LAJMI I FUNDIT:
Vjosa Osmani

Vjosa Osmani

4456 Artikuj

Info

Vjosa Osmani-Sadriu (17 maj 1982) është juriste dhe aktualisht ushtron detyrën e Presidentes së Kosovës

Osmani në tryezën ekonomike Kosovë-Katar: Vendi ynë ka potencial për investime

Osmani në tryezën ekonomike Kosovë-Katar: Vendi ynë ka potencial për investime

Të Tjera
Osmani: Ne qëndrojmë me Ukrainën sepse e dimë se si është të paguash çmimin më të lartë për liri

Osmani: Ne qëndrojmë me Ukrainën sepse e dimë se si është të paguash çmimin më të lartë për liri

Kosovë
Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Osmani: Askush nuk ka kërkuar që mos të zbatohet rregullorja e BQK-së

Osmani: Askush nuk ka kërkuar që mos të zbatohet rregullorja e BQK-së

Kosovë
“Parlamentarizmi dhe Rezoluta 1325”  – përfshirja e grave, parakusht për paqe dhe demokracinë

“Parlamentarizmi dhe Rezoluta 1325” – përfshirja e grave, parakusht për paqe dhe demokracinë

Kosovë
Edhe aleatët edhe Kushtetuta, Osmani: Nuk mundet Kosova të ketë asnjë sukses pa bashkëpunimin dhe mbështetjen e partnerëve

Edhe aleatët edhe Kushtetuta, Osmani: Nuk mundet Kosova të ketë asnjë sukses pa bashkëpunimin dhe mbështetjen e partnerëve

Kosovë
Osmani: Heqja e masave ndaj Kosovës e lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve në veri, e domosdoshme të ecim para në përputhje me ligjin

Osmani: Heqja e masave ndaj Kosovës e lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve në veri, e domosdoshme të ecim para në përputhje me ligjin

Kosovë
Vendimi për dinarin, Osmani dhe Hovenier diskutojnë për propozimet që ofrojnë zgjidhje për planin e tranzicionit

Vendimi për dinarin, Osmani dhe Hovenier diskutojnë për propozimet që ofrojnë zgjidhje për planin e tranzicionit

Kosovë
Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për dinarin: Nuk po kërkohet shfuqizimi i Rregullores së BQK-së

Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për dinarin: Nuk po kërkohet shfuqizimi i Rregullores së BQK-së

Kosovë
​Certifikohen 200 të rinj për teknologji informative, Osmani: Kosova vatër e inovacionit

​Certifikohen 200 të rinj për teknologji informative, Osmani: Kosova vatër e inovacionit

Kosovë
Osmani pranon telegrame urimi nga liderë të ndryshëm botëror

Osmani pranon telegrame urimi nga liderë të ndryshëm botëror

Kosovë
Osmani: Po diskutohet mbi tranzicionin e zbatimit të Rregullores së BQK-së

Osmani: Po diskutohet mbi tranzicionin e zbatimit të Rregullores së BQK-së

Financa
Hovenier: SHBA dhe populli i Kosovës kanë lidhje të forta

Hovenier: SHBA dhe populli i Kosovës kanë lidhje të forta

Kosovë
Lansohet “Carvago by Gjirafa”, një hap përpara për tregun e veturave në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor

Lansohet “Carvago by Gjirafa”, një hap përpara për tregun e veturave në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Osmani bën thirrje për bashkëpunim të mëtejmë me miqtë dhe aleatët: Kështu forcojmë shtetin tonë

Osmani bën thirrje për bashkëpunim të mëtejmë me miqtë dhe aleatët: Kështu forcojmë shtetin tonë

Kosovë
Porosia e Osmanit: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Porosia e Osmanit: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Kosovë
Osmani për median arabe: Kosova në 16 vite shtet, lë pas vendet e rajonit në shumë fusha

Osmani për median arabe: Kosova në 16 vite shtet, lë pas vendet e rajonit në shumë fusha

Kosovë
Osmani: Vuçiqi qëndron pas sulmit në Banjskë, ma konfirmuan aleatët

Osmani: Vuçiqi qëndron pas sulmit në Banjskë, ma konfirmuan aleatët

Kosovë
Në pritjen për Ditën e Pavarësisë, krerët e shtetit thonë se Kosova do të vazhdojë rrugëtimin me aleatët e saj

Në pritjen për Ditën e Pavarësisë, krerët e shtetit thonë se Kosova do të vazhdojë rrugëtimin me aleatët e saj

Kosovë
Seanca solemne për 16-vjetorin e Pavarësisë, kujtohen dëshmorët dhe të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Seanca solemne për 16-vjetorin e Pavarësisë, kujtohen dëshmorët dhe të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Kosovë
16-vjetori i pavarësisë, Osmani: Sot shënojmë të arriturën më të madhe të popullit tonë

16-vjetori i pavarësisë, Osmani: Sot shënojmë të arriturën më të madhe të popullit tonë

Kosovë
Nga SHBA-të, Shqipëria, Britania e Madhe, Gjermania e Turqia – urimet në 16-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Nga SHBA-të, Shqipëria, Britania e Madhe, Gjermania e Turqia – urimet në 16-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Begaj e uron Osmanin për 17 Shkurt: Shqipëria krah Kosovës përball çdo kërcënimi

Begaj e uron Osmanin për 17 Shkurt: Shqipëria krah Kosovës përball çdo kërcënimi

Kosovë
Erdogan i dërgon telegram urimi Osmanit: Marrja e Komandës së KFOR-it është tregues i rëndësisë që i kushtojmë stabilitetit në Kosovë

Erdogan i dërgon telegram urimi Osmanit: Marrja e Komandës së KFOR-it është tregues i rëndësisë që i kushtojmë stabilitetit në Kosovë

Kosovë