LAJMI I FUNDIT:

Volodymyr Zelensky

1226 Artikuj

Zelensky e fton Siljanovska Davkovën të vizitojë Ukrainën

Zelensky e fton Siljanovska Davkovën të vizitojë Ukrainën

Politikë
Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Evropa
Zelensky telefonon Ramën, e informon për situatën në Ukrainë

Zelensky telefonon Ramën, e informon për situatën në Ukrainë

Shqipëri
Ukraina bombardon portin ku është zhvendosur flota ruse e Detit të Zi

Ukraina bombardon portin ku është zhvendosur flota ruse e Detit të Zi

Nga Bota
Pentagoni zotohet të vazhdojë të dërgojë armë në Ukrainë

Pentagoni zotohet të vazhdojë të dërgojë armë në Ukrainë

Nga Bota
Hyn në fuqi ligji i ri i Ukrainës për mobilizim

Hyn në fuqi ligji i ri i Ukrainës për mobilizim

Nga Bota
Zelensky flet për ofensivën ruse në rajonin e Kharkivit

Zelensky flet për ofensivën ruse në rajonin e Kharkivit

Evropa
Zelensky: Rusia po humbet këmbësorinë

Zelensky: Rusia po humbet këmbësorinë

Nga Bota
Zelensky nënshkruan dy ligje të reja rreth shërbimit ushtarak

Zelensky nënshkruan dy ligje të reja rreth shërbimit ushtarak

Nga Bota
Forcat ukrainase rrëzojnë 20 dronë rusë në Kharkiv

Forcat ukrainase rrëzojnë 20 dronë rusë në Kharkiv

Evropa
Ukraina sulmon me dronë luftarak Krimenë

Ukraina sulmon me dronë luftarak Krimenë

Evropa
NATO: Rusët nuk kanë numra dhe aftësi për përparim strategjik në Ukrainë

NATO: Rusët nuk kanë numra dhe aftësi për përparim strategjik në Ukrainë

Nga Bota
Zelensky thotë se situata është “e vështirë”, gjatë vizitës së tij në Kharkiv

Zelensky thotë se situata është “e vështirë”, gjatë vizitës së tij në Kharkiv

Nga Bota
Zelensky shtyn “të gjitha ngjarjet ndërkombëtare” për ditët në vijim

Zelensky shtyn “të gjitha ngjarjet ndërkombëtare” për ditët në vijim

Nga Bota
Zelensky anulon udhëtimin në Spanjë dhe Portugali ndërsa situata në Kharkiv është ‘jashtëzakonisht e vështirë’

Zelensky anulon udhëtimin në Spanjë dhe Portugali ndërsa situata në Kharkiv është ‘jashtëzakonisht e vështirë’

Nga Bota
Forcat ukrainase rrëzojnë një aeroplan luftarak rus Su-25 në rajonin e Donetskut

Forcat ukrainase rrëzojnë një aeroplan luftarak rus Su-25 në rajonin e Donetskut

Evropa
SHBA njofton paketën e radhës 370 milionë euroshe për Ukrainën

SHBA njofton paketën e radhës 370 milionë euroshe për Ukrainën

Evropa
Zelensky shkarkon kreun e Gardës Shtetërore ukrainase pas përpjekjes për atentat ndaj tij

Zelensky shkarkon kreun e Gardës Shtetërore ukrainase pas përpjekjes për atentat ndaj tij

Evropa
Zelenskyy me urime për Siljanovskën: E vlerësojmë mbështetjen e Shkupit në luftën kundër pushtimit rus

Zelenskyy me urime për Siljanovskën: E vlerësojmë mbështetjen e Shkupit në luftën kundër pushtimit rus

Maqedonia e Veriut
Zelensky për sulmet ruse: Mbi  50 raketa dhe 20 dronë u lëshuan në vendin tonë, Putini është nazist

Zelensky për sulmet ruse: Mbi  50 raketa dhe 20 dronë u lëshuan në vendin tonë, Putini është nazist

Evropa
Parandalohet atentati ndaj Zelenskyt, pjesëtarët e inteligjencës ukrainase arrestojnë agjentët rusë – planifikonin rrëmbimin dhe vrasjen e tij

Parandalohet atentati ndaj Zelenskyt, pjesëtarët e inteligjencës ukrainase arrestojnë agjentët rusë – planifikonin rrëmbimin dhe vrasjen e tij

Evropa
Zelensky: Ukrainasit gjunjëzohen vetëm në lutje dhe kurrë para pushtuesve

Zelensky: Ukrainasit gjunjëzohen vetëm në lutje dhe kurrë para pushtuesve

Evropa
Rusia lëshoi ​​një urdhër-arrest për Zelenskyn

Rusia lëshoi ​​një urdhër-arrest për Zelenskyn

Evropa
Zelensky tregon se me çfarë faze të re të pushtimit rus po ballafaqohet Ukraina

Zelensky tregon se me çfarë faze të re të pushtimit rus po ballafaqohet Ukraina

Evropa