LAJMI I FUNDIT:

Vladimir Putin

2689 Artikuj

“Askush nuk do të të gjejë kurrë”: Një i mbijetuar i torturës së Shërbimit të Sigurisë të Rusisë tregon historinë e tij

“Askush nuk do të të gjejë kurrë”: Një i mbijetuar i torturës së Shërbimit të Sigurisë të Rusisë tregon historinë e tij

Evropa
Ukrainasit kopjojnë armën më të mirë të Putinit

Ukrainasit kopjojnë armën më të mirë të Putinit

Evropa
Erdogan thuhet se ka një propozim të ri për Ukrainën dhe Rusinë – marrëveshja e paqes përmban shtatë pika kyçe

Erdogan thuhet se ka një propozim të ri për Ukrainën dhe Rusinë – marrëveshja e paqes përmban shtatë pika kyçe

Turqia
Putin: Rusia u detyrua të sulmojë objektet energjetike të Ukrainës

Putin: Rusia u detyrua të sulmojë objektet energjetike të Ukrainës

Evropa
Disidenti tjetër rus i cili e vuri jetën e vet në rrezik

Disidenti tjetër rus i cili e vuri jetën e vet në rrezik

Opinione
Veriu i Kosovës në sytë e gazetarëve britanikë: Vuçiq po planifikon një pushtim me ndihmën e aleatit të tij Putin

Veriu i Kosovës në sytë e gazetarëve britanikë: Vuçiq po planifikon një pushtim me ndihmën e aleatit të tij Putin

Kosovë
Kush vrau në Moskë?

Kush vrau në Moskë?

Janusz Bugajski
Miku i Rusisë zgjedhet presidenti i ri sllovak

Miku i Rusisë zgjedhet presidenti i ri sllovak

Evropa
A do përballet Rusia me një epokë më të ashpër të sundimit të Putinit pas sulmit në Moskë?

A do përballet Rusia me një epokë më të ashpër të sundimit të Putinit pas sulmit në Moskë?

Nga Bota
Zelensky është lideri më popullor i Evropës, rezultate interesante për Macron e Scholz – bien në sy disa vlerësime rreth Orban e Putin

Zelensky është lideri më popullor i Evropës, rezultate interesante për Macron e Scholz – bien në sy disa vlerësime rreth Orban e Putin

Nga Bota
Perëndimi të jetë i ashpër me Vuçiqin, të mos ia mundësojë Putinit frontin e dytë në Ballkan

Perëndimi të jetë i ashpër me Vuçiqin, të mos ia mundësojë Putinit frontin e dytë në Ballkan

Opinione
Ambasadorja amerikane në NATO përmend përpjekjet e Rusisë për destabilizim të Ballkanit

Ambasadorja amerikane në NATO përmend përpjekjet e Rusisë për destabilizim të Ballkanit

Kosovë
Putini pret heshtjen e Uashingtonit

Putini pret heshtjen e Uashingtonit

Gideon Rachman
Hakerët “hakmerren” për vdekjen e Alexei Navalnyt

Hakerët “hakmerren” për vdekjen e Alexei Navalnyt

Nga Bota
Putin po vë bast për një luftë të re në Evropë, Kosova dhe Serbia në qendër të planeve të tij

Putin po vë bast për një luftë të re në Evropë, Kosova dhe Serbia në qendër të planeve të tij

Kosovë
Putini është “i dobët” tani – thotë ish-oficeri i CIA-s

Putini është “i dobët” tani – thotë ish-oficeri i CIA-s

Nga Bota
Putin thotë se Rusia nuk do të sulmojë NATO-n, por kjo nuk vlen për aeroplanët F-16 që dërgohen në Ukrainë

Putin thotë se Rusia nuk do të sulmojë NATO-n, por kjo nuk vlen për aeroplanët F-16 që dërgohen në Ukrainë

Nga Bota
Putin me deklaratë qesharake: Jemi sulmuar, prandaj po luftojmë

Putin me deklaratë qesharake: Jemi sulmuar, prandaj po luftojmë

Evropa
Scholz: Paqja në Ukrainë është e mundur në çdo moment, vetëm Putin le t’i tërheq trupat

Scholz: Paqja në Ukrainë është e mundur në çdo moment, vetëm Putin le t’i tërheq trupat

Evropa
Biden sërish e cilëson kasap Putinin

Biden sërish e cilëson kasap Putinin

Evropa
“Potencial për rritje të tensioneve në Kosovë para 27 majit” – “Octopus” del me një analizë rreth rrjetit Putin-Vuçiq në Ballkan

“Potencial për rritje të tensioneve në Kosovë para 27 majit” – “Octopus” del me një analizë rreth rrjetit Putin-Vuçiq në Ballkan

Kosovë
Zelensky i përgjigjet ashpër akuzave të Putinit për sulm terrorist: Krijesë e sëmurë dhe cinike

Zelensky i përgjigjet ashpër akuzave të Putinit për sulm terrorist: Krijesë e sëmurë dhe cinike

Evropa
Putin vjen me “një version të ri” rreth asaj se kush ishin ata që kryen sulmin në sallën e koncerteve në Moskë

Putin vjen me “një version të ri” rreth asaj se kush ishin ata që kryen sulmin në sallën e koncerteve në Moskë

Nga Bota
Vuçiq me vetëdije po hyn në ‘përqafimin rus’, çfarë po synon presidenti serb që vazhdimisht po e shpërfillë BE-në?

Vuçiq me vetëdije po hyn në ‘përqafimin rus’, çfarë po synon presidenti serb që vazhdimisht po e shpërfillë BE-në?

Kosovë