LAJMI I FUNDIT:
Australian Open

Australian Open

92 Artikuj

Jannik Sinner fiton titullin e parë të Grand Slamit, mposht në finale rusin Medvedev

Jannik Sinner fiton titullin e parë të Grand Slamit, mposht në finale rusin Medvedev

Tenis
Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Tenis
Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Tenis
MPJ: Gabim teknik në shfaqjen e flamurit të Maqedonisë në turneun e tenisit

MPJ: Gabim teknik në shfaqjen e flamurit të Maqedonisë në turneun e tenisit

Maqedonia e Veriut
Është i 240-ti në botë, por për shumë është më i miri i të gjitha kohërave – Rafael Nadal po i rikthehet tenisit

Është i 240-ti në botë, por për shumë është më i miri i të gjitha kohërave – Rafael Nadal po i rikthehet tenisit

Tenis
Novak Gjokoviç sërish konsumon pijen nga “shishja misterioze” – dyshohet se ka thyer rregullat e Australian Open

Novak Gjokoviç sërish konsumon pijen nga “shishja misterioze” – dyshohet se ka thyer rregullat e Australian Open

Tenis
Tenistja ukrainase refuzon t’u jep dorën ruseve dhe bjelloruseve

Tenistja ukrainase refuzon t’u jep dorën ruseve dhe bjelloruseve

Tenis
Tenisti rus vazhdon me veprime skandaloze edhe në Australian Open – u dashtë ndërhyrja e gjyqtarit

Tenisti rus vazhdon me veprime skandaloze edhe në Australian Open – u dashtë ndërhyrja e gjyqtarit

Tenis
Skandali i Australian Open shkakton “tërmet” në rrjetet sociale shkaku i abuzimeve me fëmijët e topave

Skandali i Australian Open shkakton “tërmet” në rrjetet sociale shkaku i abuzimeve me fëmijët e topave

Tenis
Fundi i një historie të madhe sportive: Serena Williams do t’i jep fund karrierës së saj në tenis

Fundi i një historie të madhe sportive: Serena Williams do t’i jep fund karrierës së saj në tenis

Tenis
‘Të gjithë e dinë se ajo që kam është e pashërueshme’ – Nadal flet për sëmundjen dhe vështirësitë që i pati drejt rikthimit sensacional

‘Të gjithë e dinë se ajo që kam është e pashërueshme’ – Nadal flet për sëmundjen dhe vështirësitë që i pati drejt rikthimit sensacional

Tenis
E rrallë dhe e mahnitshme për t’u parë: Nadal shënjestëroi saktë komentatorin me top të tenisit

E rrallë dhe e mahnitshme për t’u parë: Nadal shënjestëroi saktë komentatorin me top të tenisit

Tenis
Fjalët e Nadalit pasi u bë tenisti më i trofeshëm në histori me 21 tituj Grand Slam të fituar

Fjalët e Nadalit pasi u bë tenisti më i trofeshëm në histori me 21 tituj Grand Slam të fituar

Tenis
Reagimet e Nadalit pas titullit të 21-të Grand Slam janë thjesht fantastike

Reagimet e Nadalit pas titullit të 21-të Grand Slam janë thjesht fantastike

Tenis
Nadal fiton finalen e çmendur ndaj Medvedev në Australian Open dhe shkruan historinë në tenis me titullin e 21-të Grand Slam

Nadal fiton finalen e çmendur ndaj Medvedev në Australian Open dhe shkruan historinë në tenis me titullin e 21-të Grand Slam

Shkumbin Pireva
Nadal dhe Medvedev luajnë finalet e Austalian Open në mëngjes: A mundet rusi ta pengojë spanjollin që ta shkruajë historinë në tenis?

Nadal dhe Medvedev luajnë finalet e Austalian Open në mëngjes: A mundet rusi ta pengojë spanjollin që ta shkruajë historinë në tenis?

Tenis
Kyrgios dhe Kokkinakis fitojnë në Australian Open dhe hynë në histori

Kyrgios dhe Kokkinakis fitojnë në Australian Open dhe hynë në histori

Tenis
Ashleigh Barty triumfon në Australian Open me një rikthim fantastik në setin e dytë

Ashleigh Barty triumfon në Australian Open me një rikthim fantastik në setin e dytë

Tenis
“A je i çmendur? A je budalla?” – Medvedev me akuza të rënda drejt gjyqtarit pasi babai i rivalit të tij fliste gjatë gjithë ndeshjes

“A je i çmendur? A je budalla?” – Medvedev me akuza të rënda drejt gjyqtarit pasi babai i rivalit të tij fliste gjatë gjithë ndeshjes

Tenis
Medvedev fiton ndaj Tsitsipas, kalon në finale të Australian Open

Medvedev fiton ndaj Tsitsipas, kalon në finale të Australian Open

Tenis
Një fitore larg Grand Slam-it historik të 21-të: Rafael Nadal arrin në finalen e madhe të Australian Open

Një fitore larg Grand Slam-it historik të 21-të: Rafael Nadal arrin në finalen e madhe të Australian Open

Tenis
Gjysmëfinalistët e Australian Open, kërkohen dy emra për finalen e madhe

Gjysmëfinalistët e Australian Open, kërkohen dy emra për finalen e madhe

Tenis
Tenistja britanike Emma Raducanu merr vëmendjen me stolitë në vlerë afro 50 mijë euro në Australian Open

Tenistja britanike Emma Raducanu merr vëmendjen me stolitë në vlerë afro 50 mijë euro në Australian Open

Yjet
Të pavaksinuarit Djokovic, Australia ia ndalon hyrjen për tre vjet

Të pavaksinuarit Djokovic, Australia ia ndalon hyrjen për tre vjet

Tenis