LAJMI I FUNDIT:

Armët bërthamore

69 Artikuj

Princi saudit: Nëse Irani zhvillon një armë bërthamore, do ta bëjmë edhe ne

Princi saudit: Nëse Irani zhvillon një armë bërthamore, do ta bëjmë edhe ne

Nga Bota
Bjellorusia ka filluar të marrë armë bërthamore taktike nga Rusia, thotë Lukashenko

Bjellorusia ka filluar të marrë armë bërthamore taktike nga Rusia, thotë Lukashenko

Nga Bota
SIPRI: Fuqitë bërthamore po armatosen me shpejtësi

SIPRI: Fuqitë bërthamore po armatosen me shpejtësi

Nga Bota
Aleati i Putinit ofron armë bërthamore për këdo që dëshiron të bashkohet me Rusinë

Aleati i Putinit ofron armë bërthamore për këdo që dëshiron të bashkohet me Rusinë

Nga Bota
Rusia bën hapa përpara në planin e saj për vendosjen e armëve bërthamore në Bjellorusi

Rusia bën hapa përpara në planin e saj për vendosjen e armëve bërthamore në Bjellorusi

Nga Bota
SHBA dhe Koreja e Jugut bien dakord për marrëveshjen e armëve bërthamore për t’iu kundërvënë kërcënimit të Koresë së Veriut

SHBA dhe Koreja e Jugut bien dakord për marrëveshjen e armëve bërthamore për t’iu kundërvënë kërcënimit të Koresë së Veriut

Nga Bota
Clinton pranon se bëri një gabim në vitin 1994: Nuk është dashur të bind ukrainasit të heqin dorë nga armët bërthamore

Clinton pranon se bëri një gabim në vitin 1994: Nuk është dashur të bind ukrainasit të heqin dorë nga armët bërthamore

Evropa
Kim i Koresë së Veriut bën thirrje për rritje të prodhimit të “materialit bërthamor”

Kim i Koresë së Veriut bën thirrje për rritje të prodhimit të “materialit bërthamor”

Nga Bota
Ukraina: Bjellorusia, peng bërthamor i Rusisë

Ukraina: Bjellorusia, peng bërthamor i Rusisë

Evropa
A rrezikon gara e armatimeve në Azi të dalë jashtë kontrollit?

A rrezikon gara e armatimeve në Azi të dalë jashtë kontrollit?

Nga Bota
​India e Pakistani shkëmbejnë listat e objekteve bërthamore

​India e Pakistani shkëmbejnë listat e objekteve bërthamore

Azia
SHBA konfirmon se Rusia ndërpreu në mënyrë të njëanshme negociatat për armët bërthamore

SHBA konfirmon se Rusia ndërpreu në mënyrë të njëanshme negociatat për armët bërthamore

Amerika
Kim Jong-un planifikon që Korenë e Veriut ta bëjë fuqinë më të madhe bërthamore në botë

Kim Jong-un planifikon që Korenë e Veriut ta bëjë fuqinë më të madhe bërthamore në botë

Azia
Suedia do t’i thotë NATO-s se nuk do të lejojë që armët bërthamore të vendosen në territorin e saj

Suedia do t’i thotë NATO-s se nuk do të lejojë që armët bërthamore të vendosen në territorin e saj

Nga Bota
Çdo përdorim i armëve bërthamore nga Putini do të rezultonte me ‘fundin e ushtrisë ruse’, thotë ish-ambasadori amerikan në NATO

Çdo përdorim i armëve bërthamore nga Putini do të rezultonte me ‘fundin e ushtrisë ruse’, thotë ish-ambasadori amerikan në NATO

Nga Bota
Mediumi britanik: Putini u përpoq të shpërthente një armë bërthamore, por planet e tij u “sabotuan”!

Mediumi britanik: Putini u përpoq të shpërthente një armë bërthamore, por planet e tij u “sabotuan”!

Nga Bota
Dhjetëra aeroplanë ushtarakë do të fluturojnë mbi Evropë ndërsa NATO nis ‘stërvitjet bërthamore’ mes tensioneve me Rusinë

Dhjetëra aeroplanë ushtarakë do të fluturojnë mbi Evropë ndërsa NATO nis ‘stërvitjet bërthamore’ mes tensioneve me Rusinë

Nga Bota
Musk paralajmëron se Rusia mund të shkatërrojë SHBA-në dhe Evropën me raketa bërthamore në më pak se 30 minuta – dhe anasjelltas

Musk paralajmëron se Rusia mund të shkatërrojë SHBA-në dhe Evropën me raketa bërthamore në më pak se 30 minuta – dhe anasjelltas

Nga Bota
Papa i bën thirrje botës “të mësojë nga historia” mbi kërcënimet bërthamore

Papa i bën thirrje botës “të mësojë nga historia” mbi kërcënimet bërthamore

Nga Bota
Me Finlandën si një anëtare të re, NATO mund të ketë armë bërthamore “më afër Kremlinit”

Me Finlandën si një anëtare të re, NATO mund të ketë armë bërthamore “më afër Kremlinit”

Nga Bota
Sa armë bërthamore ka Rusia?

Sa armë bërthamore ka Rusia?

Nga Bota
Biden pyetet se çfarë do t’i thoshte Putinit, nëse mbështetet në armët bërthamore në luftën e Ukrainës

Biden pyetet se çfarë do t’i thoshte Putinit, nëse mbështetet në armët bërthamore në luftën e Ukrainës

Amerika
Vetëm një gabim “na ndan nga apokalipsi”, paralajmëron Guterres

Vetëm një gabim “na ndan nga apokalipsi”, paralajmëron Guterres

Nga Bota
SIPRI: Bota është nisur drejt epokës së re të riarmatimit bërthamor

SIPRI: Bota është nisur drejt epokës së re të riarmatimit bërthamor

Nga Bota