LAJMI I FUNDIT:

Zaporizhia

16 Artikuj

Pas Khersonit, forcat ruse do të largohen edhe nga centrali bërthamor i Zaporizhia?

Pas Khersonit, forcat ruse do të largohen edhe nga centrali bërthamor i Zaporizhia?

Nga Bota
Pamje që tregojnë pasojat, pas bombardimeve në centralin bërthamor Zaporizhzhia në Ukrainë

Pamje që tregojnë pasojat, pas bombardimeve në centralin bërthamor Zaporizhzhia në Ukrainë

Nga Bota
‘Po luani me zjarrin’, paralajmëron OKB – pas bombardimeve në centralin bërthamor Zaporizhzhia në Ukrainë

‘Po luani me zjarrin’, paralajmëron OKB – pas bombardimeve në centralin bërthamor Zaporizhzhia në Ukrainë

Nga Bota
Mijëra punonjës të termocentralit bërthamor të Zaporizhias refuzojnë të bashkëpunojnë me Rusinë

Mijëra punonjës të termocentralit bërthamor të Zaporizhias refuzojnë të bashkëpunojnë me Rusinë

Evropa
Rusët granatojnë qytetin Zaporizhzhia, humbin jetën të paktën 17 civilë ukrainas

Rusët granatojnë qytetin Zaporizhzhia, humbin jetën të paktën 17 civilë ukrainas

Evropa
Qyteti ku ndodhet centrali bërthamor i Zaporizhias granatohet nga forcat ruse

Qyteti ku ndodhet centrali bërthamor i Zaporizhias granatohet nga forcat ruse

Evropa
Drejtori i centralit bërthamor Zaporizhia është arrestuar nga patrulla ruse

Drejtori i centralit bërthamor Zaporizhia është arrestuar nga patrulla ruse

Evropa
Numri i viktimave nga sulmi në Zaporizhzhia u rrit në të paktën 30

Numri i viktimave nga sulmi në Zaporizhzhia u rrit në të paktën 30

Evropa
Inspektorët ndërkombëtarë kërkojnë marrjen e masave “urgjente” në Zaporizhja

Inspektorët ndërkombëtarë kërkojnë marrjen e masave “urgjente” në Zaporizhja

Nga Bota
Centrali bërthamor i Zaporizhzhia në Ukrainë humbet sërish lidhjen kryesore me rrjetin elektrik

Centrali bërthamor i Zaporizhzhia në Ukrainë humbet sërish lidhjen kryesore me rrjetin elektrik

Nga Bota
Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë në kohë lufte – a po rrezikohet përsëritja e skenarit të Çernobilit apo Fukushimës?

Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë në kohë lufte – a po rrezikohet përsëritja e skenarit të Çernobilit apo Fukushimës?

Evropa
Shefi i OKB-së thotë se energjia elektrike e prodhuar në centralin bërthamor të Zaporizhzhia i përket Ukrainës

Shefi i OKB-së thotë se energjia elektrike e prodhuar në centralin bërthamor të Zaporizhzhia i përket Ukrainës

Evropa
Putin dhe Macron bien dakord që termocentrali bërthamor Zaporizhzhia të vizitohet nga inspektorët e Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike

Putin dhe Macron bien dakord që termocentrali bërthamor Zaporizhzhia të vizitohet nga inspektorët e Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike

Evropa
Ukraina mund ta mbyllë termocentralin më të madh bërthamor në Evropë që gjendet në Zaporizhzhia

Ukraina mund ta mbyllë termocentralin më të madh bërthamor në Evropë që gjendet në Zaporizhzhia

Evropa
Jepte këshilla në Instagram për kujdes ndaj fëmijëve, kapet duke e shqelmuar të birin e saj (Video)

Jepte këshilla në Instagram për kujdes ndaj fëmijëve, kapet duke e shqelmuar të birin e saj (Video)

Dështime
Vetëvritet duke u hedhur nga kati i tetë, por mbyti edhe një fëmijë që i ra sipër (Foto)

Vetëvritet duke u hedhur nga kati i tetë, por mbyti edhe një fëmijë që i ra sipër (Foto)

Nga Bota