LAJMI I FUNDIT:

Veriu i Kosovës

3075 Artikuj

KFOR-i përgënjeshtron lajmet se “ua kanë ndaluar disa zyrtarëve kosovarë të udhëtojnë në veri të Kosovës”

KFOR-i përgënjeshtron lajmet se “ua kanë ndaluar disa zyrtarëve kosovarë të udhëtojnë në veri të Kosovës”

Siguri
Radoiçiq përdor dhunë brutale ndaj një serbi nga Veriu i Kosovës

Radoiçiq përdor dhunë brutale ndaj një serbi nga Veriu i Kosovës

Kosovë
Ish-ministrja e Jashtme: Ende nuk ka aktakuzë ndaj Radoiçiqit, e Lista Serbe vazhdon të financohet nga shteti i Kosovës

Ish-ministrja e Jashtme: Ende nuk ka aktakuzë ndaj Radoiçiqit, e Lista Serbe vazhdon të financohet nga shteti i Kosovës

Kosovë
Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Kosovë
LVV: Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë, prokuroria ende nuk ka ngritur asnjë aktakuzë

LVV: Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë, prokuroria ende nuk ka ngritur asnjë aktakuzë

Kosovë
Sulmi terrorist në Banjskë ku u vra polici Afrim Bunjaku, u vazhdohet paraburgimi tre serbëve të dyshuar

Sulmi terrorist në Banjskë ku u vra polici Afrim Bunjaku, u vazhdohet paraburgimi tre serbëve të dyshuar

Mirjeta Hajzeraj
Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Kosovë
Dugolli: Në të kaluarën buxheti për veriun ka përfunduar në xhepat e Radoiçiqit

Dugolli: Në të kaluarën buxheti për veriun ka përfunduar në xhepat e Radoiçiqit

Politikë
Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Siguri
Në mars pritet të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri

Në mars pritet të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri

Energjetika
Paga të dyfishta e kontrata fiktive: Ku shkoi buxheti i Kosovës për komunat serbe?

Paga të dyfishta e kontrata fiktive: Ku shkoi buxheti i Kosovës për komunat serbe?

Financa
Komandanti i KFOR-it tregon pse takohet me shefin e ushtrisë serbe

Komandanti i KFOR-it tregon pse takohet me shefin e ushtrisë serbe

Siguri
Parandalohet një rast i kontrabandës në veri, mallrat kapin vlerën mbi 5 mijë euro

Parandalohet një rast i kontrabandës në veri, mallrat kapin vlerën mbi 5 mijë euro

Kosovë
Edita Tahiri: Qeveria Kurti po bën propagandë për shtrirje të sovranitetit në veri

Edita Tahiri: Qeveria Kurti po bën propagandë për shtrirje të sovranitetit në veri

Kosovë
Izmir Zeqiri i bindur: Së shpejti do të qeverisë nga objekti komunal

Izmir Zeqiri i bindur: Së shpejti do të qeverisë nga objekti komunal

Kosovë
Osmani: Vuçiqi qëndron pas sulmit në Banjskë, ma konfirmuan aleatët

Osmani: Vuçiqi qëndron pas sulmit në Banjskë, ma konfirmuan aleatët

Kosovë
“A do ta arrestojë dikush Radoiçiqin”, media serbe: Çfarë do të thotë për Serbinë fletarrestimi i INTERPOL-it për aleatin e Vuçiqit?

“A do ta arrestojë dikush Radoiçiqin”, media serbe: Çfarë do të thotë për Serbinë fletarrestimi i INTERPOL-it për aleatin e Vuçiqit?

Kosovë
Sulmi në Banjskë, Rama: Serbia e ka prishur punën ditën që shpalli zi për autorët

Sulmi në Banjskë, Rama: Serbia e ka prishur punën ditën që shpalli zi për autorët

Kosovë
Gazeta franceze, “Le Monde”: Albin Kurti afër fitores në betejën për kontrollin e veriut të vendit

Gazeta franceze, “Le Monde”: Albin Kurti afër fitores në betejën për kontrollin e veriut të vendit

Kosovë
Komandanti Walker: Paqeruajtësit amerikanë të gatshëm të parandalojnë dhunën në veri të Kosovës

Komandanti Walker: Paqeruajtësit amerikanë të gatshëm të parandalojnë dhunën në veri të Kosovës

Kosovë
Rama: Banjska ka qenë një kthesë e rrezikshme për gjithë Ballkanin Perëndimor

Rama: Banjska ka qenë një kthesë e rrezikshme për gjithë Ballkanin Perëndimor

Siguri
Bastisen katër lokacione në veri, arrestohen dy të dyshuar për shpërndarje të pamfleteve që thërrisnin për rezistencë

Bastisen katër lokacione në veri, arrestohen dy të dyshuar për shpërndarje të pamfleteve që thërrisnin për rezistencë

Siguri
Rama: Shqipëria qëndron pranë Kosovës nëse do të përdoren armët

Rama: Shqipëria qëndron pranë Kosovës nëse do të përdoren armët

Kosovë
Shqiptarët e veriut të entuziazmuar për rikthim në shtëpitë e tyre

Shqiptarët e veriut të entuziazmuar për rikthim në shtëpitë e tyre

Komunat