LAJMI I FUNDIT:

Ndërpritet në gjysmë festa e Alvaro Moratas: Sulmuesi spanjoll lëndohet nga sigurimi

Ndërpritet në gjysmë festa e Alvaro Moratas: Sulmuesi spanjoll lëndohet nga sigurimi

Nuk është hera e parë që një sigurim ka lënduar një lojtar shkaku i ndërhyrjes së tyre për të larguar tifozët që futen në fushë.

Pas Goncalo Ramosit të Portugalisë, tani edhe Alvaro Morata i Spanjës e ka pësuar njëjtë.

Spanja e eliminoi Francën me rezultat 2-1, për të kaluar në finale të Euro 2024.


Derisa lojtarët e Furisë së Kuqe po festonin me përkrahësit e tyre, disa prej tifozëve ishin futur në fushë.

Sigurimi filloi të merrte masa menjëherë, por që në veprim e sipër, njëri prej tyre bëri një rrëshqitje, që përfundoi drejt e në këmbën e Moratas.

Sulmuesi spanjoll natyrisht se ndjeu dhimbje nga ajo goditje, ndërsa shihet duke çaluar.

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën
Lexo po ashtu Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën

Natyrisht se te Spanja do të shpresojnë që të mos jetë asgjë serioze, pasi që është sulmuesi i tyre kryesor.

Në finale, Spanja do të përballet me fituesin e duelit mes Anglisë dhe Holandës që zhvillohet të mërkurën (10 korrik). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Premier League
Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Premier League
Kalo në kategori