LAJMI I FUNDIT:

Ursula von der Leyen

398 Artikuj

BE-ja do të vendosë tarifa deri në 50 për qind për importet e grurit nga Rusia

BE-ja do të vendosë tarifa deri në 50 për qind për importet e grurit nga Rusia

Botë
BE pranon të fillojë negociatat e anëtarësimit me Bosnje dhe Hercegovinën

BE pranon të fillojë negociatat e anëtarësimit me Bosnje dhe Hercegovinën

Evropa
Veturat elektrike lëshojnë më shumë CO2 sesa automjetet me benzinë ​​dhe naftë!

Veturat elektrike lëshojnë më shumë CO2 sesa automjetet me benzinë ​​dhe naftë!

EVs
Von der Leyen ka një lajm të mirë për palestinezët

Von der Leyen ka një lajm të mirë për palestinezët

Nga Bota
Von der Leyen për një mandat të dytë – cilat janë shanset e saj të jetë sërish në krye të KE?

Von der Leyen për një mandat të dytë – cilat janë shanset e saj të jetë sërish në krye të KE?

Evropa
Rama në Bruksel, takon Michel dhe Von der Leyen

Rama në Bruksel, takon Michel dhe Von der Leyen

Shqipëri
Xhaferi vizitën e parë zyrtare në Bruksel, do të takohet me Charles Michel dhe Ursula von der Leyen

Xhaferi vizitën e parë zyrtare në Bruksel, do të takohet me Charles Michel dhe Ursula von der Leyen

Politikë
Eurodeputetja irlandeze: Biden, pretendoni se jeni irlandez – për shkak të Gazës paraardhësit tuaj ju mohojnë

Eurodeputetja irlandeze: Biden, pretendoni se jeni irlandez – për shkak të Gazës paraardhësit tuaj ju mohojnë

Evropa
Komisioneri i BE-së: Trump tha se Evropën kurrë nuk do ta ndihmonte nëse sulmohej

Komisioneri i BE-së: Trump tha se Evropën kurrë nuk do ta ndihmonte nëse sulmohej

Nga Bota
Eurodeputetja irlandeze e quajti Ursula von der Leyen “zonja gjenocide” për shkak të Gazës

Eurodeputetja irlandeze e quajti Ursula von der Leyen “zonja gjenocide” për shkak të Gazës

Azia
Greqia kërcënon Shqipërinë, Michel: Urojmë që të gjejmë zgjidhje për vështirësitë e hasura

Greqia kërcënon Shqipërinë, Michel: Urojmë që të gjejmë zgjidhje për vështirësitë e hasura

Shqipëri
​Von der Leyen në samitin BE-Ballkani Perëndimor: Marrëveshja e Ohrit duhet të zbatohet

​Von der Leyen në samitin BE-Ballkani Perëndimor: Marrëveshja e Ohrit duhet të zbatohet

Kosovë
Në takim me Von der Leyen, Osmani kërkon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Në takim me Von der Leyen, Osmani kërkon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Kosovë
Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Rama krah Sanchez dhe Michel në Bruksel

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Rama krah Sanchez dhe Michel në Bruksel

Shqipëri
Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë në vitin 2023, në krye të saj gjendet Ursula von der Leyen

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë në vitin 2023, në krye të saj gjendet Ursula von der Leyen

Evropa
Osmani-von der Leyen diskutojn֝ë për afrimin e Kosovës me BE-në

Osmani-von der Leyen diskutojn֝ë për afrimin e Kosovës me BE-në

Kosovë
Von der Leyen: Zbatimi për draft-statutin e Asociacionit do të jetë hap i madh përpara

Von der Leyen: Zbatimi për draft-statutin e Asociacionit do të jetë hap i madh përpara

Kosovë
Raporti i KE-së: Maqedonia e Veriut nuk ka bërë progres në asnjë fushë të rëndësishme

Raporti i KE-së: Maqedonia e Veriut nuk ka bërë progres në asnjë fushë të rëndësishme

Maqedonia e Veriut
Zelensky: Konflikti Izrael-Gaza hoqi fokusin e luftimeve në Ukrainë

Zelensky: Konflikti Izrael-Gaza hoqi fokusin e luftimeve në Ukrainë

Evropa
Von der Leyen arrin në Kiev, ka një mesazh të rëndësishëm për Zelenskyn

Von der Leyen arrin në Kiev, ka një mesazh të rëndësishëm për Zelenskyn

Evropa
Çfarë do të thotë për Serbinë njohja de facto e Kosovës?

Çfarë do të thotë për Serbinë njohja de facto e Kosovës?

Kosovë
Pas takimit me Vuçiqin, shefja e Komisionit Evropian shpjegoi se çfarë do të thotë njohja “de facto” e Kosovës nga Serbia

Pas takimit me Vuçiqin, shefja e Komisionit Evropian shpjegoi se çfarë do të thotë njohja “de facto” e Kosovës nga Serbia

Kosovë
Liberalizimi i vizave, sulmi i 24 shtatorit, Asociacioni e njohja de-facto – krejt çka u tha në takimin e Osmanit dhe Kurtit me kryetaren e Komisionit Evropian

Liberalizimi i vizave, sulmi i 24 shtatorit, Asociacioni e njohja de-facto – krejt çka u tha në takimin e Osmanit dhe Kurtit me kryetaren e Komisionit Evropian

Kosovë
Kurti, Von der Leyenit: E nevojshme ekstradimi i Radojçiqit në Kosovë dhe vendosja e sanksioneve ndaj Serbisë

Kurti, Von der Leyenit: E nevojshme ekstradimi i Radojçiqit në Kosovë dhe vendosja e sanksioneve ndaj Serbisë

Kosovë