerman: Vuçiqi është pengesa më e madhe e Serbisë për të hyrë në BE

Kosovë
Kurti për AFP: Dinari serb nuk është i ndaluar, por vetëm euro është e ligjshme në Kosovë

Kurti për AFP: Dinari serb nuk është i ndaluar, por vetëm euro është e ligjshme në Kosovë

Kosovë
Gjermania bën thirrje që Kosova dhe Serbia të kthehen në dialog

Gjermania bën thirrje që Kosova dhe Serbia të kthehen në dialog

Kosovë
Ambasadori francez për Rregulloren e BQK-së: Si do t’i marrin serbët pensionet, nevojiten më shumë konsultime

Ambasadori francez për Rregulloren e BQK-së: Si do t’i marrin serbët pensionet, nevojiten më shumë konsultime

Kosovë
Dinari serb, çfarë thuhet në dokumentet që Kurti ua dorëzoi ambasadorëve?

Dinari serb, çfarë thuhet në dokumentet që Kurti ua dorëzoi ambasadorëve?

Kosovë