LAJMI I FUNDIT:

Wess Mitchell

42 Artikuj

Mitchell: BE të shtojë presionin, Kosovë-Serbi të përfundojë me njohje

Mitchell: BE të shtojë presionin, Kosovë-Serbi të përfundojë me njohje

Kosovë
Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Samiti i Ballkanit Perëndimor në Prishtinë dhe vendimi i ri i Qeverisë për targat – top lajmet e javës

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Samiti i Ballkanit Perëndimor në Prishtinë dhe vendimi i ri i Qeverisë për targat – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Samiti rajonal për sigurinë, paqen e ekonominë – deklarata e Kurtit, ambasadorit Hovenier, Peach e Mitchell  

Samiti rajonal për sigurinë, paqen e ekonominë – deklarata e Kurtit, ambasadorit Hovenier, Peach e Mitchell  

Kosovë
Mitchell: Rusia do të kompensojë humbjet në Ukrainë duke shkaktuar jostabilitet në Ballkan

Mitchell: Rusia do të kompensojë humbjet në Ukrainë duke shkaktuar jostabilitet në Ballkan

Kosovë
Në Prishtinë do të mbahet samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan – organizuar nga The Economist

Në Prishtinë do të mbahet samiti rajonal për sigurinë, ekonominë dhe paqen në Ballkan – organizuar nga The Economist

Siguri
Mitchell: Marrëveshja e Prespës është shembull pozitiv që duhet të shpërblehet

Mitchell: Marrëveshja e Prespës është shembull pozitiv që duhet të shpërblehet

Maqedonia e Veriut
Ish ambasadori Philip Reeker do ta zëvendësojë Wess Mitchell

Ish ambasadori Philip Reeker do ta zëvendësojë Wess Mitchell

Maqedonia e Veriut
Mitchell-Dimitrov: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO është moment historik

Mitchell-Dimitrov: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO është moment historik

Politikë
Dorëhiqet ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchell, i angazhuar edhe për Kosovën

Dorëhiqet ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchell, i angazhuar edhe për Kosovën

Kosovë
Mickoski i përgjigjet Mitchellit: Marrëveshja me Greqinë e dëmton vendin tim

Mickoski i përgjigjet Mitchellit: Marrëveshja me Greqinë e dëmton vendin tim

Bashkim Iljazi
Deputeti i LSDM-së nga Kuvendi e lexon letrën e sekretarit amerikan dërguar Mickoskit

Deputeti i LSDM-së nga Kuvendi e lexon letrën e sekretarit amerikan dërguar Mickoskit

Amir Jakupi
Mitchell deri tek Mickoski: Jemi të zhgënjyer nga anëtarët e OBRM-PDUKM-së

Mitchell deri tek Mickoski: Jemi të zhgënjyer nga anëtarët e OBRM-PDUKM-së

Amir Jakupi
Mitchell: SHBA pret zgjidhje afatgjatë të çështjes së Kosovës

Mitchell: SHBA pret zgjidhje afatgjatë të çështjes së Kosovës

Politikë
Thaçi e Haradinaj takojnë ndihmës-sekretarin Mitchell: Mbështetja amerikane në procesin e dialogut është jetike

Thaçi e Haradinaj takojnë ndihmës-sekretarin Mitchell: Mbështetja amerikane në procesin e dialogut është jetike

Kosovë
Mitchell: Maqedonia është pranë mundësisë historike, opozita t’i inkurajojë qytetarët të votojnë (Video)

Mitchell: Maqedonia është pranë mundësisë historike, opozita t’i inkurajojë qytetarët të votojnë (Video)

Rexhep Azizi
Mickoski ka porositur Mitchell se për OBRM-PDUKM-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

Mickoski ka porositur Mitchell se për OBRM-PDUKM-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

Rexhep Azizi
Zaev: Qytetarët do të vendosin për të ardhmen e tyre në referendum (Video)

Zaev: Qytetarët do të vendosin për të ardhmen e tyre në referendum (Video)

Rexhep Azizi
Dimitrov: Anëtarësimi në Aleancë kontribuon në sigurinë dhe prosperitetin e Maqedonisë

Dimitrov: Anëtarësimi në Aleancë kontribuon në sigurinë dhe prosperitetin e Maqedonisë

Amir Jakupi
Departamenti Amerikan i Shtetit shpreson për referendum të suksesshëm në Maqedoni

Departamenti Amerikan i Shtetit shpreson për referendum të suksesshëm në Maqedoni

Politikë
Hahn vjen për vizitë në Maqedoni

Hahn vjen për vizitë në Maqedoni

Amir Jakupi
Mattis dhe Mitchell për vizitë zyrtare në Maqedoni

Mattis dhe Mitchell për vizitë zyrtare në Maqedoni

Amir Jakupi
Wess Mitchell të enjten për vizitë zyrtare në Shkup

Wess Mitchell të enjten për vizitë zyrtare në Shkup

Bashkim Iljazi
Thaçi bisedë telefonike me ndihmës-sekretarin amerikan: U pajtuam për intensifikimin e përpjekjeve për një marrëveshje Kosovë-Serbi

Thaçi bisedë telefonike me ndihmës-sekretarin amerikan: U pajtuam për intensifikimin e përpjekjeve për një marrëveshje Kosovë-Serbi

Kosovë
Dimitrov: E rëndësishme është mbështetja e vazhdueshme e SHBA-së

Dimitrov: E rëndësishme është mbështetja e vazhdueshme e SHBA-së

Amir Jakupi