LAJMI I FUNDIT:

Blinken luan me kitarë në një bar, gjatë udhëtimit të tij të papritur në Kiev të Ukrainës

Blinken luan me kitarë në një bar, gjatë udhëtimit të tij të papritur në Kiev të Ukrainës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka luajtur një interpretim të këngës “Rockin’ in the Free World” të Neil Young me një grup lokal në një bar të quajtur “Diktat” në udhëtimin e tij të papritur në Kiev.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kënga u publikua nga Neil Young në 1989 pasi një koncert i planifikuar në Bashkimin Sovjetik u anulua.


Para se të fillonte të luante, Blinken i tha audiencës: “Duhet ta dini, Shtetet e Bashkuara janë me ju, aq shumë nga bota është me ju dhe ata po luftojnë, jo vetëm për një Ukrainë të lirë, por për botën e lirë. Dhe bota e lirë është gjithashtu me ju”.

Ndërkohë, sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka thënë se presidenti rus Vladimir Putin duhet të paguajë për të rindërtuar atë që ka shkatërruar në Ukrainë.

Duke folur në Kiev, Blinken tha se Uashingtoni ka fuqinë për të “bllokuar” asetet ruse në SHBA dhe do t’i përdorë ato për të ndihmuar në rindërtimin e Ukrainës.

Ai tha gjithashtu se Ukraina po afrohet më shumë me NATO-n. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Stjuardesa mbeti e shtangur kur pa se çfarë fshihej në bagazhin e brendshëm të aeroplanit

Stjuardesa mbeti e shtangur kur pa se çfarë fshihej në bagazhin e brendshëm të aeroplanit

Fun
Askush nuk mund t'i rezistojë videos gazmore të tre britanikëve të dehur

Askush nuk mund t'i rezistojë videos gazmore të tre britanikëve të dehur

Fun
Amerikani shënon rekord të ri botëror duke thyer 110 lapsa në vetëm një minutë

Amerikani shënon rekord të ri botëror duke thyer 110 lapsa në vetëm një minutë

Interesante
Mundësi i njohur ngre me një dorë gruan më të vogël në botë, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Mundësi i njohur ngre me një dorë gruan më të vogël në botë, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Fun
Nuk kishte para për të blerë shtëpi, adoleshenti nga Britania transformon garazhin e prindërve – iu deshën vetëm 15 mijë funte

Nuk kishte para për të blerë shtëpi, adoleshenti nga Britania transformon garazhin e prindërve – iu deshën vetëm 15 mijë funte

Interesante
Kuriozitete të pabesueshme, por krejtësisht të vërteta

Kuriozitete të pabesueshme, por krejtësisht të vërteta

Fun
Kalo në kategori