LAJMI I FUNDIT:

Akull

36 Artikuj

“Po testojmë sa munden qytetarët me ec në trotuare me akull” – këshilltari i Konjufcës ironizon me Komunën e Prishtinës për mospastrimin e trotuareve

“Po testojmë sa munden qytetarët me ec në trotuare me akull” – këshilltari i Konjufcës ironizon me Komunën e Prishtinës për mospastrimin e trotuareve

Komunat
Kur digjeni në diell, lyeni lëkurën me qumësht dhe me këtë përbërës: Skuqja do të zhduket menjëherë!

Kur digjeni në diell, lyeni lëkurën me qumësht dhe me këtë përbërës: Skuqja do të zhduket menjëherë!

Mjekësi alternative
Rrugët me ngrica dhe akull shkak i temperaturave të ulëta, policia apelon për kujdes

Rrugët me ngrica dhe akull shkak i temperaturave të ulëta, policia apelon për kujdes

Kosovë
Ndihma e ujit të akullt në djegien e kalorive dhe humbjen e peshës

Ndihma e ujit të akullt në djegien e kalorive dhe humbjen e peshës

Të tjera
Postieri kinez dorëzon pakon, duke ecur në trotuar një copë akulli përfundon mbi kokën e tij – e rrëzon pavetëdije

Postieri kinez dorëzon pakon, duke ecur në trotuar një copë akulli përfundon mbi kokën e tij – e rrëzon pavetëdije

Azia
Vrapoi në rrugë për dy orë, por edhe një tjetër bashkohet me të

Vrapoi në rrugë për dy orë, por edhe një tjetër bashkohet me të

Fun Lajme
Dera e veturës i bllokohet nga akulli, përdor çekiçin për ta hapur

Dera e veturës i bllokohet nga akulli, përdor çekiçin për ta hapur

Auto Fun
Zbulimi i madh në akull, shkencëtarët kanadezë gjejnë trupin e ruajtur të ujkut mbi 56 mijë vite të vjetër

Zbulimi i madh në akull, shkencëtarët kanadezë gjejnë trupin e ruajtur të ujkut mbi 56 mijë vite të vjetër

Kuriozitete
Shirat e rrëmbyeshëm dhe temperaturat nën zero e bënë kryeqytetin ukrainas të “pakalueshëm”, veturat rrëshqisnin – qytetarët mezi qëndronin në këmbë

Shirat e rrëmbyeshëm dhe temperaturat nën zero e bënë kryeqytetin ukrainas të “pakalueshëm”, veturat rrëshqisnin – qytetarët mezi qëndronin në këmbë

Kuriozitete
Gungat e këmbëve mund të shërohen pa operacion: Ilaçi popullor, i cili vërtet ka efekt!

Gungat e këmbëve mund të shërohen pa operacion: Ilaçi popullor, i cili vërtet ka efekt!

Mjekësi alternative
Koha e përkryer për sfidë, austriaku thyen rekordin botëror – qëndron në akull 2 orë e 57 sekonda

Koha e përkryer për sfidë, austriaku thyen rekordin botëror – qëndron në akull 2 orë e 57 sekonda

Interesante
Copa e madhe e akullit shkëputet dhe bie në det, shkakton dallgë të mëdha në Alaska

Copa e madhe e akullit shkëputet dhe bie në det, shkakton dallgë të mëdha në Alaska

Interesante
Festa e ditëlindjes së blogeres ruse përfundoi me tre të vdekur, të ftuarit u hodhën në pishinën e mbushur me akull të thatë – pasoi horrori

Festa e ditëlindjes së blogeres ruse përfundoi me tre të vdekur, të ftuarit u hodhën në pishinën e mbushur me akull të thatë – pasoi horrori

Nga Bota
“Objekt” në mes të akullit, copë misterioze në Antarktik

“Objekt” në mes të akullit, copë misterioze në Antarktik

Nga Bota
Shkëputet nga Antarktida 315 miliardë ton akull

Shkëputet nga Antarktida 315 miliardë ton akull

Interesante
Sipërfaqen e lumit të ngrirë e thyen me eksploziv, shpërthimi ngriti ujin deri në 50 metra (Video)

Sipërfaqen e lumit të ngrirë e thyen me eksploziv, shpërthimi ngriti ujin deri në 50 metra (Video)

Interesante
“Cunami i akullt” – turistët filluan të ikin kur copat e akullin u shkëputën dhe krijuan dallgë të mëdha në Islandë (Video)

“Cunami i akullt” – turistët filluan të ikin kur copat e akullin u shkëputën dhe krijuan dallgë të mëdha në Islandë (Video)

Nga Bota
Copa gjigante e akullit në formë disku shfaqet në një lumë në SHBA (Video)

Copa gjigante e akullit në formë disku shfaqet në një lumë në SHBA (Video)

Interesante
Deshi ta thyej copën e madhe të akullit të varur në maje të ndërtesës që ua rrezikonte jetën, ajo shkëputet dhe shkatërron dyert e hyrjes (Video)

Deshi ta thyej copën e madhe të akullit të varur në maje të ndërtesës që ua rrezikonte jetën, ajo shkëputet dhe shkatërron dyert e hyrjes (Video)

Dështime
Cilindra akulli të formuara në mënyrë të përkryer, dolën prej një gypi të ngrirë në Indi (Video)

Cilindra akulli të formuara në mënyrë të përkryer, dolën prej një gypi të ngrirë në Indi (Video)

Fun Lajme
Kërkoi një gotë ujë, stjuardesa e shërbeu me disa akuj: “Prit sa të shkrihen” (Foto)

Kërkoi një gotë ujë, stjuardesa e shërbeu me disa akuj: “Prit sa të shkrihen” (Foto)

Dështime
Brenda hoteleve ku gjithçka është e ndërtuar nga akulli (Foto)

Brenda hoteleve ku gjithçka është e ndërtuar nga akulli (Foto)

Interesante
Lojëra të akullta – seksi: Ja si të flladiteni gjatë netëve të nxehta

Lojëra të akullta – seksi: Ja si të flladiteni gjatë netëve të nxehta

Intimitet dhe Pasion
Harroni luhatjen e duarve: Me ndihmën e këtij truku, llaku në thonj thahet për 60 sekonda (Video)

Harroni luhatjen e duarve: Me ndihmën e këtij truku, llaku në thonj thahet për 60 sekonda (Video)

Manikyr dhe pedikyr