LAJMI I FUNDIT:

Zveçan

263 Artikuj

Persona të panjohur djegin flamurin e Kosovës në Zveçan

Persona të panjohur djegin flamurin e Kosovës në Zveçan

Kronika e Zezë
Dikush hoqi flamurin serb nga kalaja e Zveçanit, policia merr një ankesë

Dikush hoqi flamurin serb nga kalaja e Zveçanit, policia merr një ankesë

Kosovë
Osmani: Vuçiqi qëndron pas sulmit në Banjskë, ma konfirmuan aleatët

Osmani: Vuçiqi qëndron pas sulmit në Banjskë, ma konfirmuan aleatët

Kosovë
Provokimet me grafite në komunat veriore – prokuroria thotë se po heton rastin në koordinim me policinë

Provokimet me grafite në komunat veriore – prokuroria thotë se po heton rastin në koordinim me policinë

Kosovë
Dërgimi i provave jashtë vendit, vonon ngritjen e aktakuzës për Banjskën

Dërgimi i provave jashtë vendit, vonon ngritjen e aktakuzës për Banjskën

Kosovë
Rikthimi grafiteve të “Brigadës së Veriut”, ekspertët i konsiderojnë alarm për sigurinë

Rikthimi grafiteve të “Brigadës së Veriut”, ekspertët i konsiderojnë alarm për sigurinë

Kosovë
Pas veriut të Mitrovicës, grafite të ngjashme shfaqen edhe në tri komunat tjera veriore – policia nis hetimet

Pas veriut të Mitrovicës, grafite të ngjashme shfaqen edhe në tri komunat tjera veriore – policia nis hetimet

Kosovë
Aktakuzë kundër dy serbëve për sulm ndaj KFOR-it

Aktakuzë kundër dy serbëve për sulm ndaj KFOR-it

Kosovë
Shpallja e zgjedhjeve të reja në veri pritet të zgjasë disa muaj

Shpallja e zgjedhjeve të reja në veri pritet të zgjasë disa muaj

Kosovë
Policia vazhdon bastisjet në Zveçan, gjen thasë të tjerë me rërë që përdoreshin për barrikada

Policia vazhdon bastisjet në Zveçan, gjen thasë të tjerë me rërë që përdoreshin për barrikada

Kronika e Zezë
Dëmtohet shenja me stemën e Republikës së Kosovës në Zveçan – policia nis hetimet

Dëmtohet shenja me stemën e Republikës së Kosovës në Zveçan – policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Vidhet një depo me gjëra ushqimore e preparate për pastrim në Zveçan, rasti po hetohet

Vidhet një depo me gjëra ushqimore e preparate për pastrim në Zveçan, rasti po hetohet

Kronika e Zezë
Largimi i billbordeve me figurën e Vuçiqit e Putinit, deklarata e ministrit Sveçla dhe e ish-drejtorit të Policisë, Qalaj

Largimi i billbordeve me figurën e Vuçiqit e Putinit, deklarata e ministrit Sveçla dhe e ish-drejtorit të Policisë, Qalaj

Kosovë
Qalaj: Largimi i billbordit në Zveçan veprim i duhur, por nuk e kuptoj praninë e ministrit të Brendshëm aty

Qalaj: Largimi i billbordit në Zveçan veprim i duhur, por nuk e kuptoj praninë e ministrit të Brendshëm aty

Siguri
Kush kërkoi “rrëzimin” e Putinit dhe Vuçiqit në Zveçan, Veton Elshani tregon detajet

Kush kërkoi “rrëzimin” e Putinit dhe Vuçiqit në Zveçan, Veton Elshani tregon detajet

Siguri
Sveçla: Sot janë larguar billbordet ilegale me simbole dhe imazhe të diktatorëve e agresorëve serbë në Zveçan

Sveçla: Sot janë larguar billbordet ilegale me simbole dhe imazhe të diktatorëve e agresorëve serbë në Zveçan

Kosovë
Dogana e Kosovës konfiskon mallra të kontrabanduara në Zveçan

Dogana e Kosovës konfiskon mallra të kontrabanduara në Zveçan

Siguri
Policia aksion në Zveçan, dyshohet se në një depo kishte mallra të kontrabanduara

Policia aksion në Zveçan, dyshohet se në një depo kishte mallra të kontrabanduara

Kosovë
Nis nënshkrimi i peticionit në Zveçan për shkarkimin e kryetarit

Nis nënshkrimi i peticionit në Zveçan për shkarkimin e kryetarit

Komunat
Dhuna që çoi tek rritja e KFOR-it në Kosovë, viti i ndryshimit të qasjes nga NATO

Dhuna që çoi tek rritja e KFOR-it në Kosovë, viti i ndryshimit të qasjes nga NATO

Siguri
Haliti: Aleksandar Vulin ishte në Kosovë kur ndodhi sulmi në Banjskë

Haliti: Aleksandar Vulin ishte në Kosovë kur ndodhi sulmi në Banjskë

Kosovë
Ekspertët e sigurisë kritika Kurtit: Publikimi i informacioneve të ndjeshme për luftë ngjall panik te populli

Ekspertët e sigurisë kritika Kurtit: Publikimi i informacioneve të ndjeshme për luftë ngjall panik te populli

Siguri
AUV konfiskon produkte të mishit pa afat që ishin në kompleksin “Rajska Banja” në Zveçan

AUV konfiskon produkte të mishit pa afat që ishin në kompleksin “Rajska Banja” në Zveçan

Elfije Boletini