LAJMI I FUNDIT:

Antony Blinken

419 Artikuj

Blinken thotë se Shtetet e Bashkuara nuk janë informuar nga Izraeli për datë të ofensivës në qytetin e Rafah

Blinken thotë se Shtetet e Bashkuara nuk janë informuar nga Izraeli për datë të ofensivës në qytetin e Rafah

Azia
75 vjetori i NATO-s, Blinken: Ukraina do t’i bashkohet aleancës

75 vjetori i NATO-s, Blinken: Ukraina do t’i bashkohet aleancës

Nga Bota
Defekt mekanik në aeroplan, Blinken detyrohet me veturë të vazhdojë rrugëtimin nga Parisi në Bruksel për takimin e NATO-s

Defekt mekanik në aeroplan, Blinken detyrohet me veturë të vazhdojë rrugëtimin nga Parisi në Bruksel për takimin e NATO-s

Evropa
Përvjetori i Shqipërisë në NATO, Blinken: Mbetemi krenarë që ju kemi aleat, Aleanca është më e fortë se kurrë

Përvjetori i Shqipërisë në NATO, Blinken: Mbetemi krenarë që ju kemi aleat, Aleanca është më e fortë se kurrë

Shqipëri
Uashingtoni i kërkon Izraelit të mos e pushtojë qytetin e Rafahut

Uashingtoni i kërkon Izraelit të mos e pushtojë qytetin e Rafahut

Nga Bota
Netanyahu, Blinkenit: Jemi të përgatitur të vazhdojmë luftën edhe pa juve

Netanyahu, Blinkenit: Jemi të përgatitur të vazhdojmë luftën edhe pa juve

Azia
SHBA-ja zbulon projekt-rezolutën e OKB-së që kërkon armëpushim të menjëhershëm në Gazë

SHBA-ja zbulon projekt-rezolutën e OKB-së që kërkon armëpushim të menjëhershëm në Gazë

Nga Bota
“Biden e ka afër zemrës Ballkanin”, Blinken: Kosova e Serbia t’i ulin tensionet

“Biden e ka afër zemrës Ballkanin”, Blinken: Kosova e Serbia t’i ulin tensionet

Kosovë
Blinken: Armëpushimi është tani në dorën e Hamasit

Blinken: Armëpushimi është tani në dorën e Hamasit

Azia
Haziri thotë se Blinken nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Haziri thotë se Blinken nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Kosovë
Vizita në Tiranë, Blinken vlerëson Shqipërinë: Partner i vjetër i SHBA-së dhe aleat i NATO-s

Vizita në Tiranë, Blinken vlerëson Shqipërinë: Partner i vjetër i SHBA-së dhe aleat i NATO-s

Shqipëri
Sekretari Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë: E ardhmja juaj është në Evropë dhe në institucionet euroatlantike

Sekretari Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë: E ardhmja juaj është në Evropë dhe në institucionet euroatlantike

Kosovë
Reagim i ashpër i SHBA-së pas vdekjes së Navalnyt: Vdekja e tij shënon dobësinë e Rusisë

Reagim i ashpër i SHBA-së pas vdekjes së Navalnyt: Vdekja e tij shënon dobësinë e Rusisë

Evropa
Ambasada amerikane zbardh takimin e Blinken me krerët e drejtësisë në Shqipëri: Luftoni pandëshkueshmërinë

Ambasada amerikane zbardh takimin e Blinken me krerët e drejtësisë në Shqipëri: Luftoni pandëshkueshmërinë

Shqipëri
DASH zbulon bisedën e Blinken me presidentin Begaj

DASH zbulon bisedën e Blinken me presidentin Begaj

Shqipëri
Vizita e sekretarit amerikan në Tiranë – çfarë mesazhi dha Blinken e Rama për Kosovën dhe dialogun me Serbinë?

Vizita e sekretarit amerikan në Tiranë – çfarë mesazhi dha Blinken e Rama për Kosovën dhe dialogun me Serbinë?

Kosovë
Blinken mbyll vizitën e tij historike në Shqipëri

Blinken mbyll vizitën e tij historike në Shqipëri

Shqipëri
Nga Dua Lipa te Mira Murati, sekretari Blinken liston shqiptarët që kanë ‘pushtuar’ botën: Nuk mund të shpjegoj sa mirënjohës jam

Nga Dua Lipa te Mira Murati, sekretari Blinken liston shqiptarët që kanë ‘pushtuar’ botën: Nuk mund të shpjegoj sa mirënjohës jam

Yjet
Blinken: Muajin e ardhshëm hapet baza ajrore e NATO-s në Kuçovë

Blinken: Muajin e ardhshëm hapet baza ajrore e NATO-s në Kuçovë

Shqipëri
Blinken: Dialogu Kosovë-Serbi shtegu i vetëm për të ecur përpara, s’mund të kthehemi në vitet e ’90-ta

Blinken: Dialogu Kosovë-Serbi shtegu i vetëm për të ecur përpara, s’mund të kthehemi në vitet e ’90-ta

Kosovë
Blinken: Shqipëria mbështetësja më e fortë për Ukrainën

Blinken: Shqipëria mbështetësja më e fortë për Ukrainën

Shqipëri
“Pa SHBA-në nuk do të kishte Kosovë të pavarur”, Rama mesazh Kurtit: Prishtina të mos bëjë asnjë hap pa u konsultuar me aleatët tanë strategjikë

“Pa SHBA-në nuk do të kishte Kosovë të pavarur”, Rama mesazh Kurtit: Prishtina të mos bëjë asnjë hap pa u konsultuar me aleatët tanë strategjikë

Kosovë
Pse liderët amerikanë kanë ndaluar së vizituari Kosovën, Abixhiku: Vendi ynë është bërë peng i çmendurisë populliste

Pse liderët amerikanë kanë ndaluar së vizituari Kosovën, Abixhiku: Vendi ynë është bërë peng i çmendurisë populliste

Kosovë
Takimi me Blinken, Begaj: Partneriteti ynë strategjik është më i fortë se kurrë

Takimi me Blinken, Begaj: Partneriteti ynë strategjik është më i fortë se kurrë

Shqipëri