LAJMI I FUNDIT:
Butrint Avdyli

Butrint Avdyli

52 Artikuj

Fitore Gjonabalaj, zëri i humbur dhe i rikuperuar i muzikës shqipe – artistja që për shumë vite i mungoi skenës flet për rikthimin e saj

Fitore Gjonabalaj, zëri i humbur dhe i rikuperuar i muzikës shqipe – artistja që për shumë vite i mungoi skenës flet për rikthimin e saj

Butrint Avdyli
Premiera e “Guxim” në ‘Cineplexx’ në Prishtinë: Një natë me filmin që guxon të ndikojë

Premiera e “Guxim” në ‘Cineplexx’ në Prishtinë: Një natë me filmin që guxon të ndikojë

Butrint Avdyli
Arrestime të artistëve shqiptarë në Zvicër? Policia kantonale e Cyrihut konfirmon se ka pasur bastisje në klube nate, por nuk specifikon emra

Arrestime të artistëve shqiptarë në Zvicër? Policia kantonale e Cyrihut konfirmon se ka pasur bastisje në klube nate, por nuk specifikon emra

Butrint Avdyli
Monika Salihu mes dy melodive: asaj të jetës dhe karrierës – “Çika e boksierit” flet për muzikën, personalen dhe përkushtimin ndaj fesë

Monika Salihu mes dy melodive: asaj të jetës dhe karrierës – “Çika e boksierit” flet për muzikën, personalen dhe përkushtimin ndaj fesë

Butrint Avdyli
Ekskluzive/ “Të jesh grua e parë e kryeqytetit”, rrëfimi i Kristale Ivezaj Rama: Si u njoha me Përparimin e Prishtinës

Ekskluzive/ “Të jesh grua e parë e kryeqytetit”, rrëfimi i Kristale Ivezaj Rama: Si u njoha me Përparimin e Prishtinës

Butrint Avdyli
Kultura e Lindjes së Mesme në Kosovë, flet kreatorja palestineze që ka hapur ekspozitë në Prishtinë: Fatkeqësisht përmes luftës u njoha me Kosovën

Kultura e Lindjes së Mesme në Kosovë, flet kreatorja palestineze që ka hapur ekspozitë në Prishtinë: Fatkeqësisht përmes luftës u njoha me Kosovën

Butrint Avdyli
Nga muzika te aktrimi, Elvana Gjata në zemër të artit: Jetoni jetën sepse është e shkurtër dhe bëhuni njerëz të mirë

Nga muzika te aktrimi, Elvana Gjata në zemër të artit: Jetoni jetën sepse është e shkurtër dhe bëhuni njerëz të mirë

Butrint Avdyli
Komedia e martesës vazhdon – “Dy Gishtë Mjalt 2” vjen në Prishtinë me Ermal Mamaqin dhe Elvana Gjatën në ‘CineStar’

Komedia e martesës vazhdon – “Dy Gishtë Mjalt 2” vjen në Prishtinë me Ermal Mamaqin dhe Elvana Gjatën në ‘CineStar’

Butrint Avdyli
Nga vështirësitë e emigrantit në Itali, suksesi në balet e deri te fitorja në BBVA – Ilir Shaqiri rrëfen në një “vals kujtimesh” rrugëtimin e tij

Nga vështirësitë e emigrantit në Itali, suksesi në balet e deri te fitorja në BBVA – Ilir Shaqiri rrëfen në një “vals kujtimesh” rrugëtimin e tij

Butrint Avdyli
“Barbie” – Një fenomen global i vitit 2023

“Barbie” – Një fenomen global i vitit 2023

Butrint Avdyli
Petrit Çarkaxhiu në një rrëfim mbi rock-un, arkitekturën dhe ringjalljen e skënës

Petrit Çarkaxhiu në një rrëfim mbi rock-un, arkitekturën dhe ringjalljen e skënës

Butrint Avdyli
Tirana dhe Prishtina hapin dyert për figurat me renome botërore – kujt iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit” gjatë vitit 2023?

Tirana dhe Prishtina hapin dyert për figurat me renome botërore – kujt iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit” gjatë vitit 2023?

Butrint Avdyli
Harmonia që frymëzon: Kori Siparantum, edhe një vit mes suksesesh dhe medaljeve të arta për Kosovën

Harmonia që frymëzon: Kori Siparantum, edhe një vit mes suksesesh dhe medaljeve të arta për Kosovën

Butrint Avdyli
Kosova nikoqire e yjeve: Van Damme, Akon, Taika Waititi e Rita Ora – të famshmit ndërkombëtarë që e vizituan Kosovën gjatë vitit 2023

Kosova nikoqire e yjeve: Van Damme, Akon, Taika Waititi e Rita Ora – të famshmit ndërkombëtarë që e vizituan Kosovën gjatë vitit 2023

Butrint Avdyli
“Krejt çfarë duam për Krishtlindje është ajo” – Mariah Carey, një mbretëreshë e pavdekshme e festave të fundvitit

“Krejt çfarë duam për Krishtlindje është ajo” – Mariah Carey, një mbretëreshë e pavdekshme e festave të fundvitit

Butrint Avdyli
Ekskluzive/ Anna Oxa – diva shqiptare e muzikës italiane, artiste ndërkombëtare e klasit botëror: Kam jetuar si e huaj në Itali

Ekskluzive/ Anna Oxa – diva shqiptare e muzikës italiane, artiste ndërkombëtare e klasit botëror: Kam jetuar si e huaj në Itali

Butrint Avdyli
Albume, çmime prestigjioze e miliona njerëz që i dëgjojnë – sukseset që shënuan gjatë 2023 shqiptaret Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha e Ava Max

Albume, çmime prestigjioze e miliona njerëz që i dëgjojnë – sukseset që shënuan gjatë 2023 shqiptaret Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha e Ava Max

Butrint Avdyli
“Çmenduria” e suksesit të një debutanti, Mal Retkoceri flet për triumfin në Festivalin e RTSh-së: Eurovisioni mbetet dëshira ime

“Çmenduria” e suksesit të një debutanti, Mal Retkoceri flet për triumfin në Festivalin e RTSh-së: Eurovisioni mbetet dëshira ime

Butrint Avdyli
Nga video-skandali i famshëm te shkëlqimi në spektaklet televizive, Juliana Nura: Me gurët që më kanë hedhur, unë ndërtova kështjellën time

Nga video-skandali i famshëm te shkëlqimi në spektaklet televizive, Juliana Nura: Me gurët që më kanë hedhur, unë ndërtova kështjellën time

Butrint Avdyli
Fotoist – Festivali Ndërkombëtar i Fotografisë ndriçon fokusin te fëmijët me nevoja të veçanta nga Qendra ‘Bashkarisht Mundemi’

Fotoist – Festivali Ndërkombëtar i Fotografisë ndriçon fokusin te fëmijët me nevoja të veçanta nga Qendra ‘Bashkarisht Mundemi’

Butrint Avdyli
“Takimet e mia me…”, Blendi Fevziu ndalon në Prishtinë për ‘takimin’ e radhës me lexuesit e librit të tij më të ri

“Takimet e mia me…”, Blendi Fevziu ndalon në Prishtinë për ‘takimin’ e radhës me lexuesit e librit të tij më të ri

Butrint Avdyli
Soni Malaj – “E vogla” e hiteve të dikurshme, sot një “E madhe” në rrethin e artistëve të suksesshëm: Nuk jam larguar kurrë nga skena

Soni Malaj – “E vogla” e hiteve të dikurshme, sot një “E madhe” në rrethin e artistëve të suksesshëm: Nuk jam larguar kurrë nga skena

Butrint Avdyli
Të qeshura pa fund në “Zurich Shqip Up Comedy” – festivali më i madh i ‘stand up’ komedisë në Zvicër mbledh bashkë shqiptarët në një vend

Të qeshura pa fund në “Zurich Shqip Up Comedy” – festivali më i madh i ‘stand up’ komedisë në Zvicër mbledh bashkë shqiptarët në një vend

Butrint Avdyli
“Shpirti bardhësohet e zbukurohet pas sfidave të jetës” – rrëfimi i veçantë i Desës, vajza që ia doli të mposhtë kancerin e mbështetur nga miq si Duda Balje

“Shpirti bardhësohet e zbukurohet pas sfidave të jetës” – rrëfimi i veçantë i Desës, vajza që ia doli të mposhtë kancerin e mbështetur nga miq si Duda Balje

Butrint Avdyli