LAJMI I FUNDIT:
Alvaro Morata

Alvaro Morata

698 Artikuj

Info

Alvaro Borja Morata Martin është futbollist spanjoll i lindur më 23 tetor 1992.

Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Bundesliga
Notat e lojtarëve, Inter 1-0 Atletico Madrid: Barella dhe Lautaro më të mirët

Notat e lojtarëve, Inter 1-0 Atletico Madrid: Barella dhe Lautaro më të mirët

Liga e Kampionëve
Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Liga e Kampionëve
Alvaro Morata pësoi dëmtim të rëndë dhe doli nga fusha me lot në sy, me shumë gjasë humb ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Alvaro Morata pësoi dëmtim të rëndë dhe doli nga fusha me lot në sy, me shumë gjasë humb ndeshjen e Ligës së Kampionëve

La Liga
Griezmann dhe Morata vazhdojnë të jenë dyshja më e mirë në Evropë

Griezmann dhe Morata vazhdojnë të jenë dyshja më e mirë në Evropë

La Liga
Klubi nga Arabia Saudite përgatit mega ofertën për yllin e Atletico Madridit

Klubi nga Arabia Saudite përgatit mega ofertën për yllin e Atletico Madridit

Ndërkombëtare
“Më pëlqen ta shikoj”, Morata e rendit Lewandowksin të barabartë me Suarezin dhe ish-fituesin e Topit të Artë

“Më pëlqen ta shikoj”, Morata e rendit Lewandowksin të barabartë me Suarezin dhe ish-fituesin e Topit të Artë

Ndërkombëtare
Xavi tregon se si kishte tentuar të transferojë Moratan tek Barcelona

Xavi tregon se si kishte tentuar të transferojë Moratan tek Barcelona

La Liga
Atletico dhe Juventus po projektojnë një shkëmbim të madh

Atletico dhe Juventus po projektojnë një shkëmbim të madh

Serie A
Simeone: Morata është në të njëjtin nivel me Haalandin

Simeone: Morata është në të njëjtin nivel me Haalandin

La Liga
Ralf Rangnick ia kishte propozuar Man Utd  nëntë lojtarë me emër, por nuk i blenë – disa nga ta po shkëlqejnë

Ralf Rangnick ia kishte propozuar Man Utd  nëntë lojtarë me emër, por nuk i blenë – disa nga ta po shkëlqejnë

Premier League
Spanja mposht Norvegjinë dhe siguron kualifikimin në EURO 2024

Spanja mposht Norvegjinë dhe siguron kualifikimin në EURO 2024

Përfaqësueset
“Kam menduar ta lë futbollin, por çfarë do tu thosha fëmijëve të mi” – Morata tregon momentet e vështira në karrierë

“Kam menduar ta lë futbollin, por çfarë do tu thosha fëmijëve të mi” – Morata tregon momentet e vështira në karrierë

Përfaqësueset
“Kam rinovuar dy herë këtë verë”, Morata shpjegon vendimin që e bëri të mbetet te Atletico Madridi

“Kam rinovuar dy herë këtë verë”, Morata shpjegon vendimin që e bëri të mbetet te Atletico Madridi

La Liga
Sërish shënon Alvaro Morata, Atletico Madridi thellon epërsinë ndaj Realit

Sërish shënon Alvaro Morata, Atletico Madridi thellon epërsinë ndaj Realit

La Liga
Vetëm katër minuta i duhen Atleticos që t’i shënojë Real Madridit

Vetëm katër minuta i duhen Atleticos që t’i shënojë Real Madridit

La Liga
Morata: Felix mund të jetë shumë i rëndësishëm në të ardhmen për Atletico Madridin

Morata: Felix mund të jetë shumë i rëndësishëm në të ardhmen për Atletico Madridin

La Liga
Moise Kean drejt Milanit, Alvaro Morata kthehet te Juventusi?

Moise Kean drejt Milanit, Alvaro Morata kthehet te Juventusi?

Serie A
Morata thyen heshtjen dhe flet për të ardhmen e tij

Morata thyen heshtjen dhe flet për të ardhmen e tij

La Liga
Interi heq dorë nga ndjekja e Moratas në favor të Balogun

Interi heq dorë nga ndjekja e Moratas në favor të Balogun

Serie A
Atletico Madrid i njofton skuadrat italiane me çmimin e Alvaro Moratas

Atletico Madrid i njofton skuadrat italiane me çmimin e Alvaro Moratas

La Liga
Drejtuesit e Interit dhe Inzaghi kanë pikëpamje të ndryshme për Morata dhe Balogun

Drejtuesit e Interit dhe Inzaghi kanë pikëpamje të ndryshme për Morata dhe Balogun

Serie A
Shënjestra e klubeve italiane, Morata tundohet nga oferta saudite

Shënjestra e klubeve italiane, Morata tundohet nga oferta saudite

Ndërkombëtare
Nga presioni i Mourinhos, te oferta e Interit dhe takimi i Juventusit – E ardhmja e Morata në udhëkryq

Nga presioni i Mourinhos, te oferta e Interit dhe takimi i Juventusit – E ardhmja e Morata në udhëkryq

Serie A