LAJMI I FUNDIT:

Zëri i Amerikës

44 Artikuj

Impiantet e plehrave, dyshime për implikime të reja të zyrtarëve të lartë në Shqipëri

Impiantet e plehrave, dyshime për implikime të reja të zyrtarëve të lartë në Shqipëri

Shqipëri
Rriten shqetësimet rreth furnizimit me ushqim në botë, pas pezullimit të marrëveshjes për grurin nga Rusia

Rriten shqetësimet rreth furnizimit me ushqim në botë, pas pezullimit të marrëveshjes për grurin nga Rusia

Botë
Shqipëria i lufton zjarret me pajisje 50 vjet të vjetra

Shqipëria i lufton zjarret me pajisje 50 vjet të vjetra

Shqipëri
Rusia bllokon disa faqe në internet, në mesin e tyre edhe Zëri i Amerikës e BBC

Rusia bllokon disa faqe në internet, në mesin e tyre edhe Zëri i Amerikës e BBC

Nga Bota
Hetimi për impiantet e plehrave, Rama: Përfshirësit duhet të marrin ndëshkimin e merituar

Hetimi për impiantet e plehrave, Rama: Përfshirësit duhet të marrin ndëshkimin e merituar

Shqipëri
Turqia kërkon nga tri media prestigjioze botërore të marrin licencat për operim brenda 72 orëve, ose t’u bllokohet qasja

Turqia kërkon nga tri media prestigjioze botërore të marrin licencat për operim brenda 72 orëve, ose t’u bllokohet qasja

Turqia
Analistët evropianë: Kremlini nxitëse e krizës energjetike, zyrtarët rusë po provokojnë mosmarrëveshje politike

Analistët evropianë: Kremlini nxitëse e krizës energjetike, zyrtarët rusë po provokojnë mosmarrëveshje politike

Energjetika
Sekretarja Yellen: Konkurrenca duhet të mbështetet te parimet ekonomike, jo taksa të ulëta

Sekretarja Yellen: Konkurrenca duhet të mbështetet te parimet ekonomike, jo taksa të ulëta

Botë
Pas 30 vitesh karrierë, pensionohet gazetari Ilir Ikonomi, jep edicionin e fundit të lajmeve në “Zërin e Amerikës”

Pas 30 vitesh karrierë, pensionohet gazetari Ilir Ikonomi, jep edicionin e fundit të lajmeve në “Zërin e Amerikës”

Kosovë
Rusët me metoda të reja të dezinformimit për të ndikuar tek amerikanët

Rusët me metoda të reja të dezinformimit për të ndikuar tek amerikanët

Amerika
VOA: Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

VOA: Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

Amerika
Bashkimi Evropian në kërkim të ribalancimit të marrëdhënieve tregtare me Kinën

Bashkimi Evropian në kërkim të ribalancimit të marrëdhënieve tregtare me Kinën

Botë
Huawei në rrezik përballë sanksioneve tregtare amerikane

Huawei në rrezik përballë sanksioneve tregtare amerikane

Botë
Grekët do të bojkotojnë mallrat turke pas shndërrimit të Aja Sofias në xhami

Grekët do të bojkotojnë mallrat turke pas shndërrimit të Aja Sofias në xhami

Botë
Pse Turqia e ka përballuar kaq mirë COVID-19?

Pse Turqia e ka përballuar kaq mirë COVID-19?

Nga Bota
Shqiptaro-amerikani Elez Biberaj në krye të Zërit të Amerikës

Shqiptaro-amerikani Elez Biberaj në krye të Zërit të Amerikës

Kosovë
BE-ja ende pa vendim për rihapjen e kufijve pas pandemisë COVID-19

BE-ja ende pa vendim për rihapjen e kufijve pas pandemisë COVID-19

Botë
Freedom House: Demokracia në Shqipëri shënon rënie, udhëheqësit në Ballkan sulmojnë haptazi institucionet demokratike

Freedom House: Demokracia në Shqipëri shënon rënie, udhëheqësit në Ballkan sulmojnë haptazi institucionet demokratike

Shqipëri
Ku shkuan fondet qeveritare për ndihmë ekonomike të bizneseve amerikane?

Ku shkuan fondet qeveritare për ndihmë ekonomike të bizneseve amerikane?

Botë
‘Zëri i Amerikës’: Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë

‘Zëri i Amerikës’: Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë

Kosovë
Të dyshuar me coronavirus, momenti kur policia kineze detyron familjet të futen në karantinë

Të dyshuar me coronavirus, momenti kur policia kineze detyron familjet të futen në karantinë

Nga Bota
Rama: SHBA-ja e transformoi rajonin e Ballkanit Perëndimor

Rama: SHBA-ja e transformoi rajonin e Ballkanit Perëndimor

Shqipëri
Trump optimist për bisedimet tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian

Trump optimist për bisedimet tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian

Të Tjera
Thellohen paqartësitë rreth formimit të qeverisë së re të Kosovës

Thellohen paqartësitë rreth formimit të qeverisë së re të Kosovës

Kosovë