LAJMI I FUNDIT:

Zjarret

163 Artikuj

​Zjarret në Rugovë, flet ministri Mehaj

​Zjarret në Rugovë, flet ministri Mehaj

Kosovë
Vazhdon përballja me zjarret në Shqipëri, situatë më e rëndë në Karaburun

Vazhdon përballja me zjarret në Shqipëri, situatë më e rëndë në Karaburun

Shqipëri
Angellov: Mundësitë për shuarjen e zjarreve janë të kufizuara, qytetarët të kenë kujdes

Angellov: Mundësitë për shuarjen e zjarreve janë të kufizuara, qytetarët të kenë kujdes

Maqedonia e Veriut
Nepali “harron coronavirusin”, po lufton me zjarret më të këqija në pyje në vite

Nepali “harron coronavirusin”, po lufton me zjarret më të këqija në pyje në vite

Azia
Një qytet australian rrezikohet nga zjarri, në mes të bllokimit për shkak të coronavirusit

Një qytet australian rrezikohet nga zjarri, në mes të bllokimit për shkak të coronavirusit

Australia
Zjarret që shkrumbuan gjithçka në Oregon të SHBA-së

Zjarret që shkrumbuan gjithçka në Oregon të SHBA-së

Nga Bota
Çfarë i bën zjarret masive të Kalifornisë kaq të pazakonta?

Çfarë i bën zjarret masive të Kalifornisë kaq të pazakonta?

Nga Bota
Zjarret në Kaliforni kanë lënë të vdekur së paku pesë persona, një pilot vdiq pasi u rrëzua helikopteri

Zjarret në Kaliforni kanë lënë të vdekur së paku pesë persona, një pilot vdiq pasi u rrëzua helikopteri

Nga Bota
Ministria e Mbrojtjes njofton për situatën e zjarreve në Shqipëri, 10 vatra mbeten ende aktive

Ministria e Mbrojtjes njofton për situatën e zjarreve në Shqipëri, 10 vatra mbeten ende aktive

Shqipëri
Maqedoni: DMSH alarm për rritje të rrezikut nga zjarret, apelohet për kujdes

Maqedoni: DMSH alarm për rritje të rrezikut nga zjarret, apelohet për kujdes

Maqedonia e Veriut
Zjarrvënia në pyjet e Drenasit, reagon Lladrovci

Zjarrvënia në pyjet e Drenasit, reagon Lladrovci

Kosovë
Zjarri i kishte shkatërruar shtëpinë, burri nga Australia fiton lotarinë

Zjarri i kishte shkatërruar shtëpinë, burri nga Australia fiton lotarinë

Interesante
I merr shkëndijat dhe i hedh në fusha të thata: Ekspertët tregojnë se si një lloj i zogjve në Australi po e bën krizën e zjarreve edhe më të rëndë

I merr shkëndijat dhe i hedh në fusha të thata: Ekspertët tregojnë se si një lloj i zogjve në Australi po e bën krizën e zjarreve edhe më të rëndë

Nga Bota
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Shtatë të vdekur nga zjarret në Australi

Shtatë të vdekur nga zjarret në Australi

Nga Bota
Zjarret në Australi, zjarrfikësit duke bërë pushimin e tyre të parë – vetëm pas 24 orësh

Zjarret në Australi, zjarrfikësit duke bërë pushimin e tyre të parë – vetëm pas 24 orësh

Nga Bota
Çfarë guximi! Gruaja rrezikon jetën për të shpëtuar një koala nga zjarret në Australi

Çfarë guximi! Gruaja rrezikon jetën për të shpëtuar një koala nga zjarret në Australi

Nga Bota
Vendi më i sigurt për artin!?

Vendi më i sigurt për artin!?

Cult+
ISIS me strategji tjetër hakmarrëse, paralajmërojnë “masakër ekologjike” pas vdekjes së al-Baghdadit

ISIS me strategji tjetër hakmarrëse, paralajmërojnë “masakër ekologjike” pas vdekjes së al-Baghdadit

Nga Bota
Zjarret përfshijnë edhe zonat e banuara në Los Angeles, pamje që tregojnë tmerrin dhe momentin kur njerëzit lënë shtëpitë e tyre

Zjarret përfshijnë edhe zonat e banuara në Los Angeles, pamje që tregojnë tmerrin dhe momentin kur njerëzit lënë shtëpitë e tyre

Nga Bota
Zjarret në Kaliforni, rreth 500 mijë persona pa energji elektrike

Zjarret në Kaliforni, rreth 500 mijë persona pa energji elektrike

Nga Bota
Vazhdojnë edhe sot përpjekjet për shuarjen e zjarrit në malet e Gjakovës, nuk ka rrezik për banorët

Vazhdojnë edhe sot përpjekjet për shuarjen e zjarrit në malet e Gjakovës, nuk ka rrezik për banorët

Kosovë
Haradinaj: Shpërthimi i zjarreve në komunën e Gjakovës është shqetësues

Haradinaj: Shpërthimi i zjarreve në komunën e Gjakovës është shqetësues

Kosovë
Shëngjinit i kthehet normaliteti, shuhen vatrat e zjarreve

Shëngjinit i kthehet normaliteti, shuhen vatrat e zjarreve

Shqipëri