LAJMI I FUNDIT:

Desert

Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt

Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt

Desert
Oriz me qumësht, dardha, fëstëk dhe mjaltë

Oriz me qumësht, dardha, fëstëk dhe mjaltë

Desert
Puding turk kazandibi: Ëmbëlsira të cilën të gjithë e adhurojnë!

Puding turk kazandibi: Ëmbëlsira të cilën të gjithë e adhurojnë!

Desert
Noiset torta – deserti më i brishtë: Kombinimi më i mirë i lajthive dhe ajkës së ëmbël!

Noiset torta – deserti më i brishtë: Kombinimi më i mirë i lajthive dhe ajkës së ëmbël!

Desert
Toptha nga çokollata e bardhë dhe kokosi

Toptha nga çokollata e bardhë dhe kokosi

Desert
Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Desert
Si ato të dyqaneve, por pa sheqer: Toptha Raffaelo, shumë më të shëndetshme

Si ato të dyqaneve, por pa sheqer: Toptha Raffaelo, shumë më të shëndetshme

Desert
Si përgatitet ëmbëlsira nga orizi

Si përgatitet ëmbëlsira nga orizi

Desert
Desert për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao

Desert për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao

Desert
Toptha çokollate nga kikiriku dhe bajamet për adhuruesit e ushqimit të shëndetshëm

Toptha çokollate nga kikiriku dhe bajamet për adhuruesit e ushqimit të shëndetshëm

Desert
Me dy përbërës dhe 30 minuta përgatitje: Receta më e lehtë për një desert me çokollatë që të gjithë e adhurojnë!

Me dy përbërës dhe 30 minuta përgatitje: Receta më e lehtë për një desert me çokollatë që të gjithë e adhurojnë!

Desert
Ëmbëlsirë trengjyrëshe pa e pjekur: Desert i lëngshëm dhe i shijshëm sipas recetës së gjyshes!

Ëmbëlsirë trengjyrëshe pa e pjekur: Desert i lëngshëm dhe i shijshëm sipas recetës së gjyshes!

Desert
Tortë sarajevase apo tortë meraku: Shumë e lehtë dhe e ëmbël!

Tortë sarajevase apo tortë meraku: Shumë e lehtë dhe e ëmbël!

Desert
Desert me çokollatë, pa vezë, margarinë dhe pa asnjë gram miell!

Desert me çokollatë, pa vezë, margarinë dhe pa asnjë gram miell!

Desert
Puding me fara Chia dhe kafe

Puding me fara Chia dhe kafe

Desert
A adhuroni Toblerone? Provoni recetën për një version delikat shtëpiak

A adhuroni Toblerone? Provoni recetën për një version delikat shtëpiak

Desert
Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Desert
Tiramisu me banane: Kremoze dhe shumë e shijshme, vështirë se mund ta harroni!

Tiramisu me banane: Kremoze dhe shumë e shijshme, vështirë se mund ta harroni!

Desert
Sulpitja: Qe se si përgatitet kjo ëmbëlsirë e mrekullueshme turke!

Sulpitja: Qe se si përgatitet kjo ëmbëlsirë e mrekullueshme turke!

Desert
Tiramisu me dredhëza: Deserti më i mirë freskues i cili përgatitet shpejt!

Tiramisu me dredhëza: Deserti më i mirë freskues i cili përgatitet shpejt!

Desert
Toptha çokollate vetëm me tre përbërës; përgatitet për 15 minuta!

Toptha çokollate vetëm me tre përbërës; përgatitet për 15 minuta!

Desert
‘Muffins‘ nga bananet: Ëmbëlsirë e cila do t’ju magjeps me kafshatën e parë!

‘Muffins‘ nga bananet: Ëmbëlsirë e cila do t’ju magjeps me kafshatën e parë!

Desert
Tortë me keks dhe gjalpë dhe tri lloje pudingësh: Deserti më i butë dhe më i shijshëm pa e pjekur!

Tortë me keks dhe gjalpë dhe tri lloje pudingësh: Deserti më i butë dhe më i shijshëm pa e pjekur!

Desert
Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror: Desert shumë i mirë

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror: Desert shumë i mirë

Desert