LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet parlamentare 2021

1491 Artikuj

Top pesë ngjarjet politike që e karakterizuan vitin 2021

Top pesë ngjarjet politike që e karakterizuan vitin 2021

Besnike Salihu
Ekspertët e BE-së në Kosovë: Gjatë fushatës së zgjedhjeve të 14 shkurtit nuk u respektuan masat kundër pandemisë

Ekspertët e BE-së në Kosovë: Gjatë fushatës së zgjedhjeve të 14 shkurtit nuk u respektuan masat kundër pandemisë

Kosovë
Aktakuzë kundër kryetarit të Kllokotit, Bozhidar Dejanoviq për zgjedhjet e 14 shkurtit

Aktakuzë kundër kryetarit të Kllokotit, Bozhidar Dejanoviq për zgjedhjet e 14 shkurtit

Kosovë
SHBA apel shtetasve të saj për kujdes, nuk përjashton mundësinë për trazira në Shqipëri gjate zgjedhjeve

SHBA apel shtetasve të saj për kujdes, nuk përjashton mundësinë për trazira në Shqipëri gjate zgjedhjeve

Shqipëri
DnV me raport përfundimtar: Zgjedhjet e 14 shkurtit në përputhje me standardet demokratike

DnV me raport përfundimtar: Zgjedhjet e 14 shkurtit në përputhje me standardet demokratike

Kosovë
Nga sa deputetë do të merrnin subjektet politike nëse në Kosovë do të aplikohej sistemi zgjedhor i Shqipërisë?

Nga sa deputetë do të merrnin subjektet politike nëse në Kosovë do të aplikohej sistemi zgjedhor i Shqipërisë?

Ismail Jakupi
Apeli lë në paraburgim dy persona për keqpërdorim të votave

Apeli lë në paraburgim dy persona për keqpërdorim të votave

Kosovë
Sot mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Sot mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Kosovë
Zgjedhjet rriten numrin e të infektuarve me COVID-19

Zgjedhjet rriten numrin e të infektuarve me COVID-19

Kosovë
Emrat e kandidatëve për deputetë që pritet t’i zëvendësojnë ministrat e ardhshëm të Qeverisë Kurti 2

Emrat e kandidatëve për deputetë që pritet t’i zëvendësojnë ministrat e ardhshëm të Qeverisë Kurti 2

Jehona Hulaj
Votat për Kurtin kryeministër e Osmanin presidente – gjithçka nga takimet e deritashme

Votat për Kurtin kryeministër e Osmanin presidente – gjithçka nga takimet e deritashme

Xhejlane Kaçiu
Buxhetit të Prishtinës iu shtuan 20 mijë euro nga gjobat e shqiptuara gjatë fushatës, tri parti politike ende nuk i kanë paguar

Buxhetit të Prishtinës iu shtuan 20 mijë euro nga gjobat e shqiptuara gjatë fushatës, tri parti politike ende nuk i kanë paguar

Jehona Hulaj
Sot mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së

Sot mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së

Kosovë
Transferimi i pushtetit në Kosovë, sërish në ushtrues detyre

Transferimi i pushtetit në Kosovë, sërish në ushtrues detyre

Kosovë
Hulumtimi i NDI: Gjatë fushatës elektorale në Kosovë ka pasur numër të madh të lajmeve të rreme dhe diskurs me përmbajtje seksiste

Hulumtimi i NDI: Gjatë fushatës elektorale në Kosovë ka pasur numër të madh të lajmeve të rreme dhe diskurs me përmbajtje seksiste

Kosovë
Deputeti egjiptian, Krasniqi: Do ta votojmë qeverinë e re

Deputeti egjiptian, Krasniqi: Do ta votojmë qeverinë e re

Kosovë
Krejt çka ndodhi dhe u tha në takimet e Kurtit dhe Osmanit me Hoxhajn e Haradinajn

Krejt çka ndodhi dhe u tha në takimet e Kurtit dhe Osmanit me Hoxhajn e Haradinajn

Mirjeta Hajzeraj
Komisionerët e dyshuar për manipulim me vota në “listën e zezë” të KQZ-së

Komisionerët e dyshuar për manipulim me vota në “listën e zezë” të KQZ-së

Kosovë
Albana Bytyqi e AAK-së: Ndihemi të kërcënuar nga burri i ish-ministres Meliza Haradinaj

Albana Bytyqi e AAK-së: Ndihemi të kërcënuar nga burri i ish-ministres Meliza Haradinaj

Kosovë
Duda Balje falënderon të gjithë ata që e mbështetën për t’u bërë deputete

Duda Balje falënderon të gjithë ata që e mbështetën për t’u bërë deputete

Kosovë
Ambasadori italian: S’ka kohë për të humbur, të formohen institucionet

Ambasadori italian: S’ka kohë për të humbur, të formohen institucionet

Kosovë
Pas certifikimit të zgjedhjeve, Haradinaj falënderon votuesit dhe i fton të besojnë në AAK

Pas certifikimit të zgjedhjeve, Haradinaj falënderon votuesit dhe i fton të besojnë në AAK

Politikë
Pasi nuk fitoi mandatin e deputetes, Haradinaj Stublla: Skema kriminale funksionoi

Pasi nuk fitoi mandatin e deputetes, Haradinaj Stublla: Skema kriminale funksionoi

Kosovë
Pas certifikimit të zgjedhjeve, BE pret formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

Pas certifikimit të zgjedhjeve, BE pret formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

Kosovë